ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Kapitola třicátá čtvrtá: Hle, jak se perou - pokračování

19. května 2014 v 0:02 | Richenza |  Bless the Child: Kniha druhá - PROROCTVÍ

Kapitola byla příliš dlouhá, tak mi nezbylo nic jiného, než ji rozdělit na dvě části - tady je ta druhá


Kapitola třicátá čtvrtá: Hle, jak se perou - pokračování

Doupě; 23. března. 2011
V poněkud neuspořádané a přesto či právě proto příjemné jídelně rodiny Weasleyů bylo ve středu večer rušno. Na návštěvu přijel nejstarší syn Charlie se svou rumunskou manželkou Vulpe a dětmi - dvanáctiletou Furtunou a o dva roky mladším Dorinem. Nebyla tu zdaleka celá rodina, jen Molly s Arthurem a Harry s Ginny. Ostatní byli pozvaní až na sobotu.
Albus a Lily ihned po večeři odvedli svou sestřenici s bratrancem ven, aby jim ukázali utěšeně se rozrůstající kolonii trpaslíků. Kolonie k velké nelibosti Molly vzkvétala pod ochranou Lily, a Molly se snažila alespoň uhájit část původně rozlehlé zeleninové zahrady. Lily se právě snažila naučit trpaslíky, aby si svou zeleninu vypěstovali sami, vyprosila si k tomuto účelu od babičky kus pozemku. Pro své úsilí se jí podařilo nadchnout i ostatní děti z Ginniny školy a společně pozemek trpaslíků oplotily. Harry jejich snahu považoval za marnou, ale dobré srdce jeho dcerky jej dojímalo. Koneckonců byly to myslící bytosti, byť ne na zdaleka takové úrovni jako třeba skřítci.
Během večeře se rozhovor točil zejména kolem nich. A také kolem draků a dalších témat, která zajímala děti. Hovořili o všem normálním a příjemném; nejen Harry, ale nikdo z ostatních dospělých nechtěl před dětmi mluvit o tom, co je znepokojovalo. Po jejich odchodu se rozhostilo na chvíli ticho.
"Harry, slyšel jsem, co se stalo minulý týden v Bradavicích. Jsem rád, že jsou všichni v pořádku," prolomil mlčení Charlie.
"Nechápu, co je to napadlo. A jak se dostali ven," řekla nesouhlasně Ginny. "Mohli všichni přijít o život. Nebo mohli přinejmenším skončit pokousaní. Ještě teď mi je z toho úzko."
"Taky tomu nerozumím," poznamenal Arthur Weasley. "Harry nám to ještě nevysvětlil."
"Ještě probíhá vyšetřování. Nechci o tom před jeho ukončením spekulovat. A ani to sám všechno nevím," utnul Harry diskusi. Nechtěl o tom mluvit. Zejména nechtěl hovořit o tom, jak se děti dostaly ven. Ihned mu samozřejmě došla spojitost s plánkem a pláštěm. Proto po důkladné domluvě Jamesovi a Teddymu si oba dárky vyžádal zpět. Jednou jim je vrátí. Ale letos určitě ne. Ginny o existenci plánku nevěděla, jen o plášti. Neptala se však. A Harry jí to říct nechtěl, nechtěl čelit jejím vyčítavým pohledům; už tak byl teď jejich vztah dost napjatý. Koho to však napadlo, byla Hermiona. Přišla za ním hned v pondělí do kanceláře. K Harryho překvapení mu však nic nevyčítala a spokojila se s tím, že jí oba předměty ukázal. Slíbila, že nic neřekne. Ginny a ani paní Weasleyová by na to tedy přijít nemusely. Zatím to vypadalo tak, že se nic o plánku a plášti nedostane ani do vyšetřovací zprávy. Všechny děti totiž vypovídaly stejně - že šly hledat Marigold a že využily tajné chodby, o níž věděly od starších studentů. Odmítly prozradit, od kterých. Ostatně - děti byly oběti, ne viníci. Nikdo proto na ně při výslechu doopravdy netlačil. Harry teď pociťoval výčitky svědomí z toho, že podlehl nátlaku George a dal jim dárky tak brzy. Chybělo tak málo!
"Harry!" vytrhl jej z myšlenek hlas Ginny, "Harry, Charlie se na něco ptá! Co je to s tebou?"
"Přemýšlel jsem, promiň," zamumlal Harry a podíval se na švagra.
"Ptal jsem se, jak se z toho dostali, Harry. Ubránit se vlkodlakovi by dělalo problém i většině dospělých kouzelníků."
"To netušíme. Myslím, že to nevědí ani oni sami. Všichni se hodně báli a najednou se tam ten oheň objevil. V jejich věku nikdo taková kouzla ještě umět nemůže. Vlastně vůbec netušíme, co to bylo za kouzlo. Musela to být divoká magie. Někoho z nich nebo všech, těžko říci. Určitě to pro ně bylo hrozné. Hermionin Josh upadl do bezvědomí. Vyšetřování vede Ailith Farleyová, plně jí důvěřuji," dodal ještě. "Charlie, Vulpe, zjistili jste něco o tom možném nebezpečí?" změnil raději téma.
"Snažili jsme se, Harry. Něco se děje. I když u nás v horách je zatím klid."
"My jsme si vždy své záležitosti řídili sami, Harry," doplnila Charlieho Vulpe.
Charlie přikývnul a pokračoval: "Začali jsme sledovat, co se děje ve zbytku země. A určité známky neklidu tam jsou. Mají nějakou krizi či co."
Arthur Weasley přikývnul. "Ta ergonomická krize a nezaměstnanost je teď všude."
"Ekonomická, tati," opravila jej tiše Ginny.
"V Rumunsku je to ale mnohem horší. Fakt jsou na tom už dost zle. Tady je jen krize. Tam ale nefunguje už vůbec nic. Vládnou jim zločinci. Jejich společnost už postrádá jakoukoli logiku. A oni to už vědí. Začínají se bouřit. Nelíbí se jim, co je, ale nevědí, co by chtěli. Jen změnu, změnu, volají…. A mezi kouzelníky se začaly šířit názory, že je odpovědností kouzelníků nenechat mudlovskou část země v tom marastu, ale pomoci jim. Někteří hovoří o odpovědnosti obdařených. Ony ty myšlenky nezní na první pohled nebezpečně-"
Harry přikývl. "Ale vedou k opuštění politiky utajení a oddělených světů. K nadvládě kouzelníků. Pro dobro mudlů. To už tu bylo. Hermiona o tom připravila skvělý materiál - víte, jaké bylo heslo Grindelwalda?"
"Pro větší dobro," odpověděla tiše Vulpe.
Harry přikývnul.
"Ty názory padají na úrodnou půdu," pokračoval Charlie. "Problém je, že mudlové, tedy alespoň co vím u nás v Rumunsku, skutečně nezvládají správu svých záležitostí. Nadávají na své vůdce, že jsou neschopní a zkorumpovaní. Jistěže jsou. Jsou jedni z nich. Proč by měli být lepší? Ale nejsou ani horší. Každý si přikrádá podle svých možností a schopností."
"Charlie! To přeháníš," zlobila se Vulpe, "není to tak! Naprostá většina z nich nekrade!"
"Protože se bojí nebo protože k tomu nemají příležitost," ušklíbnul se Charlie.
"Ne! Protože mají svědomí."
"Dobře. Jenže to stejně na věci nic nemění. Ti, co tomu všemu neodporují, za to nakonec můžou také. A je jedno, jestli nic nedělají z pohodlnosti, zbabělosti, hlouposti, nebo proto, že nemají morálku. Je to nakonec totéž."
"Jenže to není totéž!"
"Jsi si jistá? Důsledky jsou nakonec stejné. Celá jejich společnost se rozpadá."
"Mýlíš se, Charlie," řekla smutně Vulpe. "Celá naše společnost se rozpadá. Protože všechno, co jsi řekl o mudlech, bys mohl říct i o kouzelnících. A sám o sobě," dodala tvrdě.
"A taky o mně. Kolikrát jsme spolu mluvili o tom, že se nám nelíbí, jak se Constantin Dalca chová?"
Podívala se na manžela, který se díval nesouhlasně, nic však nenamítal.
"Kdo je Constantin Dalca, Vulpe?" zeptal se Harry.
"Ale, takový náš Popletal," mávnul rukou Charlie. "Není nebezpečný. Jen hlupák."
"Hlupáci jsou nebezpeční, Charlie, pokud jsou na místech, kam nepatří," poznamenal Arthur Weasley.
"Žijeme v jedné zemi. My dračí lidé jsme sice stranou, ale patříme všichni k sobě. Jestli se má vrátit Grindelwald…" Vulpe se odmlčela a podívala stranou. "Babička si tu dobu ještě pamatuje. Postihlo to všechny. Nebylo před ním úniku, ani u nás v horách. Vy tady na ostrovech jste byli mimo, ale v naší zemi… Kdo nešel s ním, byl nepřítel. Kdo jakkoli nesouhlasil, byl nepřítel. Kdo jen mohl možná někdy v budoucnu nesouhlasit, byl nepřítel. A všechny nepřátele likvidoval. Z naší rodiny přežila jen babička a její synovec, strýc Traian, víš?" obrátila se na Charlieho. "Bylo mu pět, když přišel o oba rodiče."
Po krátké odmlce pokračovala: "Babička mi vyprávěla, jak byla nejdříve nadšená z jeho myšlenek. Jak byl krásný, okouzlující, logický. Začalo to nenápadně. Lidi chtěli změnu. Jako teď. Čekali, že přijde někdo, kdo jejich problémy vyřeší. Teď také. Nedokážou si představit, že může přijít něco mnohem horšího než to, co je. A v tom se zatraceně mýlí.
Harry, chci vědět všechno, co se děje. Pochopila jsem, že něco hrozí. A že organizuješ nějakou skupinu, Charlie se zmiňoval o nějakém řádu, který vzniknul za minulé války. Chci se přidat, Harry. Chci něco dělat, dokud to jde. Vezmete mě za členku?"
Celá rodina zmlkla, překvapená proslovem Vulpe, která se dosud na svých návštěvách příliš neprojevovala. Charlie se na svou ženu díval se směsicí překvapení a obdivu.
Harry se usmál. "Samozřejmě, Vulpe. Řád se sejde v sobotu. Vaše pomoc bude velmi vítána. Složíš slib?"
Vulpe přikývla.
"A ty, Charlie?"
"Jsem přece Weasley, ne?" usmál se Charlie.


[1] Nerozumím.
[2] Budiž tma. (staroslověnsky)
[3] Budiž jasná cesta.
[4] Rozsviť se. (Lumos)

Připomínám, že jde o fikci a Gellert Grindelwald, Boleslav Mikulášek ani Michael Danda nejsou skutečné postavy a nemají vůbec, ale vůbec nic společného s realitou. Proto se nesmíte divit, že termín prezidentské volby je jindy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 19. května 2014 v 20:02 | Reagovat

Juj takové miniaturní písmo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014