ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?
ÚTERÝ: Poláčkov od Martian
ČTVRTEK: Věda ve sto slovech od JJ
NEDĚLE: Megan a Teddy od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Napjaté čekání

28. února 2015 v 5:00 | Regi |  MAGICKÉ STŘÍPKY Z NEMAGICKÉHO SVĚTAPředložíme vám (hodně praštěné) téma a jsme vážně (tak trošku poťouchle) zvědaví, co vás k tomu napadne. Takhle nějak asi uvažovali tři pořadatelé jedné soutěže.
(Článek se velmi hodil k blogovému tématu týdne: "Ještě mě napadlo")

No tak schválně. Co by vás napadlo, kdybyste dostali téma: Prašivá brebera. A měla by z toho vzniknout povídka - jakákoli fikce (ne fanfikce) v rozsahu 200 - 600 slov. Tuhle výzvu jsem našla na stránkách Triumvirátu a rozhodně jsem si ji nemohla nechat ujít. A nejen já. Ještě to napadlo Katty, a také jednu z čestných obyvatelek Šíleného šuplete, Ioanninu. A samozřejmě nás také napadlo, že všechny tři povídky nabídneme vám, našim čtenářům.
Celá akce se jmenuje Bleskovka a víme, že se jí spolu s námi zúčastnilo celkem 23 autorů. Co zatím nevíme, je výsledek té soutěže. Měl by být znám právě dnes. Jen netušíme, v kolik hodin. Podle pravidel nemůžeme až do vyhlášení výsledků své povídky nikde publikovat. Takže budeme napjaté do posledního momentu. Kdy přesně se na triumvirátích stránkách vyhlášení objeví? A jak jsme vůbec dopadly?

Je možné, že všechny tři povídky stihneme v tomto článku zveřejnit ještě dnes. Zkuste se sem podívat znovu někdy během dne.
A pokud tady stále nebudou, navštivte naše Šuplátko v pondělí 2. března. Najdete je tady určitě hned v první minutě po půlnoci.
A ještě mě napadlo - napíšete nám, jak se vám povídky líbily?

Vaše zvědavá a napjatá Regi
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KattyV KattyV | Web | 28. února 2015 v 7:45 | Reagovat

Musí říct, že vzhledem k tomu, že jsme Bleskovku posílali do světa více než před měsícem, už jsem na ni tak trochu pozapomněla. Ale teď jsi mi připomenula, že jsem vlastně taky zvědavá a napjatá. :-D

2 Richenza Richenza | 28. února 2015 v 14:07 | Reagovat

Rozhodně vám přeji slušné umístění, nejlépe, aby ste se obě podělily o první místo :). Ovšem, když jsem si rozklikla pravidla soutěže, tak se mi zježily vyholené chlupy na pažích. Opravdu mě tyto soutěže iritují. Hodně. (Což mi připomíná, Katty, že se čtvrtek blíží a já má blok splnit domácí úkol. Ne, že bych to neuměla, jen si připadám jako ve školce, když jsem druhou hodinu seděla nad sklenicí mléka. Brr...) To nic nemění na tom, že si ráda přečtu, jak ste si s tím poradily.

3 Regi Regi | E-mail | Web | 28. února 2015 v 14:50 | Reagovat

[1]:[2]: Ať koukám, jak koukám, na Triumvirátu se zatím vyhodnocení neobjevilo, takže to s tím zveřejněním povídek vážně vypadá až na to pondělí.
Rejčko, z čeho se ti ježí chlupy? Vždyť v pravidlech nic mimořádného není. Jen, pravda, to samotné téma je pěkná kulišárna... :-D

4 Richenza Richenza | 28. února 2015 v 15:15 | Reagovat

No, tak z tématu samotného,protože na mě působí lehce sadisticky (podívejte, my máme moc, a vy budete pískat, jak my chceme), ze samotného psaní na objednávku, ze striktního rozsahu, ze zákazu fanfiction (jsem alergická na ty, co fanfiction a priori odsuzují, přestože skuteční literární vědci vědí, že každá literatura je svým způsobem fanfiction)... Těžko se to vysvětluje, ale pro mě je psaní, (vlastně jakákoli tvorba) něco jako láska. Nedokážu milovat na objednávku. Nerada zpívám písničky na objednávku. Vlastně mi to připadá trochu jako znesvěcení.

5 Regi Regi | E-mail | Web | 28. února 2015 v 15:27 | Reagovat

[4]: Jo, to téma je správně šílené, ale právě proto se mi do toho chtělo jít. A pravidla? Každá hra přece má nějaká pravidla. Tuhle hru včetně těch pravidel někdo vymyslel a nabídl: Chceš? Pojď hrát. A já šla. A tím jsem ta pravidla přijala. Nikdo mě přece nenutil. Kdybych neměla chuť, tak do toho prostě nepůjdu. No ne? ;-)

6 ioannina ioannina | 28. února 2015 v 15:44 | Reagovat

[4]: Richenzo, nechtěla bys trochu ubrat z JÁJÁJÁ a zkusit se zamyslet nad opravdovou logikou těch pravidel? Ve smyslu "k čemu slouží to a to"? Víš, oni si organizátoři soutěží *nepotřebují* dokazovat svou moc nad druhými. O to tam vůbec nejde.
Dtto s tím úkolem. Nejde o to, pokořit Richenzu. :-D Kupodivu jde o to, aby si všichni účastníci zájezdu vyzkoušeli technické fígle jeden po druhém a naučili se je používat - a tak se naučili líp psát.
Čím větší ego, tím hůř se člověk učí.
Asi proto k mistrovství patří i pokora. :-)

7 KattyV KattyV | Web | 28. února 2015 v 15:56 | Reagovat

[4]: Souhlasím s Regi, je to jen hra. A pokud hraju hru, přijímám pravidla. Když hraju šachy, tak taky netáhnu věží po diagonále. :D

[6]: Vrrr, nech toho, Io. Nerýpej. Každý má nárok na názor :-P

8 Richenza Richenza | 28. února 2015 v 16:00 | Reagovat

Ioannino, ale to není o pokoření se. To je o tvorbě. Nemám problém dodržovat pravidla u soudu, správnou formu dopisů, pravidla úředního styku - deset let jsem pracovala jako úřednice, dalších šest let v jiných právních profesích a fakt nemám problém dodržovat specifika žánru "dopis ministra", "rozhodnutí o vydání..." "Stanovisko k výkladu § 44..." "žaloba" "odvolání" apod. Ale nejsem schopna umělecké tvorby na objednávku - vadí mi už i volba tématu, natož počtu slov. Možná právě proto, že mám profesi, kde je striktní se podřízení pravidlům, poměrně přísná etiketa i ústního styku její samou podstatou, potřebuji volnost jinde. (A například nyní jsem porušila pravidlo, že v soukromém životě s lidmi, kteří na mě bezdůvodně, a aniž by mě znali, útočí, nekomunikuji. Mám toho opravdu dost v tom pracovním. Doufám, že toho nebudu litovat.)

9 Richenza Richenza | 28. února 2015 v 16:11 | Reagovat

Regi, Katty já si nemyslím, že je špatně, že vás tahle forma her baví. Jen píšu, proč pro mě není možná. Ano, když hraju jakoukoli hru, tak je nutné dodržovat pravidla. Když o tom přemýšlím, tak já ve většině svého životního směřování mám vyloženě sklony pravidla vyžadovat, dokonce je sama psát, moje úcta k právu je nadprůměrná - a proto jsem ostatně pracovala dlouho na legislativě. Ostatně jsem známá i svým lpěním na správném pravopise a řada autorů ne našem netu mě nejspíš přesně z těchto důvodů proklíná. Je to nejspíš jen určitá kompenzace, píšu, protože potřebuji ten malý kousek svobody - a proto píšu nekomerčně.

Ovšem to, co mi vadilo nejvíc, byl ten zákaz fanfiction - když si vzpomenu na poslední komentář GAN o Šlechtovi, tak je to o to úsměvnější. Já vím, že mi to vysvětlíte autorskými právy a tak... (ostatně současný přebujelý koncept autorských práv považuji za špatný); to ovšem není důvod, proč by mě to na mé podvědomé, emocionální úrovni nemohlo iritovat.

10 ioannina ioannina | 28. února 2015 v 18:53 | Reagovat

[7]: Kromě názoru "protože to není pro mě, tak je obecně špatně to dělat". :-P

[8]: Milá Richenzo, já se ti snažím pomoct. Vidím, že se o něco snažíš - psát - a že nechápeš, že i tahle hra, psaní, má svoje pravidla. Není to bezbřehá svoboda. Teda je - pod podmínkou, že s tím vůbec nelezeš mezi lidi.
Pokud nerozeznáš dobře míněné rady od útoků... :-x

11 Richenza Richenza | 28. února 2015 v 19:35 | Reagovat

Ioannino, kdybych si myslela, že nevíš, jak píšu, odkázala bych tě na to. Jelikož však vím, že si leccos četla, i když si uraženě přestala komentovat, tak je těžké takové rýpání brát jako dobře míněné rady. Je mi líto, ale já ti to nevěřím. Možná by bylo dobré, kdybys pro příště nevkládala druhým do klávesnice něco, co nenapsali, respektive dokonce pravý opak toho, co výslovně napsali, přestala druhým dávat rady, o kterých víš, že je nepotřebují (opravdu máš pocit, že ve své tvorbě nedodržuji obecná pravidla literární tvorby?), přestala druhým říkat, že se svou snahou nemají chodit mezi lidi, a přestala dělat své amatérské psychodiagnózy někoho, koho jsi dokonce v životě neviděla. Ono to citlivějším duším může i ublížit.Já také nezveřejňuji svou diagnózu tebe - jednoduše proto, že tě ve skutečnosti neznám a vím, jak snadno se člověk mýlí i v osobních kontaktu, natož v písemném. Neútočím, nevšímám si - ale tobě to nestačí. Kdo že to tu kázal o pokoře a egu?

12 ioannina ioannina | 28. února 2015 v 19:49 | Reagovat

[11]: Milá Richenzo, nepřestala jsem komentovat "uraženě", ale proto, že jsem Bless přestala číst, jelikož mě přestalo bavit. Pokud stojíš o zpětnou vazbu k Bless, Katty s Regi mají mé výslovné povolení dát ti můj e-mail, napiš mi. Nemá smysl tu holkám plevelit Šuple.
Nevkládám ti do úst věci - bráníš se, milá Richenzo, tím, že mě obviňuješ z toho, co děláš sama.
Celkem by ti prospělo, kdybys přestala soptit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014