ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Epilog

6. září 2014 v 23:15 | KattyV |  Amber

Definitivní krátké rozloučení s Amber. Pusťte si k němu Hradišťan a jeho O zrození. Anebo taky o tom, že každý konec je vlastně nový začátek.Epilog:


Léto se chýlilo ke konci. Do začátku školy chybělo jen pár dní. Hermiona si uvědomila, že je to přesně rok, od jejího loňského návratu.

Celkem změna, pomyslela si a zakroutila prstýnkem na levé ruce. Kdyby měla hodnotit své, nyní již čtyřicetidenní manželství, slovy svého muže, označila by ho za uspokojivé. Ona sama za pevnými hradbami nitrobrany používala i jiná slova, ale Severuse jimi škádlila jen občas.

Usoudila, že samotná svatba proběhla překvapivě poklidně. Nakonec, po dlouhých debatách a na přání Molly, zvolili pro místo obřadu Doupě. To proto, aby i mudlovská část svatebčanů viděla všechno jaksepatří.

Rodiče se po počátečním šoku z toho, že si jejich dcera bere chlápka o dvacet let staršího, smířili s danou situací docela dobře. Popravdě, otec usoudil, že je mu Severus vlastně sympatičtější než Ron - vždycky si cenil inteligence nadevše - a maminka podlehla kouzlu svatby a slzela s Molly o závod. Ta byla na jednu stranu dojatá, že se její napůl adoptovaná dcera vdává, na druhou stranu rozlítostněná, že si nebere jejího syna. Smutek jí přinesl i pohled na Hermionina otce, který pyšně vedl svou dceru k čekajícímu Severusovi. Pohled na Ginny s Dracem ji uklidňoval jen trochu. Sice se přece jen brzy dočká i svatby vlastního dítěte, ale Arthur svou dceru jejímu nastávajícímu nepředá…

Hermioně se míhaly hlavou další svatební útržky - Kingsley, který jim jako nový ministr prokázal tu čest a oddal je (a po zakončení obřadu slíbil uplakané Molly, že oddá i Draca a Ginny)… zasmušile se tvářící Ron, který později pookřál při švitoření některých dívek účastnících se obřadu… (Severusovi při pohledu na zrzka přejel tváří stín - nedokázala pochopit, proč ještě pořád na Rona žárlí - naštěstí stačilo jediné pohlazení po vnitřní straně zápěstí, aby zachmuřenost rozplynula)… šťastný Harry, který už tři dny před samotnou svatbou prováděl Sam Bradavicemi… Sam, která uchváceně sledovala všechna ta kouzla kolem sebe, ale stejně byla nejvíce ze všeho nadšená množstvím knih v bradavické knihovně a nemohla se ubránit tomu, aby celou svatbu o nich všem na potkání nevyprávěla… pyšný Teddy, kterému dovolili podat v patřičný okamžik Kingsleymu prstýnky… ohromená Karolína, které pořád ještě dělalo problémy uvěřit v existenci trpaslíků a létání na koštěti, Marek, který to zvládal o hodně lépe… Minerva, nadmíru spokojená, že si ji Severus zvolil jako svého svědka… George, Angelina, Bill, Fleur, její mladší sestra, která vyrostla do vílí krásy, Neville, Lenka, změť dětí a spousty dalších hostů… a Severus... Severus, kterému se v hloubce očí míhaly zlatavé jiskřičky.

Ritu k její lítosti nepozvali. Přesto měla Hermiona vážné podezření, že se jistý brouček svatby přece jen zúčastnil. Nechali to se Severusem být. Nakonec, článek o jejich svatbě byl sice velmi detailní, ale i velmi oslavný. Jak jinak, vzhledem k oddávajícímu. Rita vždycky věděla, jak se správně chovat k autoritám.


*****

Poslední srpnovou neděli se vydali na bradavické pozemky. Chtěli pouštět draka, kterého Hermiona dala Teddymu.

"Je to mudlovský drak," upozorňovala. "Tak, žádnou magii!"

Uchopila do každé ruky jeden provázek. Teddy držel draka a čekal na poryv větru. Nadhodil ho… chvíli to vypadalo, že nevzletí, ale pak mu Severus drobným závanem magie pomohl do vzduchu.

"Nešvindluj," smála se Hermiona a přimhouřenýma očima pozorovala vznášejícího se draka. Ucítila, jak ji zezadu objal a ruce položil na její dlaně. Ve vlasech jeho lehký polibek, na zádech hřejivé teplo. Zavřela oči, hlavu mu opřela o pevnou hruď. Ve spojených rukou cítila chvění provázků.

"Vznáším se jako ten drak. Ale trochu se bojím, víš, že nesnáším výšky."

"Vznášej se. Vždycky dám pozor, abys nespadla na zem."

"Hermiono, Hermiono, dej mi ho," neodbytně se hlásil Teddy. Vložila mu draka do dlaní a pak už jen společně sledovali, jak se třepotá na temně modré obloze. Seshora se ozýval flétnový hlas kolih, které se svolávaly k odletu na jih, vzduchem se vznášela vůně mateřídoušky. Severusovy paže ji zezadu objímaly, prsty jí jemně hladil klíční kost. Pootočila hlavu a pohlédla na Harryho, který držel za ruku Sam. Dívka se na něho dívala s nekonečnou něhou a oddaností. Hermiona viděla, jak její pohled oplatil a volnou rukou si přitiskl její hlavu k rameni. Ještě nikdy, za celá léta co ho znala, nevypadal tak opravdově, hluboce šťastný…

Zespodu se ozvala Lenka. Seděla na zemi a zády se opírala o Nevillovy nohy.

"U Weasleyových budou na podzim slavit hned dvě svatby. Ginny si bere Draca a Ron Gabrielu, Fleuřinu sestru."

Hermiona ucítila jemné ztuhnutí Severusových paží.

"Vadí ti to?"

"Vždycky měl slabost pro víly," zasmála se. Ruce na jejích ramenou se uvolnily. Přitiskla si jednu Severusovu dlaň na tvář, otočila hlavu a zespoda se usmála do propastně temných očí.

Překvapil ji drobný pohyb v jejím nitru. Jako když se probudí ptáče a poprvé zatřepe křídly. Zajíkla se.

"Severusi!"

Úsměv a jemné pohlazení po břiše. Po obloze pluje malý bílý mrak. Všechno je v pořádku.


---------------------------------------------
Je to úplný konec, ale přece jen, ještě se můžete podívat na několik drobných dodatků - střípků, které budu doplňovat vždy, když mě nějaký napadne.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ioannina ioannina | 7. září 2014 v 5:14 | Reagovat

Obdivuju, jak umíš napsat klidnou, láskyplnou a harmonickou scénu. Fakt. Nejsem si jistá, že bych tě v tom dovedla napodobit.

2 KattyV KattyV | 7. září 2014 v 6:27 | Reagovat

[1]: Ioannino, mám začít psát, co obdivuju u tvého psaní a o čem bezpečně  vím, že bych to tak neuměla? To by mi asi tenhle chlíveček nestačil. Je určitě dobře, že lidi píšou různě. Jinak by to byla nuda.
V každém případě, celá Amber měla být takový, aby potěšila. A jsem ráda, že ty pocity přináší. -P

3 Regi Regi | E-mail | Web | 8. září 2014 v 6:28 | Reagovat

Katty, kdybych tě neznala a kdybych nečetla část epilogu už hodně dávno, mohla bych se bát, že se u Amber stane něco, čeho si všímám u spousty FF povídek. Autorky (nevím, jak je to u chlapů ;-)) často podléhají pokušení a epilog tak přesladí, až své povídce ublíží. A v komentářích na FFD pak čtu něco jako - kdyby nebylo epilogu, dala bych lepší známku, popřípadě, když pominu epilog, dám vyšší známku atd...
Takže tohle tady naprosto neplatí. Tímhle epilogem jsi udělala za celým příběhem tu nejsprávnější a nejhezčí tečku. Díky moc.

4 KattyV KattyV | 9. září 2014 v 10:28 | Reagovat

[3]: Regi, ty jsi jediná, kdo četl základní část epilogu v době, kdy byl napsaný. Tuším někdy kolem páté kapitoly. (Ano, tehdy, když mi někteří vyčítali,jak jsem hnusná na Rona. Tobě už jsem tenkrát prozradila, že mu přeju jen to nejlepší - krásnou vílu, která se k němu bude hodit daleko více než Hermiona :o))
Nepřesladila jsem závěr? Doufám, že ne. I když všechno dobře dopadlo a všichni jsou spokojení. Život určitě přinese další komplikace, jak už to tak chodívá, ale v daném okamžiku jsou myslím všichni zúčastnění v maximální pohodě.

5 Kardama Kardama | 9. září 2014 v 14:58 | Reagovat

Omlouvám se že jsem se zmohla na komentář až teď. Amber je parádní čtení a medicína na posraný den a i život. Díky.

6 KattyV KattyV | 9. září 2014 v 19:15 | Reagovat

[5]: Jsem ráda, že ti Amber přinesla trochu pohody :-P

7 Ror Ror | 27. září 2014 v 0:17 | Reagovat

Tak, a je to... cililink... moc pěkně se to četlo. Když o tom tak přemýšlím, Severus tu byl tak nějak normální chlapík. Samozřejmě v rámci svých povahových rysů, a to bylo fajn. Hermionina Amber byla k sežrání :-D v tom dobrém smyslu a Harry sympaťák bez přemíry přiblblosti, kterou mu občas někdo připisuje na účet. Připadalo mi to dost, jako ze života. Díky!!! Ať máš stále dostatek dobrých nápadů a věci tě baví. Hodně radosti :-)

8 KattyV KattyV | Web | 27. září 2014 v 8:52 | Reagovat

Ror, já zase děkuji tobě za tvé komentáře, které byly moc příjemným povzbuzením. Jojo, my autoři (většina z nás), jsme krapet závisláci a bez komentářů se nám píše hůř. Takže více takových čtenářů, jako jsi ty. ;-)

9 :D :D | 1. listopadu 2014 v 20:20 | Reagovat

Krásné, takže nakonec i Karolína s Markem byli kouzelníci? Škoda že nezkoušeli nějaké kouzlo :-)

Jinak krásná citlivá a nenásilná povídka kde se řeší i něco jiného, než jen války aj. :-D

TLESKÁM :-)  :D  :-)

10 KattyV KattyV | Web | 1. listopadu 2014 v 20:48 | Reagovat

[9]: Ne, Karolína s Markem kouzelníci nejsou. Snad jen nepatrně, podle teorie, že mudlové v podstatě neexistují, že v každém z nás je potenciálně magie někde skrytá jen jen se projevit... Jde jen o její míru. Obávám se ale, že kouzla by jim opravdu nešla.
Jsem ráda, že se ti Amber líbila.  Můžeš ještě kouknout na pár doplňujících střípků, které trochu naznačí, co bude dále.
No a během tří týdnů tady najdeš příběh malé (a postupně rostoucí) Minervy McGonagallové.

11 Dinnes Dinnes | 3. června 2015 v 20:23 | Reagovat

Tak mám dočteno, včetně všech přídavků.
A co říct na závěr?
Díky. Díky moc, Katty, povídku jsem si fakt užila. Naprosto skvělý vývoj vztahu Hermiony a Severuse, Hermiona coby Amber byla naprosto úžasná. Strašně moc se mi líbí, jak proplétáš povídkový svět s tím naším, hlavně dotek artušovské legendy jsem si vychutnala, tu já moc ráda.
Jen ten konec je na mě trochu moc sladkej, ale to je můj problém, mě happy endy nikdy moc nešly, přijdou mi nereálné. I když, kdy jindy ukončit příběh, než ve chvíli absolutního štěstí? Takže uznávám, že sladký konec je tu na místě. :-)
Teorii o neexistenci mudlů uznávám za platnou, protože je jasné, že třeba autorky šuplíkových povídek magické schopnosti mají, protože tak pěkně psát, to magie jednoduše je, a basta. :-)

PS: ale toho Luciuse ti jen tak neodpustím, chudáček malej, blonďatej... ;-) (No jo, já měla pro padouchy vždycky slabost. :-P)

12 KattyV KattyV | Web | 7. června 2015 v 23:49 | Reagovat

[11]: No jo, já zase šťastné konce ráda. Nebo aspoň nadějné. Co už teď - budou spolu spokojeně žít. To fakt jde. Mám to ověřeno. Jsem spokojeně vdaná už léta.
Lucius nedopadl zase tak špatně. Nějaký ten rok si odsedí v mudlovském vězení a pak stráví spokojený zbytek života v nějakém příjemném koutě Francie. Třeba ještě udělá politickou kariéru.

13 Dinnes Dinnes | 8. června 2015 v 12:47 | Reagovat

[12]: Nadějné beru. :-)
Stejně dřív nebo později se zase nějaký průšvih vyskytne. Jen to člověk v té konkrétní chvíli neví a ono to hodně svádí, myslet si, že ode teď už bude pořád jen svítit sluníčko. :-)

No jo, mohl skončit i hůř, ačkoli udělat z něj mudlu, to je pro něj určitě horší, než to vězení.

14 karakal karakal | 15. června 2015 v 15:54 | Reagovat

Tak jsem si z Amber udělala jeden soubor a půjde do Kindlu. Rozhodla jsem se k ní vrátit a asi se nevrátím jen jednou.
Díky za ni, fakt to pohladí, když je člověk naštvanej na celej svět.

15 KattyV KattyV | Web | 15. června 2015 v 21:34 | Reagovat

[14]: Karakal, tak tenhle komentář mne opravdu potěšil. Je mi ctí zabydlet se ve tvém Kindlu a doufám, že ti Amber bude rozjasňovat deštivé dny i nadále :D

16 HCHO HCHO | 14. června 2016 v 21:30 | Reagovat

Teda Katty, to se nedalo nedočíst (málem jsem nenachystala jednu přednášku), skvělý, napínavý čtení. Díky.
Asi to taky zkusím nějak dostat do čtečky jako Karakal, proletěla jsem to, to by stálo ještě za jedno pročtení :-)

17 KattyV KattyV | 14. června 2016 v 21:40 | Reagovat

[16]: To mě vážně těší :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014