ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Věda ve sto slovech od JJ
STŘEDA: Hotel u devíti koček od Tory
NEDĚLE: Severus a Megan od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Malířka

27. února 2014 v 0:01 | Regi |  DRABBLE ŠUPLE - HP svět ve 100 (200, 300) slovech


Psáno pro HP Drabbles na téma: Lenka Láskorádová...
5x100 slov; Beta-Read Patoložka; Obrázky KattyV

Magické obrazy Lenku fascinovaly od prvního dne, kdy přišla do Bradavic. Nikdy předtím žádný neviděla, ale v jejích představách ožívaly všechny její obrázky, které pokrývaly zdi u nich doma. Malovala lidi, které viděla ve snech, podivné krajiny i fantastická zvířata. A pro všechny vymýšlela jména. Maminka jí říkávala, že všechno to, čemu věří, je skutečné. Když zemřela, Lenka nebyla smutná. Věděla, že maminka je pořád někde nablízku.
Ve škole nejdříve žádné kamarády neměla. Nijak zvlášť jí to ale nevadilo. Měla svůj svět a bradavické obrazy. S lidmi na nich si povídala celé hodiny. A zbytek volného času trávila v knihovně.

ooOoo

Půjčovala si knihy reprodukcí z různých světových galerií a hledala také vše, co jen mohla, o teorii magických obrazů. Nejvíc se dozvěděla ze spisů španělského malíře a lektvaristy z osmnáctého století, Dona Diega Evanesca, který strávil dokonce nějaký čas v Bradavicích, aby studoval unikátní způsob vzniku portrétů bývalých ředitelů. Nedopátral se ale ničeho. Usoudil, že portréty vznikají čistě působením silné magie zakladatelů, která se soustřeďuje právě v ředitelně.
Malíři ale potřebují k přenosu otisku duše do portrétu speciální lektvar, který musí obsahovat nějakou část magické podstaty portrétované osoby, nejlépe vzpomínku. Lenka si pečlivě opsala recept lektvaru, postup i potřebnou inkantaci.

ooOoo

Od toho okamžiku věděla, že až dokončí školu, bude malířkou. Stále žila ve svém snovém světě, ale i do něj začaly jako pramínky černého dusivého kouře pronikat zprávy o zlu, které pomalu zaplavovalo kouzelnický svět. A svět temnotou zaplavený by malířku stejně nepotřeboval… Lenka, jako jedna z prvních, vstoupila do Brumbálovy armády. Zvláštní bylo, že až nyní, ve stínu hrozby, poznala krásu a sílu přátelství. Hodně se naučila. O sobě i o druhých. O momentu, kdy je třeba opustit bezpečí svého světa, právě proto, že už bezpečný není, stejně jako světy ostatních lidí. A že je musí všichni společně bránit.

ooOoo

Dělala, co dokázala. Bojovala, pomáhala tatínkovi šířit pravdu v Jinotaji. Když ji uvěznili, snažila se dodávat ostatním sílu a naději. A měla pravdu. Čemu věřila, stalo se skutečností. Z vězení byli vysvobozeni, bitvu o Bradavice díky Harrymu vyhráli, Voldemort byl poražen.
Vnímala všechny ty ztráty a zármutek… Ale zlo zmizelo a její vlastní svět byl opět stejný jako dříve. Možná dokonce lepší. Protože v něm byli přátelé… Společně opravili hrad, a na konci prázdnin se sešli k oslavě. Všichni měli plány do budoucna, těšili se na další život. Až na něj. Na oslavu přišel. Ale seděl stranou s prázdným pohledem…

ooOoo

Jako kdyby to ani nebyl on. George. Jako by taky napůl zemřel. Lenka si vzpomněla na jeho slovní přestřelky s Fredem, na navzájem dokončované věty. Byli tak propojení, až to vypadalo, že jsou jedna duše ve dvou tělech. A přitom je, na rozdíl od ostatních spolužáků, dokázala od sebe rozlišit. Bylo to v detailech. Jako levá a pravá strana obličeje. A najednou Lence svitlo: Část magické podstaty a propojená magie blíženců… George Fredův obraz dokáže probudit!
Je načase začít konečně všechny sny naplňovat. Vytáhnout zaprášený stojan, paletu a štětce. A znovu rozzářit George. Fred Weasley, bude její úplně první magický portrét.

ooOooPokaždé mám ohromnou radost, když některá moje povídka inspiruje KattyV k vytvoření ilustrace.
A tentokrát jsem dostala dokonce obrázky dva!

JEDEN VESELÝ,

DRUHÝ TAJEMNÝ.


Který se vám víc líbí? A který z nich se podle vás hodí k náladě povídky lépe?Poznámka: Pokud by vás zajímalo, jak George přijal Lenčin nápad a jak to s Fredovým portrétem dopadlo, přečtěte si drabble Spolu…
A pokud chcete vědět něco o španělském malíři Evanescovi, najdete o něm několikrát zmínku také
v povídce Život v rámci rámů.


zpět ooOoo dál
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bev Bev | E-mail | Web | 5. března 2014 v 5:08 | Reagovat

Mmyslím, že k povídce se víc hodí obrázek Lenky ve žlutých šatech, ale oba obrázky jsou moc pěkné. A malování se přesně hodí k Lence. Těší mě, že Fred znovu ožije alespoň v magickém obraze. :-)
Při čtení Harryho Pottera jsem si říkala, že se to celé nedá nazvat pouhým příběhem, ale doslova jiným světem a něco podobného se daří vytvářet vám. Žasnu kolik nápadů máte. :-)

2 Regi Regi | Web | 5. března 2014 v 6:03 | Reagovat

Bev, ocenění někoho s tvou porcí fantazie opravdu potěší. No a Lenka - malířka a namalovaný Fred... Téma magických obrazů se mi v hlavě točí v různých obměnách docela často. Začalo to právě Fredem a zatím to končí zmíněnou povídkou Život v rámci rámů.

3 KattyV KattyV | 5. března 2014 v 16:07 | Reagovat

[1]: Bev, s těmi nápady ohledně světa Harryho Pottera je to tak, že čím více o něm začneš přemýšlet, tím více se rojí.
Máme to s Regi trochu různě, protože ona se může zabývat daleko více nápady než já, protože díky svým miniaturám toho prostě může obsáhnout více.
Já zase mohu jít více do hloubky a zkusit svůj nápad více rozpracovat. Jen mne to stojí více času, takže zatímco dopisuju Amber, jen pomalu si pohrávám s dalším nápadem na další příběh. Těch postav, které by si zasloužily, abychom o nich více věděli, je pořád dost a dost.
Richenza je extrém na druhém pólu Regiiných drabblat. Její sága je tak rozsáhlá a propracovaná, že už tuším přesáhla i rozsah vlastního Harryho Pottera (a pokud se jí to zatím nepovedlo, tak to určitě časem zvládne.) A jsou i další skvělí autoři a báječné povídky. Ať už takové, které se přísně drží toho, co napsala JRK nebo jiné, které to celé posunou jinam.
A to je přesně to, co je fajn. Že se na jeden svět dá dívat různými pohledy a divit se, co různí autoři dokáží vymyslet.

4 Mája Mája | E-mail | Web | 5. srpna 2014 v 18:04 | Reagovat

Tak tuhle sérii si už dočtu jindy... a restíky už není čas, musím jít taky něco dělat... :D

5 Regi Regi | E-mail | Web | 6. srpna 2014 v 6:37 | Reagovat

[4]: Májo, jsi u nás, v Šupleti kdykoli vítána. A gratuluji ti k dosažení rekordu. V jednom dni u nás nikdy nikdo tak velký počet komentářů nenapsal. Nebude to dokonce tvůj rekord osobní? :-D Moc děkuji za všechny. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014