ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Věda ve sto slovech od JJ
STŘEDA: Hotel u devíti koček od Tory
NEDĚLE: Severus a Megan od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Kapitola osmá: Undenied - dokončení

13. března 2015 v 0:03 | Richenza |  Bless the Child: Kniha čtvrtá - BÍLÝ JEZDEC
"Harry?" Ginny otevřela dveře malého obývacího pokoje vedle jejich společné ložnice. "Můžu dál?"
"Proč se ptáš? Samozřejmě," podíval se na svou ženu nechápavě Harry. "Děti už spí?"
Ginny přikývla. "Je už půl dvanácté. Spí už docela dlouho." Zůstala stát a dívala se na své bratry.
"Rone, Georgi, vstáváme," pochopil její výraz Bill.
"Proč?" nechápal Ron.
"Dobrou noc, kluci," vstal Harry.


"Ginny, děje se něco?" otočil se ke své ženě, když osaměli.
"Nezeptal jsi se na tu zoo. Jednoduše jsi to klukům slíbil."
"Ale… Ginny, tam půjdou i George a Bill… a tvůj otec… přece... Situace se zklidňuje," dodal tiše.
"Zklidňuje? Je to právě týden, co vypustili ten plyn v divadle! Týden bez útoku! Situace je očividně naprosto klidná!" Ginnin hlas řezal jako nůž.
"Začínáme to mít skutečně pod kontrolou, Ginny," bránil se Harry. "Ten sarin v divadle byl prvním útokem po deseti dnech. Slíbil jsem jim to už začátkem prázdnin, pak ale… tehdy to samozřejmě nebylo rozumné."
"A teď je? Chceš riskovat životy kvůli zábavě?"
"Jsou celé léto v Doupěti. Nikam nechodili. V září odjedou do Bradavic. Nemůžou prožít celé dětství uzavření v Doupěti nebo ve škole." Harry vstal a došel k Ginny. Téměř až k ní, zůstal stát kousek od ní, jako by ten poslední krok nedokázal překonat.
"Lily chceš vzít taky?" Ginny si založila ruce na prsou a vyčkávavě si Harryho měřila.
"Ještě jsem jí to neslíbil… ale… víš, jak ji bude mrzet, když zůstane tady?" Překonal konečně poslední krok a chytil ji kolem ramen. "Ginny… tohle může trvat dlouho. Musíme žít normálně."
"Nezeptal ses mě," ustoupila dozadu a podívala se stranou.
"Navrhl to George. Bill souhlasil. A já také. Půjde s námi i Ron. A tvůj otec. Dokonce i Fleur s Léonem a Angelina. Bude nás dost. Zvládneme to."
Ginny neodpovídala, jen mlčky vrtěla hlavou. Harry k ní přistoupil, vzal ji za ruku a rezolutně dovedl k oknu.
"Podívej. Tam venku je svět, Ginny. Vidíš ty lidi, jak vystupují z taxíku? Byli v divadle nebo jen tak v baru, co já vím… ale žijí, chápeš?"
"Já žiju," řekla tiše.
"Ne. Od té doby co… ne, Ginny, ty nežiješ. Pojď tam zítra s námi. Chceme pak zajít i na Příčnou…"
"Ne!" vykřikla a vytrhla se mu. "Lily nepůjde."
"I Lily musí začít žít normálně. Burton žije normálně. My si děláme ze života vězení."
"To je něco jiného," vrtěla hlavou. "Nic si mi neřekl. Nezeptal ses mě."
"Protože bys nesouhlasila."
"A jak sis to představoval?" ustoupila od něho několik kroků, složila ruce opět na prsou a nepřátelsky si ho měřila. "Že ráno zmizíš i s dětmi a já si toho nevšimnu?"
Harry neodpovídal. Mezi nimi se rozhostilo napjaté mlčení.
"Musí přece zajít na Příčnou, Ginny," zkusil to znovu. "James potřebuje věci do školy… Musíme jim dovolit mít tak normální dětství, jak jen to půjde. Já chápu, že se bojíš. Vzpomeň si ale, jaké to bylo tehdy… Také jsme žili. Musíme žít. Jinak to nejde." Ginny stále neodpovídala. "Bude nás dost," pokračoval Harry vemlouvavě a opět se přiblížil až ke své ženě. "A budeme připravení. Můžu povolat i několik bystrozorů…"
"A Severus?"
"Myslíš, že se bez něj neobejdeme?" zamračil se Harry.
"Severus pustí Joshuu do zoo?" ponechala Ginny otázku bez odpovědi.
"Joshua sám řekl, že mají na zítra jiný program. Snapea jsem se proto neptal."
"Bez něho děti nepustím," prohlásila rezolutně.
Harryho pohled ztvrdnul. Ustoupil od Ginny a bez hnutí si ji měřil. "Jsem jejich otec. A slíbil jsem jim to."
"Ne," Ginny sevřela rty do tenké čárky.
"Ty mi nedůvěřuješ? Myslíš, že sice můžu být schopný ochránit celou Británii, ale moje vlastní děti mi svěřit nemůžeš? Jak mám přesvědčit ostatní, když vlastní žena si o mně myslí tohle?" Harry sevřel pěsti a začal zvyšovat hlas. Pak se trochu uklidnil a pokusil se znovu dotknout své ženy. Ginny uhnula. "Musím tam jít, Ginny," pokusil se znovu o smířlivý tón. "Je to důležité. Bill tam pozval i tisk."
"Ty to neděláš kvůli dětem," měřila si ho Ginny zúženýma očima. "Ale kvůli těm volbám."
"Myslíš, že toužím po křesle ministra? Myslíš, že to dělám kvůli sobě?" začal Harry opět zvyšovat hlas. "Mám své povinnosti, Ginny!"
"Ach, jak jsem mohla zapomenout!" ušklíbla se Ginny. "Vzala jsem si zachránce světa! A co tvoje děti? Jsi ochotný pro svět riskovat i jejich životy?!"
Harry se k ní otočil zády a došel beze slova ke krbu. Přestože bylo teplo, vytáhl hůlku a zapálil připravená buková polena. Několik minut pozoroval rozrůstající se plameny. Pak vstal a otočil se ke své ženě: "Myslel jsem, že tohle chápeš," řekl se sevřenými rty, dokázal však nekřičet, přestože bylo zřejmé, že klidný zdaleka není. "Nehodlám riskovat jejich životy. Bude nás tam dost. Dokážeme je v případě potřeby přemístit. Jsem plně kvalifikovaný bystrozor, Ginevro, jsem plně způsobilý ochránit svou rodinu. A nedělám to kvůli těm volbám, to Billyho napadlo až potom, co jsme se rozhodli. Chci žít tak normálně, jak jen to půjde. Vezmu je tam. Už jsem se rozhodl."
Ginny se na něj chvíli nevěřícně dívala, pak se prudce otočila a vyběhla do čtvrtého patra do ložnice, kde spala Lily s Roxanne. Sesunula se na koberec před postel své spící dcery a rozplakala se. Seděla tam dlouho, seděla tam, i když jí už došly slzy lítosti a vzteku. Seděla a čekala, až Harry přijde.
Ale on nepřišel.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Regi Regi | E-mail | Web | 13. března 2015 v 7:26 | Reagovat

Rejčko, prý pohodová kapitola. Hmm... taková patriarchální. Silní muži se rozhodnou a slabé ženy se musí přizpůsobit. Ale víš co? Jedna opravdu silná žena v této kapitole je. Lenka. Je silná, protože tak nějak bez boje dosáhla toho, že žije tak, jak žít chce.

2 Richenza Richenza | 13. března 2015 v 8:13 | Reagovat

Regi, ano, patriarchální je to správné slovo. A přestože ty slabé ženy se vůbec za slabé nepovažují a nechtějí být za ně považovány. A paradoxně právě ta zdánlivě nejslabší působí nejsilněji. Jenže jestli ono to není taky tím Nevillem. Pravděpodobně ani Scamander jí nijak zvlášť nebránil v odchodu, ne? Ostatně tady funguje i podvědomá komplementarita rolí - když někdo vystupuje z pozice rodiče, druhý má tendenci odpovídat z pozice dítěte, a naopak. A ten samý člověk by přitom s největší pravděpodobností zaujal roli dospělého, pokud by byl osloven ze stejné role. Vztah je vždy interakce.

3 KattyV KattyV | Web | 13. března 2015 v 13:00 | Reagovat

Už když jsem četla kapitolu poprvé, měla jsem problém - má pravdu Harry nebo Ginny? Chápu obě stanoviska: Ginnino - "Bojím se o své děti, vždycky se může něco stát," i Harryho - "Je potřeba žít dál, není možné se schovávat, protože už to samotné je prohra."
V zásadě jsem spíše na Harryho straně, ale nejde o mé děti, že? Zvláště potom, co Ginny prožila ve strachu o Lily. Situace, kdy ani jedno řešení není správné. Jo, tak to někdy je.
Nicméně, tvá úvodní poznámka mě pobavila a musím konstatovat - kdykoli napíšeš "poklidná kapitola", začínám se bát ;-)

4 Regi Regi | E-mail | Web | 13. března 2015 v 16:26 | Reagovat

[2]: Souhlasím. Ale přesto si myslím., že by Lenka nedokázala žít podřízená nikomu a ničemu. Takovému Severusovi by sice neodporovala, ale podobná písku by mu protekla mezi prsty a než by se nadál, dělala by si všechno po svém a zasněně by se na něj usmívala. :-)

5 Richenza Richenza | 13. března 2015 v 17:52 | Reagovat

Já si ve skutečnosti také nejsem jistá, kdo z nich má pravdu - tedy skoro si myslím, že Harry, ale nejspíš si myslím, že bych se chovala jako Ginny. Ale to ve skutečnosti nevíme, dokud to není doopravdy.Regi, jo, Lenka a písek... přesné. To je ale výzva, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014