ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Velikonoční pohlednice z Perníkové chaloupky (Téma týdne "Knihomolství")

19. dubna 2014 v 5:30 | KattyV & Regi |  MAGICKÉ STŘÍPKY Z NEMAGICKÉHO SVĚTA


Knihomolkou bývala snad odjakživa. Už jako malá holka chodila s maminkou do knihovny a pohádkové knížky četla ještě před nástupem do první třídy. Zatímco jiní rodiče používali jako trest takzvaného zaracha, ti její věděli, že pro ni by to žádný trest nebyl. Takže jí na den či dva zakázali číst! Naštěstí měla něco, co jí nikdo zakázat nemohl. Svou fantazii. Takže do vlastního světa, plného, tehdy hlavně pohádek, mohla kdykoli, trest netrest. V té době by ji však ani nenapadlo, že se v jedné z nich může ocitnout doopravdy. Povedlo se jí to, to už byla ale dospělá, jednou před Velikonoci. Strávila celý týden v Perníkové chaloupce...Je půl deváté. Možná trošku brzy na procházku s kočárkem. Mladý muž byl i s dítětem nejspíš vystrnaděn manželkou z domu, aby jí o sobotním dopoledni "nepřekáželi" při úklidu a vaření. Je rád, že nemusí utírat prach a uklízet koupelnu, je rád, že svítí sluníčko, má rád svou ženu, je nadšen tím půlročním človíčkem v kočárku. Vymetené nebe mu připomíná malé městečko na jihu Moravy, kde se narodil. Stejně jako hlasy řemeslníků stavějících své stánky na náměstí. Tak vždy brzy po ránu začínaly hody u nich doma…
Od jednoho z pevných dřevěných stánků právě odjíždí auto a otevírá mu pohled na vystavené jemně malované perníky. Všechny vzpomínky, všechny zvuky a vůně ranního tržiště se najednou soustřeďují pod jeho střechou. Muž okouzleně hledí na srdce, ovečky, ptáčky, kraslice… vyrobené z kořeněného medového těsta, umu, trpělivosti a spousty lásky.
"To je taková krása…" Stojí tak dlouho a pak mu ruka sama sáhne pro peněženku. Od stánku odjíždí s očima přilepenýma na velikém malovaném srdci, které si opatrně odváží položené na kočárku… (...tak, to byl první Jeníček, kdo bude další?)

ooOoo

"Víte, jdu na návštěvu k lidem, kteří neslaví Velikonoce. Co mám vzít dětem?" Oči pečlivě upravené starší paní v nenápadném kostýmku a v lodičkách na nízkém podpatku nejistě bloudí po zdobených kraslicích, roztomilých zajíčcích, prstem pohladí kudrnatého beránka.
"Nesmí to být velikonoční motiv." Nakonec vybere tři malé džbánečky.
"Nebudou si myslet, že je to velikonoční dárek, že ne?" Schovává perníčky do kabelky se strachem, aby nebyla podezřelá z úmyslu připomenout na návštěvě vnoučatům, že jsou velikonoční svátky…

ooOoo

Silné nohy v sešlapaných mokasínech na klínovém podpatku. Dvě těžké tašky přeplněné jídlem, dvě velké červené ruce, které tašky drží, zapínání kabátu napnuté na mohutném poprsí, nad tím vším špatná trvalá s odrůstajícím přelivem a uprostřed pohrdlivě stažené rty:
"Pojď pryč. To je děsně drahé. Už nevědí, co by chtěli za tak malý kousek těsta…" (...hmm, že by kolegyně Ježibaba?)

ooOoo

Přihrne se jako velký těžký kmen hnaný jarní povodní a uvnitř stánku se najednou setmí. Zabodne prst do vzduchu před největším srdcem, bohatě zdobeným cukrovou krajkou, dvěma malovanými hrdličkami a nápisem "Z lásky".
"Větší nemáte?" Ohromné chlapisko chce z obrovské lásky koupit to největší srdce pro zřejmě nejkrásnější a nejlepší ženskou na světě…

ooOoo

Bezvadně padnoucí kalhoty, dlouhé sako čistých linií, decentně upravený účes z polodlouhých vlasů, šperky pouze přiměřeně. Všechno na ní je uměřené, vkusné, přesně vypočítané. Nic nevybočuje. Dokonalá harmonie.
Kupuje dvě nejmenší perníkové kraslice. Přesně tolik, kolik se jí vejde do malé hranaté kabelky. Vytahuje pětistovku. Dostává nazpět v kovových padesátikorunách, které jí k prasknutí napnou malou peněženku.
O deset minut později je zpátky s mírným úsměvem.
"Koupím si ještě beránka a pejska s kočičkou." Peněženka jí zeštíhlí o dvě padesátikoruny a kabelku nedovře, aby si nepomačkala svůj nákup.
O dalších patnáct minut později se usmívá nad svou pošetilostí:
"Vezmu si ještě čtyři kraslice a zajíčka." Platí opět padesátikorunami a perníčky si už odnáší v mikrotenovém sáčku. Do kabelky se jí nevejdou.
Uplyne dalších deset minut. Je zpět a kupuje ještě větší kraslici a dvě srdíčka s nápisy "Babičce" a "Milé mamince". Vytáhne další padesátikoruny a dostane druhý mikrotenový sáček.
Když se znovu objeví za pár minut, přichází už jako ke staré kamarádce a směje se celým obličejem.
"Koupila jsem si igelitovou tašku. A vezmu si ještě tohle." Ukazuje na velké srdce s nápisem "Miluji Tě". Drobné už nemá, platí další pětistovkou a peněženka jí opět otěhotní padesátikorunami. Odchází a pár uvolněných pramínků z jejího účesu dokonale ladí s barevnou igelitkou plnou perníčků… (...krásná Mařenka, jako z pohádky...)

ooOoo

Zelené minisukně, oranžové minihalenky, černé boty na obřích podrážkách, černé kabelky, oranžové vlasy, oranžové rtěnky, zelené oční stíny a zelené nehty.
Hnědé, bílým a jemně růžovým cukrem malované perníčky vystavené na modrotiskem vystlaných ošatkách jsou pro jejich oči neviditelné. Mají úplně špatné barvy…

ooOoo

Květovaná sukně ke kotníkům jí téměř překrývá těžké semišové boty. Přes sukni má volnou károvanou košili, rozpuštěné vlasy uprostřed rozdělené pěšinkou, zastrčené za uši. Na krku jí visí několik různých kožených náhrdelníků, na obou zápěstích kožené náramky, téměř na všech prstech kožené prstýnky, přes rameno přehozený batůžek přetékající knížkami. Další tři ještě nese v rukou. (...kolegyně knihomolka!)
I přes kulaté brýle je jí vidět na očích, že by si do batůžku nejraději naskládala několik kraslic, určitě tohle srdce s ptáčky a taky zajíčka a beránka s ovečkou. A tenhle košíček je taky moc hezký a tady ten džbáneček…
S povzdechem vytahuje peněženku.
"Vezmu si tady to jedno malé vajíčko." Platí dvacet pět korun a odnáší si v v sáčku jednu malou kraslici, ale v srdci celý perníkový stánek…

ooOoo

Slunce si hraje s celofánem, ve kterém je zabalené to největší a nejkrásnější srdce. Visí tomu pánovi přímo ve výhledu. Zasekne se mu do očí tak silně, že mu otočí hlavu o sto osmdesát stupňů, když stánek míjí.
Nemá vůbec žádnou šanci se vyprostit. Je uloven a nezbývá mu, než za to zaplatit. Krásná srdce bývají často nebezpečná…


Všem knihomolkám a knihomolům, blogomolkám a blogomolům
přejí veselé Velikonoce
KattyV a Regi


zpět ooOoo dál
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 19:10 | Reagovat

Taky trávívám víkendy před Vánoci v podobné chaloupce - tedy s tím rozdílem, že všechny ty výtvory nenabízím k prodeji. Zdobím s nimi byt svůj i mých rodičů a něco občas daruji pro radost. Je to ale pěkná piplačka, ale i radost, když ta křehká krása někoho potěší. :-) Loni jsem třeba dělala tohle: http://plant.blog.cz/1312/vune-adventu a ještě teď mi jeden trůní na stole v obýváku.

2 Regi Regi | E-mail | Web | 19. dubna 2014 v 19:47 | Reagovat

[1]: Je fajn, dělat věci pro radost. Myslím sobě i druhým. Koukla jsem se na odkaz. Jsi vážně šikovná.

3 KattyV KattyV | Web | 20. dubna 2014 v 13:13 | Reagovat

Regi, díky za velikonoční střípky. Správně mne naladily. Rozložila jsem tvá perníková  vajíčka, do vázy vložila kvetoucí větvičky, k snídani si namazala mazanec, přečetla si Pohlednici  z perníkové chaloupky a ejhle... Velikonoce jsou tady.

4 Regi Regi | E-mail | Web | 20. dubna 2014 v 19:56 | Reagovat

[3]: Katty, já děkuji za obrázek. Myslím, že se tím stal článek našim společným dílem. :-)

5 Bev Bev | E-mail | Web | 23. dubna 2014 v 9:22 | Reagovat

Moc krásné postřehy z Perníkové chaloupky, vlastně skoro odobrná studie rozličných typů. Četlo se to moc mile a příjemně a článek na mě dýchl sladkou vůní perníku a laskavosti. :-)

6 Bev Bev | E-mail | Web | 23. dubna 2014 v 9:23 | Reagovat

[5]:oprava: odborná nikoli odobrná
Co jsem to zas stvořila za ohavné slovo? :-? :D

7 Regi Regi | E-mail | Web | 23. dubna 2014 v 19:04 | Reagovat

[5]: Děkuji Bev. To víš, správná ježibaba by asi měla být tak trošku psycholog... :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014