ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ČTVRTEK: Dramione od Martian

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Podrobněji o oblíbených webech

26. května 2014 v 20:08 | KattyV & Regi |  NAŠE OBLÍBENÉ STRÁNKY
Taková malá nápověda, proč se máte jít na naše oblíbené weby podívat. Usmívající se


WEBY Z OBLASTI FANFICTION:


"ZÁSOBÁRNY" POVÍDEK RŮZNÝCH AUTORŮ
(Doporučují KattyV i Regi)

Místo, kde najdete celé stovky povídek, ze kterých si můžet vybírat. Jsou tady povídky převážně ze světa Harryho Pottera, ale i jiných fandomů a taky nějaké povídky zcela originální. Jsou zde povídky vynikající, dobré, průměrné i slabší, v každém případě však, díky pozornému schvalování, se v nich vyskytuje podstatně méně chyb, než je obvyklé. Myslíme si, že si tady svou povídku najde každý.

Stránky, na kterých najdete řadu PŘEKLADŮ a to v češtině a slovenštině. Určitě stojí za nahlédnutí.

Web, na který čtenáři umisťují odkazy na své oblíbené povídky z různých fandomů, a zároveň je komentují a hodnotí. Systematicky a velmi přehledně uspořádané místo. Ohromně užitečné, když hledáte něco ke čtení.
(Ale "díky" některým komentářům také občas docela zbytečně konfrontační...)OSOBNÍ STRÁNKY AUTORŮ
(Doporučujeme každá své oblíbence, ale jak jsme se vzájemně naočkovaly, už se dost překrývají)

Patoložka, velmi plodná autorka i překladatelka. Romantická duše, které díky jejímu stylu "spolykám" i to, že jsou její povídky mnohdy... romantické opravdu hodně. (Doporučuje Regi)

Opět Patoložka a její neúnavná aktivita. Jen tak pro radost sobě a dalším autorům vytvořila stránky k publikování drabble povídek. Srdeční záležitost. Najdete zde, mimo velké spousty dalších, také můj historicky první publikovaný drabblík. (Doporučuje Regi)

Jak bychom mohli vynechat Bless the Child od Richenzy. Toto jsou stránky, kde kromě vlastní povídky najdete i řadu doplňujících reálií jako je seznam postav včetně odkazů na to, jak je jejich autorka vidí. (Doporučuje Katty)

Úplně první fanfiction web, na který jsem před asi dvěma lety narazila. A úplně první fanfiction povídka kterou jsem četla - Májino "Jak to bylo dál", nabité ohromnou spoustou originálních nápadů. A ještě jeden zaťatý drápek - opravdu dlouhá povídka složená z krátkých drabble kapitol "Všechno bylo jinak", mne inspirovala k napsání prvního vlastního drabble... (Doporučuje Regi)

Další z mých oblíbených stránek s velmi kvalitními povídkami ze světa Harryho Pottera, ale nejen odtud. Mé duši lahodí, že se díky Mannaz mohu toulat velmi magickou Prahou. (Doporučuje Katty)

Pod latinským názvem je skryto Útočiště. Autorka webu Ioannina si vytvořila útočiště pro povídky ze světa Harryho Pottera, poezii, drobnou prózu a další řadu zajímavého čtení, především však tady najdete vlastní originální svět - Bjørkhallenské příběhy - který nás zavede do středověku plného magie. (Doporučuje Katty)


FAKTOGRAFIE

Dvě užitečné stránky (v angličtině), kde najdete řadu užitečných informací o postavách, místech, seznamy kouzel, lektvarů, kouzelných tvorů a další a další. (Doporučuje Katty)

OSTATNÍ ZAJÍMAVÉ WEBY:

Když jsme si s KattyV pořídily naše šuple, zaujala mne možnost psaní článků k tématu týdne. A zajímalo mne, co a jak píšou ostatní blogeři. Časem jsem zjistila, že si chodím čím dál tím častěji číst k Robce, kde zároveň najdu spoustu zajímavostí o muzice, k Bev, jejíž povídky jsou vpravdě magické, a k Meduňce, u které je mi prostě dobře. Málem bych zapomněla na Valin. Ještě, že mi to připomněla naše kočka Číča. Chodí si totiž k Valin číst povídání jejího kocoura, který se jmenuje stejně. (Doporučuje Regi)

Magické Praze jsem nemohla odolat. Pražáci i náhodní hosté hlavního města tady najdou neuvěřitelné množství inspirace, kam se v Praze podívat. Spousta autorčiných fotografií je doplněna poučeným výkladem, co se pod nimi skrývá. S tímto webem narazíte na místa, která byste bez něho neobjevili. Nebo vás přiměje všimnout si detailů, přehlédnutých na místech, kterými jste už stokrát prošli. (Doporučuje Katty)

Deník Dagmar Ruščákové o zvířatech a lidech - web, na kterém najdete kromě nejrůznějších článků a úvah o životě zvířat i lidí taky pravidelné drabblové víkendové výzvy, ve kterých občas s Regi nějaké to drabble spácháme. (Doporučuje Katty)

Jeden z nejinspirativnějších webů pro autory, kde najdet spoustu drobných i rozsáhlejších rad, jak si poradit se psaním. Najdete zde třeba to, kdy psát holt a kdy hold, nebo o to, jak nezneužívat náhody a řadu dalších inspirací.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Meduňka Meduňka | Web | 27. května 2014 v 20:10 | Reagovat

Jééé! Moc mě těší, že je ti, Regi, u mně fajn. Jsem vážně poctěna ;-), neb se mi u vás též moc líbí. Děkuju! :-)

2 Robka Robka | E-mail | Web | 27. května 2014 v 20:29 | Reagovat

Děkuji moc za umístění ve výběru oblíbených, těší mě to! Zaujaly mě i stránky Magická Praha.

3 KattyV KattyV | Web | 28. května 2014 v 0:06 | Reagovat

[2]: Robko, web Magická Praha byl pro mne nejen velmi zásadní pomocí při psaní kapitoly Magické město, která se zde objeví tuším tak za tři týdny, ale i velkou inspirací pro toulky Prahou. Jsem vážně ráda, že jsem na něho narazila.

4 Regi Regi | E-mail | Web | 28. května 2014 v 5:29 | Reagovat

[1]:[2]: Meduňko a Robko, díky. Potěšení je vzájemné. :-)

5 kirja3 kirja3 | Web | 17. června 2015 v 20:36 | Reagovat

:)

6 Regi Regi | E-mail | Web | 17. června 2015 v 21:06 | Reagovat

[5]: Jestli jsou ty naše oblíbené weby pro tebe inspirací, jsme rády.

7 Blackovka Blackovka | Web | 4. prosince 2016 v 17:22 | Reagovat

Zdravím, naozaj neviem, kde mám písať svoj názor na váš blog, tak ho píšem teda sem. :-D
Celý dnešný deň si prezerám váš blog od hora po spodok a máte ho úžasne prepracovaný a je na ňom naozaj vidieť, že pracujete nie pre seba, ale pre všetkých vašich návštevníkov a ostatných blogerov, ktorí radi navštevujú váš blog.
A ja sa od dnes stávam jednou z nich. :-D
Po pravde, narazila som na váš blog úplnou náhodou, keď som sledovala propagáciu iného blogu a naozaj sa mi zapáčil. :-D
Pevne dúfam, že si aspoň zbežne prezriete môj, aj keď nie ešte úplne rozbehnutý, blog.

Blackovka. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014