ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS


Věříme, že objevíte něco, co se vám bude líbit.
Za šest let se nám tady nasbíralo množství nejrůznějšího čtení od Katty, Regi a našich milých hostů.
Vše je bohatě ilustrováno kolážemi, které vytvořila Katty.

*************************************************************************************

Jak to vlastně kdysi dávno začalo… aneb, opožděný úvod

29. dubna 2015 v 0:01 | Regi |  OBRÁZKY ZE ŽIVOTA RUBEUSE HAGRIDA POPOŘÁDKU I NA PŘESKÁČKU


Úvod k čemu? Uvidíte na konci článku.

Narazila jsem na tu akci náhodou. Na internetu. Jak jinak.
Prý každý, kdo prokáže určité znalosti z jistého oboru a projde testem, může na tom fascinujícím pracovišti někoho podle vlastního výběru navštívit a strávit s ním čtyřiadvacet hodin. S kýmkoli. Množství zájemců nerozhoduje, nějak to prý udělají, aby se na všechny dostalo. Mají své prostředky.


Přečetla jsem si znovu učebnice, shlédla pro jistotu i pár dokumentárních filmů. Ten test snad zvládnu.
Samozřejmě, prošla jsem. Nějaké otázky jsem sice zodpověděla chybně, ale řekli mi, že všeobecný přehled mám velmi slušný. Potěšilo mě to.
Mohla jsem vejít do velkého sálu, kde seděly hostesky, každá před sebou cedulku se jménem osoby, kterou bylo možno navštívit. Rozechvěle jsem se rozhlížela. Koho vybrat? Před některými dívkami byl chumel lidí, u některých jich postávalo jen několik, a na dvou místech se tlačil takový dav, že nebylo vidět na cedulky se jmény a dokonce ani na uštvané dívky za přepážkami.
Jen na jednom místě nebyl nikdo. Znuděná blondýna listovala jakýmsi časopisem, a co chvíli pohlédla na hodinky. Nedivila jsem se. Konec pracovní doby se blížil. Nemám ráda fronty ani tlačenici a tak jsem se vydala k ní. Při pohledu na jméno, které měla před sebou, jsem sice maličko zaváhala, ale nakonec jsem se rozhodla.
Dál to bylo docela jednoduché. Vyplnila jsem prostou registrační kartičku - kupodivu chtěli pouze jméno a mailovou adresu. Pak jsem dostala obálku. Byl v ní podivný zažloutlý papír s plánkem, ještě jeden s ručně psanými instrukcemi a jízdenka na vlak.

Vystoupili jsme na malém nádraží. Na některé návštěvníky čekali průvodci, aby je doprovodili na menší odloučená pracoviště, ale většinu z nás odvezli před velikou bránu hlavního areálu. Byli jsme u cíle. Všichni jsme začali prohlížet své plánky a studovali, kterým směrem se vydat. Většina - vlastně celá skupina - zamířila k veliké budově, která se tyčila nad tmavým jezerem. Jen já se měla podle instrukcí obrátit opačným směrem. K lesu, v jehož stínu se krčila docela malá stavba. Pospíšila jsem si, protože se začínalo stmívat a les moc důvěry nevzbuzoval. Uklidňovalo mě ale přívětivé světlo linoucí se z oken stavení, ke kterému jsem mířila. Konečně jsem byla na místě. Dychtivě jsem zaklepala na dveře.
"Dobrej večír! Poďte dál, už vás čekám. I Tesák se těší... Přestaň, ty přitroublý psisko, dyť tu chuderu celou poslintáš. Já sem Rubeus Hagrid. Ale to vám asi nemusim řikat co? To přeci víte, dyž ste za mnou přijela. Si představte, že ste jediná… Vostatní autoři fanfiction vo mně moc nepíšou. Šli všici támdle nahoru..." mávnul můj hostitel velkou rukou směrem k hradu. "No, tak se přeci posaďte. Tudle máte čaj a nějaký sušenky. Sám sem je pek. A pak si vyndejte ten svůj noutbůk - dyť já vim, že nepíšete brkem na pergamen - a namasírujte si pořádně prsty. Řekli mi, že vám můžu povědít ouplně šecko…"

Co myslíte, jak to asi dopadlo? Mluvil a mluvil, skoro celou noc. Vypili jsme spoustu máslového ležáku a potykali jsme si. Pak mi přes mé protesty ustlal ve své vlastní posteli. Sám si lehnul k Tesákovi na huňatou předložku před krbem a přikryl se spratkovým kožichem.
A ráno jsme šli na procházku. Do Prasinek k Rosmertě a k Prasečí hlavě, do Zakázaného lesa k jednorožcům a taky k testrálům. Odpoledne dokonce přišla na čaj i madam Olympa.
Když jsme se k večeru konečně rozloučili, domluvili jsme se, že nám bylo společně tak fajn, že se budeme rozhodně scházet častěji.

A tak to všechno vzniklo. Začala jsem psát Obrázky ze života Rubeuse Hagrida, popořádku i na přeskáčku.
Na nějakou dobu jsem sice cyklus přerušila, ale teď začínám s velkou chutí znovu. Můžete se na něj těšit každou středu už od příštího týdne. A hned tak neskončím. Materiálu mám v noutbůku fakt na dlouho...


Katty mi do nového začátku vytvořila opravdu krásný banner:Jako malou ochutnávku si můžete připomenout čtyři kratinké povídky, které už sice v Šíleném šupleti publikovány jsou, ale z různých důvodů nejsou v této "Hagridově" rubrice:
Minipříběh Dokonalý pocit je jedním z bonusů k povídce Poslední šance Rity Holoubkové. A je úplně první, který jsem o Hagridovi napsala.
Povídka Nový domov vznikla jako drabble na přání pro KattyV, takže ji najdete v rubrice Drabble na přání.
Dvě drabble Nebyl to strach a Vidět testrály jsem napsala v době, kdy jsme ještě s Hagridem nebyli tak blízcí kamarádi a žádný cyklus o něm neexistoval. Takže jejich původní místo je v rubrice Drabble šuple.zpět ooOoo dál

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sophie Sophie | E-mail | 29. dubna 2015 v 1:18 | Reagovat

Jaké byly sušenky? Mě vždycky zajímalo, jestli by se při troše snahy přeci jen nedaly sníst. Vždyť si s nima vždycky dal takovou práci (a popravdě... minule se mi povedly udělat Speculoose tak, že by se s nimi dala první dva dny rozbíjet okna, takže ho naprosto chápu)

2 ioannina ioannina | 29. dubna 2015 v 1:40 | Reagovat

Miluju tvůj popis výběrovýho řízení.
A ano, jaký byly sušenky? Teda - zbyly ti po nich nějaký zuby? Nebo jsi byla připravená a rovnou je házela po drobcích do čaje, kde se choulí na dně dodnes, nerozpuštěné a nerozpustitelné? :-)

3 KattyV KattyV | Web | 29. dubna 2015 v 8:21 | Reagovat

Ano, ano a tak to všechno začalo :-P

4 Regi Regi | E-mail | Web | 2. května 2015 v 7:06 | Reagovat

[1]: Sušenky jsem přežila. Přemýšlím, že časem Hagrida naučím i nějakou ryze českou sušenkovou specialitu ;-)

[2]: Díky Io, sušenky jsem ochutnala, (nakonec se v čaji přece jen rozpustily) a pak s díky nechala Drápovi.:-P

[3]: Zábavná jízda vlakem, že? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014