ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Kapitola dvacátá osmá: Showdown - dokončení

19. září 2014 v 6:21 | Richenza |  Bless the Child: Kniha třetí - PRAMENY


Snape mlčel a upřeně si vlkodlaka prohlížel.
"To nejsou moje názory," prohlásil obraným tónem Wolfric. "Něco chystají."
Znovu se rozhostilo ticho, Snape nedal najevo žádnou emoci. "Vy berete vlkodlačí lektvar, pane Scamandere?" přerušil nakonec ticho v okamžiku, kdy si už Wolfric začal myslet, že udělal nenapravitelnou chybu, když tohoto zvláštního muže oslovil.


"Ne."
"Proč?"
"O jeho vedlejších účincích víte víc, než kdokoli jiný."
"Možná. Ale vím také o tom, co s člověkem udělá, když ho nebere. Slyšel jste o Fenrirovi Šedohřbetovi?"
"Samozřejmě," přikývnul Wolfric. "Ale já nechci být jako on. Chci se oženit, mít děti… Teddy Lupin stále nemá žádné příznaky?"
"Ne. Berte tedy lektvar."
"Jenže ten může poškozovat plodnost."
"Až po dlouhodobé aplikaci."
"Jenže já jsem ho bral šest let! Pod vaším pečlivým dohledem."
"To není až tak dlouho. Ubezpečuji vás, že otec Teddyho ho bral mnohem déle a nemělo to na jeho plodnost vliv. Možná u dívek … ale donošené těhotenství ženy trpící lykantropii nebylo dosud zaznamenáno."
"Není vlkodlačice. Ve skutečnosti nevíte, jaký vliv na mě ten lektvar může mít. A jaký už měl."
"A vy nevíte, jaký vliv na vás může mít to, že lektvar neberete. Fenrir Šedohřbet se postupně měnil. Získával vlčí rysy i mimo přeměnu. Jeho povaha se změnila. Stal se skutečnou šelmou. Vysoce nebezpečnou, protože v sobě spojoval sílu a nevinnou krutost zvířete s úmyslnou vinou člověka. Nechcete tak dopadnout."
"Samozřejmě, že nechci!" vykřikl Wolfric. "Jenže to je hodně nepravděpodobné a vy to víte! Většině se nic takového nestalo!"
"Podívejte se na sebe, pane Scamandere," pokračoval neúprosně Snape. "Neviděl jsem vás jen necelý rok a mám dojem, že jste se už změnil."
"Nemyslím," protestoval Wolfric a polilo ho horko.
"Tak nemyslete nadále," pokrčil rameny s lhostejným výrazem Snape. "Neříkal jste, že se budete ženit?"
Wolfric polknul. Rozhodně nechtěl a nesměl Magdalenu přivést do jakéhokoli nebezpečí! Ale je toto nebezpečí skutečné? Snape záměrně zveličuje! Určitě nemůže mít pravdu! Nejraději by se hned zvedl a šel znovu zkontrolovat svůj vzhled. Nejsou skutečně jeho zuby špičatější? A čelisti vystouplejší? Nezačíná jeho obličej připomínat protáhlý vlčí čenich? "Nevím, jestli se budu ženit, pane profesore. Ale kvůli tomu jsem s vámi mluvit nechtěl," uvědomil si, že Snape téma odvedl jinam, než měl kdy připustit.
"Jistě. Já tomu rozumím, pane Scamandere. Máte dojem, že vůdce vaší … Smečky," ohrnul Snape rty, "se spojil s potomky Smrtijedů a navázal na jejich staré myšlenky. Není to nepravděpodobná teorie, máte však pro ni příliš málo důkazů. Vy se snažíte zjistit víc. Chcete být naším špehem, pane Scamandere?"
Wolfric polknul. Když to Snape řekl takto přímo, znělo to hrozně. Špeh. Donašeč. Zrádce. Práskač. Byla to role, kterou tolik let plnil Snape. Pokud to tedy nehrál na obě strany, jak si mysleli jeho zmijozelští přátelé Byli však skutečně přáteli? Byli něčím víc, byli to druzi ze Smečky. Pouto mezi nimi bylo silné. Ale nebyl vlkem, byl člověkem, a vlkem se stát nechtěl. Ani Smrtijedem, žádným způsobem nechtěl ohrožovat nikoho, byť by to měli být odsouzení mudlovští zločinci. "Ano, pane profesore, chci být vaším špiónem," přikývnul vážně.
"V tom případě vám potřebuji věřit. A to nemůžu, dokud neberete vlkodlačí lektvar."
"Důvěra nesouvisí s lektvarem," pokusil se chabě protestovat Wolfric.
"Souvisí, a myslím, že to začínáte dokonce i chápat, pane Scamandere. Bez lektvaru se vaše povaha může postupně změnit. Nevím jak rychle a jak silně, to je velmi individuální. Vaše instinkty šelmy budou sílit. Stanete se nebezpečím pro ostatní. A také pro mě, samozřejmě."
"Lektvar je ale nebezpečný pro mě."
"To si zvažte sám, co považujete za důležitější. Pro naši spolupráci je však podstatné to, že vaše loajalita ke Smečce se stane silnější než cokoli jiného. Už nyní je silná, dokážete ji však překonat. Bylo by dobré, kdyby to tak zůstalo."
"Ale oni si toho všimnou."
"Nikoli nutně. Lektvarem vás mohu zásobovat osobně. Nikdo se to nedozví. A na úplněk si od slečny Blishwickové, promiňte, paní Selwynové," zvednul téměř neznatelně koutek úst, "nechte uvařit uspávací lektvar. Jistě vám uvěří, že chcete mít v noci klid."
"Nejsem zrovna vůdčí typ," přikývnul Wolfric.
"Udělejte to i kvůli své dívce."
Wolfric přikývnul. "A jak mám důvěřovat já vám, pane profesore?"
"Vy jste oslovil mě, ne já vás, pane Scamandere."
"Ano, ale -"
"Nemůžu vám nijak dokázat, že si vaši důvěru zasloužím. Stejně jako to ve skutečnosti nemůžete dokázat vy mně. Důvěřujete však osobě, která mne doporučila?"
Wolfric po chvíli váhání přikývnul.
"Doručím vám lektvar ve středu. Kam?" zeptal se Snape a přitom vstal, aniž se po celou dobu dotknul čaje.
"Knihovna zdejší univerzity."
"Dobře. Bylo mi ctí, pane Scamandere," pokývnul Snape hlavou a odešel.
Wolfric osaměl a až nyní si uvědomil, že jeho steak stydne téměř netknutý. Rychle a bez potěšení ho dojedl. Snape ho přiměl slíbit, že bude užívat lektvar. Může mít skutečně pravdu? Musí o tom zjistit více. Horší však bylo, že si připadal jako zrádce. V tomto měl Snape pravdu, jeho loajalita k vůdci Smečky byla již nyní překonatelná jen obtížně. Jednal proti svému instinktu. Ale loajalita k jednomu vůdci se dá nahradit loajalitou jinou. Bude se muset vypravit na sousední ostrov navštívit Lycaona Sapworthyho.------------------------

1. Upozorňuji, že to, že Pán zla nebyl manželský, netvrdím já, ale Gemma.


2. Philippa narážela na to, že paní Zabiniová byla proslulá kráska, která s každým dalším ovdověním získala poměrně slušné jmění. Tím samozřejmě nechci podporovat ošklivé řeči o tom, že by snad svým zesnulým manželům z tohoto světa pomáhala.


zpět oOo dále 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014