ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Věda ve sto slovech od JJ
STŘEDA: Hotel u devíti koček od Tory
NEDĚLE: Severus a Megan od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Kterak učiniti radost kamarádce

9. března 2015 v 0:01 | Regi (nebo spíš Ioannina) |  MAGICKÉ STŘÍPKY Z NEMAGICKÉHO SVĚTA


Zdálo se, že tentokrát v Šupleti k tématu týdne: "Svět z plastu" nic nebude. Ale nakonec je. Díky jistému malému štěněti a jednomu parádnímu komentáři, který je tak dlouhý, že vlastně vydá na samostatný článek.

Kterak učiniti radost štěněti

Mějme štěně borderkolie.
Dejme štěněti plyšáka.
Pěkného plyšáka. S očičkama vyšívanýma, žádné korálky, o které by si pejsek mohl poranit dáseň.
Štěně zajásá a začne plyšáka demolovat. Tahá nitě ze švů, brzy se propracuje k takové té vatovité náplni a tou zasněží celý pokoj. Z plyšáka zbude za pár dnů jen roztrhaný, strašlivě oslintaný rádoby plyšový hadr. Poté, co na něj potřetí stoupnete bosou nohou (a zaječíte hnusem), ve vlastním zájmu ho štěněti seberete.
Dejme štěněti jiného plyšáka.
Po třech čtyřech dnech jsme tam, kde jsme už byli.
Rozpočet na hračky překročí rozpočet na granule asi tak desetkrát a vy začínáte uvažovat o tom, že byste radši pořídili kus klacku nebo šišku.
Zkusíte to a zjistíte, že to byl vážně blbý nápad. Máte nohy plné třísek, štěně má kusy dřeva zaryté mezi dáseň a zuby a bůhví kolik toho ještě sežralo...
A pak z vás štěně vyloudí kelímek od jogurtu.
Vážení, to je geniální hračka. Nejdřív jde olizovat. Pak si ji štěně narazí na čumák a vypadá jako v plynové masce. Potom se tomu dá odhlodávat vršek, aby se jeden dostal k posledním mikrolitrům dobrůtky na dně. Pak jeden zjistí, že se to vlastně dá hlodat! Zašije se s tím do pelechu (nebo na vaši oblíbenou kožešinu, případně přímo doprostřed pokoje) a něžně, pracovitě hlodá.
V kruzích kolem něj vzniká kóliovník. Mumláte si pod vousy něco o přejmenování štěněte na super-bordel kólii, ale v podstatě jste šťastní. Milimetrové plastové obrobky, tedy obžvýky, jdou sbírat mnohem líp než třísky, o kusech borových šišek nemluvě. Nezabodávají se do nohou ani štěněti do dásní. Štěněti nechutnají, takže je na rozdíl od dřeva i plyše plive. Nenacucávají se, takže nejsou na dotek tak hnusné.
A co teprve radost, kterou si štěně užije s plastovou lahví! To je pravé kóliové nebe. Láhev se dá kopat (tak, že na ni štěně skáče snožmo předními, přičemž občas spadne). Láhev vydává velmi uspokojivé zvuky, zejména dokud není odpreparováno víčko. I s víčkem jde hrát fotbal, především vám pod nohy, když spěcháte na záchod. Láhev jde nosit za hrdlo! A vydrží o několik hodin víc než kelímek.
A jelikož to už od začátku byly hračky určené k vyhození (a pořízené za cenu jogurtu nebo koly), máte v rozpočtu volné prostředky na nákup lepších granulí.
A proto spolu se svou kólií volám: Třikrát sláva plastu!A protože byla ona kólie i se svou člověkou u nás na návštěvě, můžu přidat pár hezkých fotek
jako důkaz, že tohle roztomilé štěně dokáže vytvořit kóliovník úplně kdekoli a z čehokoli:


Mám novou hračku!?Tentokrát to není kelímek od jogurtu, ale sklenice od tatarky.Ten balík je fakt můj? Mám ho rozbalit?Zvládla jsem to!Ten deštník mi ale na hraní nepůjčíš, že? 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KattyV KattyV | Web | 9. března 2015 v 7:36 | Reagovat

Milá Dondo, (no dobře, přiznejme malý kousek zásluh i Ioannině), díky za pobavení, které jsi nám poskytla :-D.
Pravdou je, že sdílím podobnou zkušenost, díky naší kočce Karolíně, která si nejlépe vyhraje s kouskem ukradené kůry z koše dřeva u kamen (na rozdíl od kólie neproměňuje na třísky) a úplně nejlepší hračkou je stín mé ruky, který usilovně loví. Občas si vystačí i se stínem vlastního ocásku. Zdůrazňuji STÍN. Předmět samotný ji nezajímá. Levněji zabavit zvíře už opravdu nejde. :-D

2 Regi Regi | E-mail | Web | 9. března 2015 v 15:21 | Reagovat

[1]: Tak nevím, jestli mám na tohle reagovat já, když je oslovena slečna Donaldina. Ale mám podobnou hodně dávnou zkušenost s jinou psí slečnou, shodou okolností také s kolií (dlouhosrstou trikolorkou). Ale taky se  nejednalo o plasty, protože to bylo v době kdy se u nás tento materiál teprve začal rozšiřovat od soudruhů z en dé er.
Možná se nám ale Donda ozve... Doninko!!! Pojď se podívat, jaké máš na Šupleti krásné fotky!

3 HRH Donaldina, Princess of Aberdeen HRH Donaldina, Princess of Aberdeen | 9. března 2015 v 16:04 | Reagovat

To tu mám krásné fotky! Jééé!
(Princezna neskáče metr do vzduchu a neječí Jééé, Výsosti.)
(Proč ne, lady Melly? Mně se ty fotky líbí!)
(Není to vhodné, Výsosti.)
(Aha. Já mám těžký život! Lady Melly, sežeňte mi plechovku černé barvy, vymaluju si nově pelech!)
*lady Melly odchází*
Tak znovu, jo? To jsou krásné fotky! (Jééé!!!)

4 ioannina ioannina | 9. března 2015 v 16:46 | Reagovat

Katty, Karolína je s tím stínem úžasná.
A plastové flašky destruovala s láskou i Penuška. Ta jim obvykle odšroubovala víčko, odervala papír a pak flašku zplacatila. Asi věděla něco o recyklaci plastů. :-D
Př tom zplacaťování je obvykle prokousla, a tak bylo experimentálně ověřeno, že v každé právě dopité flašce zbývá na dně ještě malinkatá kapička obsahu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014