ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Poláčkov od Martian
ČTVRTEK: Věda ve sto slovech od JJ
NEDĚLE: Megan a Teddy od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Kapitola 13. Upřímnost

15. dubna 2014 v 0:01 | Regi |  ŽIVOT V RÁMCI RÁMŮ


4x100 slov
Beta-read Patoložka


"Rio mi říkávala moje babička a bratr. Obě jsme jeho… odlišnost chápaly a přály mu štěstí. Aby sám sebe a svého přítele přimaloval do obrazu, jsem mu navrhla já. Byl velmi nadaný umělec, ale taky lektvarista. Přípravky k oživení magických obrazů si vytvářel sám.

Vesničanům ve Fiestě dokonce dokázal vtisknout smířlivost a toleranci. Proto tam jsou s teď s Franceskem šťastni. Všech deset obrazů jsem si opravdu vybrala tak, abych mohla pobývat ve své milované Andalusii. A určitě chápeš, proč jsem Dívku na útesu umístila jinam, na liduprázdné místo. Věděla jsem, že mi jako portrétu, bude jednou velmi scházet soukromí."

ooOoo

Ria domluvila a rozhostilo se ticho, které rušil jen slabý vítr a vzdálený křik racků. Po chvíli se nadechla a pokračovala.
"Svou povinnost, být svým nástupcům k dispozici jsem vždy plnila. Bylo to třeba. Děly se různé zlé věci. A také jsem čekala, jestli se v rodině mých synů neobjeví znovu magie. Nakonec jsem se dočkala. Byla tady dívka. Lily Evansová. Měla oči jako moje babička a já. Vím, Severusi, že jsi ji znal. Miloval jsi ji… Vím, co se stalo pak. A za několik let přišel její syn. Harry. Zase měl naše oči… Proč jsi ho neměl rád, Severusi?"

ooOoo

Zajíkla se a chvíli mlčela. Pak se usmála.
"Ale chránil jsi ho. Chlapec porazil zlo a tys kvůli tomu, abys mu to umožnil, zemřel… A teď jsi tady. Jsem ráda a jsem ti moc vděčná. Jsem šťastná, že jsi můj přítel. Chtěla bych zůstat v Andalusii a přála bych si, abys zůstal mým přítelem. Harriet Evansová už nikoho nemá a nikdo ji nepotřebuje. Ria má bratra, vlastně dva bratry a… přítele. Severusi, prosím, nenuť mne k návratu a neprozraď mé tajemství."
Severus ji chápal. Kdyby měl vybírat, jestli pospávat ve starém nemocném těle, nebo jako mladík tančit flamenco, neváhal by.

ooOoo

Vzal dívčinu ruku do obou dlaní.
"Rio, já sám to úplně nechápu, ale Brumbál je o tom přesvědčen. Tvrdí, že jsme my, bývalí ředitelé, něco jako rodina. Mají o tebe strach, chybíš jim. Ale určitě není nutné, aby Harriet trávila v ředitelně tolik zbytečného času. Ostatně, já tam taky chodím jen občas. Pokud mne Minerva potřebuje, prostě zavolá… Neprozradím tě. Všechny své poznámky jsem spálil… Jsem tvůj přítel. Ale mohl bych o něco požádat zase já tebe?" Ria k němu vzhlédla.
"Najdi, prosím, nějaký kompromis. Mně by na těch Minerviných sešlostech také velmi brzy začaly scházet trefné poznámky kolegyně Harriet."


zpět ooOoo dál
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ror Ror | 1. srpna 2014 v 0:02 | Reagovat

Andalusie, kdysi, díky jednomu seriálu, mi taky připadala hodně přitažlivá. Až magicky... :-D

2 Regi Regi | E-mail | Web | 1. srpna 2014 v 6:57 | Reagovat

[1]:Víš, jak mě napadla zrovna Andalusie? Hrozně mne nebaví cvičit, takže když už se k tomu přemluvím, pustím si nějakou podmanivou muziku, vylezu na šlapadlo (orbitrec), zavřu oči a představuji si, že tančím. No, a jednou jsem si takhle pustila právě flamenco.

3 Rorýs Rorýs | 1. srpna 2014 v 23:15 | Reagovat

To je fajn motivace, taky si musím najít něco "ořechového" co to udělá snesitelnějším :D Jo a flamenco, zase mám jednu vzdálenou vzpomínku, na pár filmů s Antoniem Gadesem. Ten to teda válel. Dneska už to možná bude pán v tanečním důchodu, ale měl neskutečnou energii.

4 Regi Regi | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 17:23 | Reagovat

[3]: S tou energií - jednou jsem viděla vystoupení španělského folklorního souboru. Tančila s nimi i jejich šéfová. Paní středního věku a prostorově opravdu hodně výrazná. Ale celou skladbu jsem se dívala jenom na ni a žasla. Temperament, elegance, vášeň...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014