ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ČTVRTEK: Dramione od Martian

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Prolog

19. ledna 2014 v 0:44 | kattyV |  Amber
Jantar neboli Amber není ve své podstatě kamenem, ale zkamenělou pryskyřicí z pradávných časů. Třený o vlnu či hedvábí se elektricky nabíjí a jeho starořecký název jest elektron.
Náleží projektivní energii, elementu ohně a Slunce. Jest to velmi silný uzdravující a ochranný kámen. Pohlcuje negativní energii a nastoluje rovnováhu. Výrazně zvyšuje účinky magie. Všechny tyto vlastnosti činí z jantaru jednu z nejrozšířenějších a nejvíce ceněných magických substancí všech dob a míst na Zemi. V magickém světě se často užívá k různým rituálům.
Pomáhá s trpělivostí a rozhodováním. Zvyšuje sebevědomí. Uzemňuje, čistí čakry. Pomáhá při naplňování našich tužeb. Podporuje klid. Osamělým lidem pomáhá najít přátele a partnera. Má žlutou, oranžovou až zlatavě hnědou barvu.
Magické vlastnosti kamenů, Lavinie Princeová, Londýn, 1652
Voldemort byl konečně mrtvý. Harry se cítil k smrti unavený, ještě se nedokázal radovat. Ta radost přijde později - snad. Teď viděl kolem sebe příliš mnoho padlých. Ale ještě tady byla jedna věc, kterou musel, prostě musel udělat. Pak si bude moct odpočinout…
…díky Lence se dokázal zbavit pozornosti ostatních. Teď chtěl být jen s Ronem a Hermionou. Potřeboval je s sebou, protože měl pocit, že sám by to nezvládl. A také jim dlužil vysvětlení, takže nejprve jim do poslední podrobnosti objasnil, co viděl v myslánce a co se stalo v Zapovězeném lese. Pak společně vstoupili do ředitelovy pracovny.
Kolem se ozval strašlivý hluk. Nejprve se vyděsil, že se snad Voldemort spolu se Smrtijedy vrátil, ale byl to jen ohlušující potlesk bývalých ředitelů a ředitelek Bradavic na obrazech. Všichni mu vzdávali hold. Ale Harryho zajímal jen jeden - Albus Brumbál. Tomu potřeboval říct, co chce udělat - za pomoci Bezové hůlky - nejmocnější hůlky na světě - uzdravit svou vlastní hůlku s perem z Fénixe a pak se Bezové hůlky vzdát. Že Ron nebude věřit svým uším, s tím počítal. Ale doufal, že od Hermiony se mu dostane podpory, takže ho vyvedlo z míry její vyjeknutí.
"Harry!"
"Ale Hermiono, já to myslím vážně!"
"Ale ne, já vím, ale Snape!"
"Co je s ním?"
"Snape! Není tady!", ukázala kolem dokola. "Všichni ředitelé Bradavic se po své smrti objeví na portrétu v ředitelně. A Snapea Bradavice přece uznaly jako ředitele. Ale on tu není."

Hermiona se vyřítila z ředitelny. Harrymu to došlo o vteřinu později a rozběhl se za ní. Ron stál nechápavě na místě. Co se, u Merlina, zase děje?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Regi Regi | 21. ledna 2014 v 13:59 | Reagovat

Odpolední káva a k ní nějaké hezké čtení... Amber sice už delší dobu čtu na "černých stránkách", ale doma je prostě doma :-).
Krásné obrázky a světlé pozadí, na kterém se mi přece jen čte o hodně lépe než na černém. Takže znovu, pěkně od začátku...

2 Sitara Sitara | 21. ledna 2014 v 23:40 | Reagovat

Tak prvně bych chtěla říct, že to tu máte moc pěkný a že určitě ráda zajdu :-D Dále bych chtěla říct, že mě zaujal úvod i prolog, takže si počíhám na pokračování :-D

3 KattyV KattyV | 22. ledna 2014 v 0:07 | Reagovat

Sitaro, moc díky,jsem ráda, že se ti u nás líbí. Prolog je zatím jen prolog, vlastně jsem napůl opsala od JRK, že? S tou jedinou, "nepodstatnou" změnou :-)
Ale pravdou je, že písnička cosi naznačí.
Další kapitola bude až za pět let. Neboj, jenom virtuálně. Ve skutečnosti už tiše čeká v počítači, aby na vás vyjukla v neděli hned brzičko ráno.

4 Rorýs Rorýs | 2. srpna 2014 v 0:52 | Reagovat

Jo. Podle začátku tuším, že tenhle příběh bude TO ono. Portrét chybí, tak snad přežil... s Ním to má vždy šmrnc :-) těším se...

5 KattyV KattyV | Web | 2. srpna 2014 v 1:26 | Reagovat

Milá Ror, doufám, že to bude opravdu To ono, a že nebudeš zklamaná. Ale vzhledem k tomu, že jsem s Ním právě před pár minutami dopsala jednu ze zásadních scén poslední kapitoly (no, možná předposlední, když se mi budou všichni moc vykecávat a nebudou se chtít rozloučit...), tak si buď jistá, že přežije. ;-)

6 Tora Tora | E-mail | 2. května 2015 v 18:58 | Reagovat

Milá Katty, tak já opět přicházím na studia. Jsem zvědavá, jaké to bude tentokrát a těším se moc.

7 KattyV KattyV | Web | 3. května 2015 v 7:55 | Reagovat

[6]: Toro, my na tebe půjdeme pomalu a nenásilně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014