ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Divný člověk (Téma týdne: Nemožná dívka)

2. května 2015 v 5:00 | Regi |  MAGICKÉ STŘÍPKY Z NEMAGICKÉHO SVĚTA


Celý poslední měsíc jsem strávila ohromně zábavným a inspirativním hraním. Duben měsíc drabble. Je pro mne zvláštní, že v týdnu, kdy celá akce skončila, je na blog.cz téma týdne "Nemožná dívka". Jak to spolu souvisí?


Organizátorky si daly ohromnou práci a nám, lidem bavícím se psaním, připravily opravdu úžasnou zábavu. Více než stovka lidí denně psala drabble na zadaná témata, četla a komentovala jiné drabble, vesměs se vzájemně chválila… Samozřejmě, málokdo byl takový borec, aby stíhal psát a zároveň přečíst a okomentovat téměř všechno, co se každý den nově objevilo (Já to tedy vážně nezvládala). Ale byli takoví. Vyrozuměla jsem, že to považovali za součást hry. Za zábavu, ale i jakousi svou povinnost. Kdy dokázali v dubnu spát, je mi záhadou a mají můj obdiv.
Mezi stovkami příspěvků byly jak kousky nic neříkajícího textu s gramatickými i stylistickými chybami, tak perly, které pochopením, uchopením i zpracováním tématu byly naprosto mimořádné, buď humorné, nebo velmi silné, lidské, nutící k zamyšlení. Takové měly nejvíce komentářů a "kachniček" (kliknutí dokazujících, že se drabble líbilo). Třicet, čtyřicet i více…
Ale zajímavé je, že jsem si všimla také několika opravdových drahokamů, které měly na svém kontě minimum komentářů a velmi skromné hejno kachniček… A bylo to tak u všech drabblíků onoho autora. Chyběly tam pokaždé ohlasy těch rekordmanů, kteří četli a komentovali téměř všechno. U méně povedených drabblíků zanechali pár povzbudivých slov, ty zajímavé pochválili a u perel popustili uzdu svému nadšení. A v kontrastu k tomu to pod některými opravdu výbornými drabblíky vypadalo, jakoby byly obcházeny širokým obloukem. Zarazilo mě to. Přemýšlela jsem, proč...

Není to tak dávno, povídaly jsme si s kamarádkami o projevech šikany na školách a o domácím násilí. A uvědomila jsem si jednu věc. VŽDY to začíná nenápadně:
S tou se nebavíme, je divná.
On je blbej, podívej, jaké má nemožné džíny.
Může si za to sám…
Jmenuje se Prádlová? Je přece veliká sranda volat na ni "Podprsenko!", "Podprdo!", "Prdo!"
Anebo později, když se Prda vdá, celá šťastná, že už není Prádlová, ale Šťastná, a opakovaně se od pana Šťastného dozvídá, že je jenom blbá slepice bez jakékoli ceny a že si dokonce zaslouží, když jí za její neschopnost přiletí jako trest sem tam nějaká ta facka…

Mohlo by se zdát, že jsem se od v podstatě ještě nevinného přehlížení (ostrakizace), dostala příliš daleko. Ale je to opravdu jen zdání. I ty nejhorší případy šikany a jakéhokoli násilí mnohdy začínaly úplně nenápadně. Nemáte zrovna vy někde ve svém okolí - ve škole, v práci - také takového "nemožného", obloukem obcházeného člověka…?
zpět ooOoo dál
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 2. května 2015 v 8:21 | Reagovat

Pravda. Každý, kdo se zdá být jiný, je hned odsuzován. I já to někdy dělám. A stydím se za to. Ale to už je ta lidská povrchnost...

2 KattyV KattyV | Web | 2. května 2015 v 8:28 | Reagovat

Regi, díky za tento článek. Máš velikou pravdu - šikana je pro její oběť nesmírně zraňující i v těch prvních, zdánlivě neškodných projevech. Proč bychom se měli bavit s někým, kdo je divný, kdo nám nesedí, že? Je přece tak přirozené, že si ho nevšímáme, že ho ignorujeme. Zkusme alespoň někdy s takovým divným člověkem prohodit pár slov, říct i jemu, aby se připojil, až půjdeme s partou na oběd. Třeba vůbec není divný, třeba je jen velmi uzavřený, ostýchá se a jinak je fajn. Obyčejná podaná ruka může pomoct víc, než si myslíme.

3 Regi Regi | E-mail | Web | 2. května 2015 v 8:33 | Reagovat

[1]:[2]: Petro i Katty, tohle je přesně to, co jsem chtěla, aby článek způsobil. Trošku se zamyslet, jestli náhodou nejsme někdy slepí a hluší... Díky.

4 Tora Tora | E-mail | 2. května 2015 v 9:14 | Reagovat

Dlouho jsem nad tím přemýšlela, a nejen nad tím. Hledala jsem v sobě tu chybu,  proč jsem v životě moc šikany neviděla. Četla jsem o tom,  slyšela,  ale sama nevím. Není to možná tím, že já ty divné lidi prostě nevidím jako divné? Nejsem nakonec vlastně divná taky?  Otázky, spousta otázek. Díky. Díky za předcházející debaty. Možná ti tak nevypadá, ale fakt mi to leží v hlavě.

5 KattyV KattyV | Web | 2. května 2015 v 9:41 | Reagovat

[4]: Toro, může to být i tak, že je opravdu nevidíš, protože je za divné nepovažuješ a normálně se s nimi bavíš. Já se to snažím dělat vědomě a ty to možná děláš naprosto přirozeně, bez přemýšlení, aniž si uvědomuješ, jak moc je to pro ty "divné" důležité. A vím, že máš o lidi starost a snažíš se pro ně něco udělat. Nemusíš rovnou zachraňovat celý svět, rozhodně neděláš málo. Někdo je bojovník, někdo je léčitel. Oba jsou zapotřebí. Myslím, že patříš mezi ty druhé a za to ti patří velký dík :-D

6 Martian Martian | 2. května 2015 v 10:58 | Reagovat

Zajímavé téma. Jako jeden z těch šílenců, který se na letošním DMD opravdu snažil alespoň rychle přelétnout všechny texty, potvrzuji, že jsem si toho jevu taky povšimla. Ale přinejmenším v tomto konkrétním případě by se něco udělat dalo. Ještě pořád totiž máme k dispozici „Výběr“. Takže co třeba „Deset neprávem opomíjených?“ ;-)

7 KattyV KattyV | Web | 2. května 2015 v 13:56 | Reagovat

[6]: Martian, dokážeš to vyhodnotit? Já přiznávám, že jsem v DMD  nečetla zdaleka tolik drablíků, kolik by si to zasloužilo. Přece jen dávám přednost delším textům, jako autor i jako čtenář, takže jsem si denně přečetla svých deset oblíbených autorů + náhodně vybrané, které byly právě v novinkách. Pokud byste to s Regi dokázaly dát dohromady, bylo by to skvělé a úžasné a pro ony opomíjené určitě strašně příjemné. :-P

8 ioannina ioannina | 2. května 2015 v 14:22 | Reagovat

[6]: Martian, jestli to dovedeš a jestli to máš načtené, do toho! (Chtěla jsem ti to napsat francouzsky, ale aktivně neumím.)
Já nestíhala číst víc než oblíbené autory, měla jsem celý měsíc děsný fofr... Ale plánuju to teď zpětně projít a zastavit se hlavně u těch obcházených jmen. (Znám je ze zkušenosti. Tohle se tam děje počínaje druhým ročníkem té akce. Změny toho seznamu jsou minimální.)

Regi, krásný článek. Na zamyšlení.
Odstrčit někoho, protože je "divný" je snazší. Přijít za ním právě přesto je nebezpečné. Někdy najdeš v podstatě prima člověka a budeš přemýšlet, proč vlastně je tenhle drahokam stranou. (To pak vypovídá o strachu a sebepodceňování té skupiny, která se ho zbavila.) Jindy - jednou se mi to stalo - najdeš člověka vyloženě hnusného (můj exemplář byl z rodu "dědeček prasáček"). Ale myslím, že nedat na dav a jít se přesvědčit sama je vždycky dobré.
Kvůli těm drahokamům a kvůli vlastnímu svědomí. Neodsoudím přece člověka do vyhnanství jen na základě řečí, ne?

A, koukám, že zas tvořím dlouhý komentáře. :-D Nic, beru kólie a jdu ven. :-)

9 Martian Martian | 2. května 2015 v 15:07 | Reagovat

Problém je, že si už přesně nevzpomínám a číst znovu všechno, to už bych nezvládla. Takže: pokud tu kdokoli (Regi, ioannina a další) máte tip na některého z těchto opomíjených autorů/autorek, písněte mi prosím jeho jméno, případně název konkrétního drabblíku (ale není nutné) do mailu. Já mám v hlavě asi dvě jména, ale společně ten seznam určitě dáme dohromady a pak to tam vložím jako Deset (ještě vymyslím název). Pomůžete mi?

[8]:

10 ioannina ioannina | 2. května 2015 v 16:12 | Reagovat

[9]: Done. :-)

11 Ave Ave | E-mail | 4. května 2015 v 0:21 | Reagovat

Jsem ráda, že sis DMD užila.
Nevím jistě, které autory považuješ za přehlížené, ale jak píšeš, není možné stíhat číst a komentovat úplně všechno. Předpokládám, že každý čtenář vyřadí ze čtení některé autory, jejichž styl, případně témata, mu nesedí. A na takové vyřazení bych přiznala právo i tomu nejpilnějšímu komentátorovi.
Navíc prosím vezmi do úvahy, že mnoho účastníků má za sebou už několik ročníků. I autor, u kterého ti letos připadá, že píše perly, mohl loni psát špatně (a že se to stává). A pro některé čtenáře tak mohl i neprávem zůstat ve škatulce "ten kterého nepotřebuju číst".
A pak jsou i jiné důvody. Kupříkladu jedna z velmi aktivních komentátorek nerada komentuje autory, kteří nedávají žádné komentáře ostatním účastníkům. Je-li tedy opomíjený autor již několik let komentářově neaktivní, od ní se komentíku jen stěží dočká.
Já osobně přiznávám, že nekomentuju autory, o kterých vím, že je mé komentáře spíš popudí.
A někoho může rozčilovat autorova ikonka, přezdívka, nebo mu autor někdy třebas i nevědomky šlápl na kuří oko.
Důvodů proč nekomentovat prostě může být mnoho. Neviděla bych za tím hned zárodky šikany.
Snažíme se, aby DMD byla akce otevřená, přátelská a vstřícná.
A mě osobně mrzí, získá-li pro kteréhokoli účastníka nepříjemný podtón.

12 Regi Regi | E-mail | Web | 4. května 2015 v 18:12 | Reagovat

[11]:Ave, všechny argumenty, které jsi použila, jsou pochopitelné a naprosto s nimi souhlasím. Ale určitě jsi někdy sama napsala, nebo alespoň četla něco ve smyslu: „Na první i druhý pohled se zdálo, že je všechno v nejlepším pořádku, ale přesto jsem měla takový neurčitý pocit, že…“ No, a o ten pocit tady jde. Ten článek jsem psala jako obecné zamyšlení. Určitě si vážím nápadu a šíleného množství práce, které organizátorky věnovaly tomu, abychom se my ostatní mohli bavit. Není to úplně obvyklé, aby někdo věnoval druhým svůj čas tak nezištně. Právě proto je škoda, že se ten malý střípek podivného pocitu vůbec objevil.

13 Ave Ave | E-mail | 4. května 2015 v 19:08 | Reagovat

Abych to uvedla na pravou míru, neděláme to úplně nezištně, děláme to pro radost ;o)
Každopádně tě chápu.
Vysvětlit to lze víceméně jedinou větou: Vodní příměří neexistuje bezdůvodně.
DMD se účastní i lidé, jejichž vzájemné vztahy nebyly, nejsou a pravděpodobně ani nebudou zcela idylické. A v některých případech je pro všechny okolo lepší, pokud se takoví lidé zdvořile ignorují.
Pravděpodobně ti podprahově vadí některá z těchto vzájemných averzí.
Bohužel to je věc, se kterou nemůžeme udělat nic jiného, než od všech stran sporu vyžadovat v prostoru DMD slušné chování.
Zatím to funguje. Pokud by to někdy fungovat přestalo, celá akce padne a to bychom skutečně nerady.

14 Regi Regi | E-mail | Web | 4. května 2015 v 19:09 | Reagovat

[4]:[6]:[8]: Holky, včera jsem na netu nebyla vůbec a před hodinou jsem teprve dorazila domů z cest, ale vidím, že na vaše komentáře ani odpovídat nemusím. Na něco odpověděla Katty, zbytek jste se domluvily vzájemně. Takže jen - DÍKY. Jste zlaté.

15 Regi Regi | E-mail | Web | 5. května 2015 v 6:51 | Reagovat

[13]: Díky za vysvětlení.

16 Martian Martian | 5. května 2015 v 18:52 | Reagovat

[13]:Dlouho jsem přemýšlela, zda se ještě k této debatě vracet nebo ne. Pohodlnost radila „ne“, ale svědomí, ten zatracený šťoural, mi nedopřávalo klidu a radilo „ano“.
V první řadě považuji za nutné zdůraznit, že si všech, kdo hladkému chodu DMD věnovali svůj čas a energii nesmírně vážím, a jejich práci velmi oceňuji. Rovněž plně souhlasím s tím, že volba komentovat či nikoli je osobním rozhodnutím jednotlivých účastníků a toto výsostné právo jim ani v nejmenším nemohu (a ani nehodlám) nijak upírat. Vodní příměří považuji za skvělou věc. Opravdu. Tomu, kdo s tím nápadem přišel, skládám hlubokou a uctivou poklonu.
   A přesto se mi stále vtírá otázka, zda toto skvělé opatření platí vskutku pro všechny bez rozdílu. To „bez rozdílu“ považuji za nesmírně důležité. Protože občas jsem z některých reakcí nabyla dojmu, že v podmínkách je psána jedna věc, ve skutečnosti však v některých případech platí spíše „všichni jsme si rovní, ale někteří jsme si tak nějak rovnější“. Ave zmiňuje nutnost dodržovat v prostoru DMD slušné chování. S tím nelze, než souhlasit. Jak si ale potom vysvětlit níže uvedené věty? Které byly reakcí na slušně a neagresivně formulované otázky či slušně a neagresivně (to zdůrazňuji) vyjádřený nesouhlas. (Snad mi bude velkoryse odpuštěno, když je použiji bez výslovného svolení těch, kterých se týkaly.)

O_O  „Buď se (...), nebo můžeš jít o dům dál.“
8-O „DMD perfektně ukazuje, že spisovatelé jsou ve skutečnosti jenom banda hysterek…“
[:tired:] „dále mne také napadá poměrně dosti sprostých slov, která zde ventilovat nebudu, takže bych se jen ráda zeptala, zda je možno témata pro další rok navrhovat již nyní, měla bych zrovna jedno, ze kterého podobné rejpaly zřejmě trefí…“
:-| „Opravdu jsem nečekala, že na DMD jsou lidé, kteří budou házet špínu na organizátorky jen proto, že sami nemají dostatek fantazie.“

Příkladů by se našlo víc, nemá cenu je vypisovat všechny. A já se ptám (nejde o řečnickou otázku, opravdu mne váš názor zajímá): Domníváte se, že tyto výroky (pravda, vytržené z kontextu, ale nemohu sem okopírovat celou diskusi) jsou ještě pořád O.K.? Nebo se pohybují někde na hraně? Nebo už tu hranu dokonce překročily?

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale zkrátka to muselo ven. A teď už mlčím. :-x  :-P

17 Regi Regi | E-mail | Web | 5. května 2015 v 19:54 | Reagovat

[13]:[16]: Debatu, o kterou se pravděpodobně jedná, jsem opustila dříve než došlo k těmto výrokům. Takže jsem opravdu hodně překvapená, že se tam vyskytly. Představovala jsem si, že právě na takové věty se pravidlo vodního míru vztahuje. Nebo ne?

18 Tirik Tirik | 6. května 2015 v 1:09 | Reagovat

[16]: To věru nejsou výroky, na které by měl být pořadatel akce - hostitel - obzvlášť pyšný...

19 Aries Aries | 6. května 2015 v 9:32 | Reagovat

[16]:Martian, jistě sis všimla, že citované výroky reagovaly na zcela neopodstatněné obvinění organizátorek z porušení pravidel. Vodní příměří opravdu platí a platí pro každého. Ale na DMD se necenzuruje v tom smyslu, že by se méně korektní výroky zpětně mazaly adminských zásahem, to už by opravdu muselo být něco strašného. Možná sis všimla, že i letos se sem tam stalo, že mezi účastníky vzplála ostřejší debata, která po několika replikách skončila buď tím, že si sami účastníci připomněli, že toto  se nesmí, nebo byli napomenuti (bez ohledu na to, o koho šlo), čímž to zhaslo.
Nevím, co jiného by se ještě dalo dělat.

20 Julie Julie | 6. května 2015 v 10:00 | Reagovat

Tak já se do téhle debaty taky zapojím. Martian, v první řadě bych ti ráda poděkovala, že ses ozvala a ukázala prstem na konkrétní problém. Zkusím ti odpovědět, ale budu mluvit jen za sebe, nikoli za SOS jako celek (ono to ani moc jinak nejde).
V prvním kole se zastanu jednoho z uvedených výroků – až doteď jsem „bandu hysterek“ chápala jako těžkou sebeironii a vůbec mě nenapadlo, že by to někdo mohl vzít jako osobní útok.
Průšvih tebou zmiňované debaty (alespoň podle mě) byl v tom, že na sebe narazily tři skupiny – lidé, co si rádi „zafrfňají“ nad tématem (a pak obvykle napíšou něco skvělého), lidé, kterým tohle „frfňání“ leze na nervy a lidé, kteří měli dojem, že byla porušena pravidla. Zmixovalo se to dohromady dost nešťastně a hlavně rychle.
Upřímně – chápu, proč ti některé komentáře přijdou na hraně a i podle mě na ní minimálně dva opravdu jsou. Zas na druhou stranu Kattyino volání po omluvě za porušení pravidel mi taky přišlo trochu přehnané. V dokonalém světě bych samozřejmě jako organizátorka byla zcela nestranná a emoce by se mi do toho nemotaly. Jenomže dokonalá nejsem a o vulkánskou vyrovnanost se můžu leda tak marně snažit. Ale i teď s chladnou hlavou si myslím, že žádný z komentářů se nedostal za hranu. Nicméně asi se to dalo ukočírovat líp.

A k té šikaně – tuším, odkud vítr fouká. Ioannina má proti SOSu dlouhodobě výhrady a vzhledem k tomu, že se očividně znáte, předpokládám, že se vám s nimi svěřila. Beru, že k nám přistupujete s jistou opatrností, ale prosím věřte mi, že i když uděláme chybu (nebo nesouhlasíme s tím, že jsme chybu udělaly), není za tím zlý úmysl.

21 ave ave | E-mail | 6. května 2015 v 10:09 | Reagovat

Martian, nejsme dokonalé a nikdy se nezavděčíme všem.
Víme, že se mezi účastníky DMD vyskytují lidé s nižší sociální inteligencí, kterým občas dělají problémy nuance  mezilidské komunikace. A tak ke všemu, co se na stránkách vyskytne, přistupujeme s premisou, že to autor daného výroku nemyslel ve zlém.
Zasahujeme ve chvíli, kdy nás o to někdo požádá (protože nezvládáme pročítat úplně všechno a něčeho si prostě nevšimneme), nebo když usoudíme, že je náš zákrok žádoucí. A někdy vyhodnotíme, že náš zákrok žádoucí není. Třeba proto, že by zbytečně rozviřoval již uzavřenou diskuzi, ve které už účastníci dospěli k nějakému konsenzu.
Internetové diskuze jsou poměrně specifická forma komunikace. Lidé, kteří se navzájem neznají, v nich musí pouze z textu vycítit věci, které často nejsou schopni pochopit ani jeden druhému tváří v tvář.  A někdy se prostě dva lidé (nebo dvě skupiny lidí) pochopí špatně. Ať už proto, že mají jinou zkušenost, jiné pojetí humoru, jinak vnímají nadsázku (nebo se některý z nich špatně vyspal a bolí ho zuby, jsou prostě věci, které neovlivníš).
Je v zásadě nemožné těmto nedorozuměním předejít.
Vyhrocenost diskuze, kterou zmiňuješ, přičítám únavě před koncem dubna a vůbec trochu nešťastnému sledu okolností. Přestože některé komentáře byly na hraně, nemyslím si, že by je kdokoli psal se zlou vůlí a že by tu hranu překročily. A nemyslím si, že by diskuze vyžadovala nějaký razantnější zákrok ze strany organizátorů. (Možná se takhle po paměti pletu, ale bohužel nemám čas si ji celou znovu podrobně projít.)
Samozřejmě, vytrhneš-li z diskuze jednotlivé výroky, budou znít razantněji než v kontextu. A přiznejme si, že máslo na hlavě mají obě strany sporu.
Mě osobně na té diskuzi nejvíc mrzí to, že si ji kladla za vinu původní autorka tématu, která snad jediná byla bez viny.

22 Martian Martian | 6. května 2015 v 16:23 | Reagovat

[19]::[20]::[21]:
Aries, Julie, Ave - snad dovolíte, abych reagovala na vás všechny v jediném komentáři. Předně - děkuji za vaše reakce, za jejich věcnost a naprostou korektnost, děkuji vám za to, že jste mi umožnily nakouknout „do zákulisí“ DMD. Ledacos se tím objasnilo. V mnohém s vámi souhlasím. Některé drobnosti nechávám otevřené…
   Aries - nejsem si jistá, zda ze strany KattyV šlo o obvinění nebo o pouhé vyjádření domněnky. Je docela dobře možné, že na základě vlastních životních zkušeností čtou různí lidé tatáž slova různě.
   Julie - tento komentář mě obzvláště potěšil, protože právě Tvé vystupování ve zmiňované debatě se mi velmi líbilo. Klidné, věcné, namísto dohadů ověřená fakta. Vážně toho Vulkánce nemáš někde mezi svými předky? ;-) Líbí se mi i to, že připouštíš, že některé ze zmiňovaných projevů na té hranici zkrátka jsou. A já na to se vší možnou smířlivostí: „Aspoň jsme si ty hranice společně otestovaly; příště už pro nás možná nebudou tak neznámé…“ (V reakci na poslední odstaveček naopak prozradím něco ze svého „zákulisí“: ioanninu jsem viděla dvakrát v životě. Kdysi dávno před dvaceti lety a letos. Možná si fandím, ale nepřikládám jí takovou moc, aby dokázala zásadním způsobem ovlivnit můj úsudek. A s KattyV jsem si své první telefonické „ahoj“ řekla včera. Uvěříte mi?)
   Ave - myslím, že vše potřebné už bylo řečeno. Proto jen: s poslední větou Tvého příspěvku souhlasím bezvýhradně. Na druhé straně, to že nějaké téma nebude přijato zcela vstřícně je zkrátka takové „riziko podnikání“ všech, kdo nějaké téma zasílají.

Co napsat závěrem? Celé DMD mě provázel fandom Tří mušketýrů. Byl to pěkně strávený duben a mám nač vzpomínat. Tak snad poslední mušketýrské zastaveníčko, než toto téma (alespoň za sebe) zcela uzavřu.
   „D´Artagnan se bil třikrát s Rochefortem a ranil jej třikrát.
   ‚Po čtvrté vás nejspíš zabiji,‘ pravil mu, podávaje mu ruku, aby jej zvedl.
   ‚Bude asi lépe pro vás i pro mne, bychom toho již zanechali (…) Vždyť jsem větším vaším přítelem, než si představiti můžete.‘“ :-)

23 Aries Aries | 6. května 2015 v 16:46 | Reagovat

Jsem moc ráda, že se právě definitivně potvrdil můj velmi příznivý dojem, který jsem z tebe po celé DMD měla. :-)

24 Rya Rya | E-mail | 6. května 2015 v 16:49 | Reagovat

Kachna pro Martian! :-)

25 KattyV KattyV | Web | 6. května 2015 v 17:13 | Reagovat

[22]: Martian, jak já miluji tvé mušketýry  :-P

26 Regi Regi | E-mail | Web | 6. května 2015 v 17:46 | Reagovat

[16]:[19]:[20]:[21]: Jsem ráda, že tenhle můj článek splnil účel – přiměl k zamyšlení.
Martian, díky, že jsi konkrétně formulovala otázky, které jsem já jen všeobecně naznačila.
Aries, Julie a Ave, ano, na rozdíl od Martian jsem ioanninu opravdu viděla více než dvakrát a s Katty hovořila za dobu trvání našeho společného Šuplete také mnohem více než jednou. Přesto mám názory, postoje a otázky vlastní. A opravdu moc děkuji za vaše věcné a korektní odpovědi. V rámci „tady a teď“ mě také uspokojily natolik, že si myslím, že můžeme tuhle debatu uzavřít. Jen to bohužel nedokážu tak efektně jako Martian, protože Hagrid prostě postrádá d´Artagnanovu eleganci. Ale jak ho znám, kdyby se Rochefort otřel o jeho milované Bradavice, taky by si s ním poradil. ;-)

27 Aries Aries | 6. května 2015 v 18:13 | Reagovat

A keby sa Rochefort otrel o Rokfor?
Pardon, jsem neodolala :-)
Díky, Regi

28 Ave Ave | E-mail | 6. května 2015 v 18:25 | Reagovat

[22]: Martian, jsem ráda, že tě odpovědi uspokojily.

[26]: Regi, těší mě, že ti lehce odvěcná diskuze pod tvým článkem nevadí.

29 Julie Julie | 14. května 2015 v 14:25 | Reagovat

Pardon, že se ozývám až teď - byla jsem zaměstnána oslavným hopkáním z radosti nad tím, že jsem byla nazvána Rochefortem:-)

Taky děkuju za rozumný a věcný přístup.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014