ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

2 x malá Minnie

14. června 2015 v 0:01 | KattyV |  Dodatky k McGonagallově dceři

Trochu jsem váhala, kam tyto dva drablíky zařadit - mezi střípky, nebo k McGonagalově dceři? Patří do světa Minnie, ale pokud bych ho vložila do rubriky McGonagalova dcera, udělaly by tam zmatek. Nakonec jsem se rozhodla pro rafinovaný kompromis - dala jsem ho do rubriky Moje střípky a Minnii připomenu bannerem.

Oba drablíky spolu souvisí.


Nejprve bonusový drablík. Bonusy byly většinou dost náročné. Nebylo zadáno jen téma a rozsah, ale i forma.

Téma: Nikdy více

Forma: Tentokrát máte za úkol napsat reklamu, leták, pamflet, plakát.Chceme, abyste nám něco vnutili nebo naopak nám vnukli něco zavrhnout, ať už to je výrobek nebo nový světový řád. Celé drabble musí tvořit text tohoto letáku, tj. reklamu neuvozujte do příběhu (tedy ne: Franta dostal do schránky reklamu a tam bylo: "...")

Říkáte si, že správná reklama má být krátká a úderná? Je to tak! Proto je tento bonus pouhé půl-drabble, tj. povídka o 50 slovech.

Takže co s tím? vrátila jsem se do období války, řekněme do roku 1944. S potravinami byl vážně problém. A věřte tomu, že recept opravdu odpovídá válečné realitě.


------------------------

Jezte mrkev, je zdravá

Nedbejte na nedostatek masa. Máte zahrádku? Uvařte mrkvový nákyp!

500 g mrkve, 30 g margarinu, strouhanku dle potřeby, 1 vajíčko, sůl, pepř
Mrkev uvařte do měkka. Propasírujte a přidejte strouhanku, margarín, pepř, sůl podle chuti a vajíčko. Vlejte směs do pudinkové formy a uvařte v páře. Podávejte se sýrovou omáčkou.


---------------------------

A jak s tím souvisí ten druhý drablík? To je snadné. Podíváme se, co té báječné potravině říkala malá Minnie.

Téma: Mrkev v zimě
100 slov

(Ne)chutný oběd


Rozmrzele jsem se rýpala v pomalu chladnoucím obědě, který ne a ne ubývat.
"Nechutná mi to," prohlásila jsem a dál se nimrala v té nasládlé oranžové kaši.
"Jez," nařídila mi přísně maminka. "Sehnala jsem mrkev, můžeš být ráda, že máme teď v zimě co jíst."
"Nechci mrkev, chci maso," žbrblala jsem.
"Dcero, zapomeň na takové nepřiměřené požadavky," napomenul mne otec. "Pochop, že teď za války je s potravinami problém."
Pod jeho nesmlouvavým pohledem jsem se znovu s nechutí chopila příboru.
"Pojídání mrkve výrazně vylepšuje magické schopnosti," mrkl na mě děda.

Otec se zamračil, ale mrkev najednou chutnala o hodně lépe.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dinnes Dinnes | 14. června 2015 v 9:45 | Reagovat

Dědeček to prostě umí správně podat. :-)
Doufám, že ještě nějaké střípky ze života malé Minnie budou, mám ten příběh moc ráda.

2 KattyV KattyV | Web | 14. června 2015 v 11:21 | Reagovat

[1]: Víckrát se mi Minnie do DMD nevloudila. Snad někdy jindy. Ale příště se potkáme s Minervou dospívající a pak taky s dospělou - to už bude malá ochutnávka toho, co jsem ještě nenapsala.

3 ioannina ioannina | 14. června 2015 v 11:44 | Reagovat

Ta reklama zní vážně jako ze 40. let.
A u toho druhého kousku jsem pochopila, proč se vůbec Minerva mohla zahazovat s tím hejskem Alanem. Dcery autoritativních otců to tak mají - protože to tak viděly doma, zaměňují i v dospělosti chlapáctví za opravdovou mužnost. Jedno jestli jde o typ "dostanu každou", typ "seřvu každýho" nebo jiný druh agrese zakrývající nezralost a nejistotu. (Alan je ukázkově nezralý hejsek; ostatně u chlapců tohle taky "běží v rodinách": jak se mají chlapci umět chovat jako dospělí muži, když to neuměl ani jejich otec?) Nejhorší případy těchhle chlapáků se projevují jako domácí násilníci.
Minnie má štěstí, že má dědečka. Normální, nebo přinejmenším normálnější vzor. Má šanci přerůst ten jed, který jí její nedospělý, zkostnatělý a vnitřně ubátý otec nalil do uší. Má šanci, protože ví, kam.
Jiné ženy tu šanci mít nemusí. Je těžké se měnit, když člověk ani neví, kde je chyba.

4 ioannina ioannina | 14. června 2015 v 12:09 | Reagovat

PS a OT: Dělám si rešerše k Leylandovi, to je taky tvor druhu "arogantní inteligentní blbec". Zajímalo mě, co všechno je za tím. Že tím zničí svou školu, protože nedokáže pochopit hodnotu spolupráce a místo toho jenom prosazuje jenom svoji pravdu a svoje přání, to má v kartách od začátku, ale teď ho potřebuju rozhrabat víc.
Ty studie jsou fascinující čtení, člověče. :-))
Minervin otec není Leylandův kalibr, ale tu rodinu si taky dokázal celkem zničit, že?

5 Martian Martian | 14. června 2015 v 15:17 | Reagovat

Minerva je kouzelná a okouzlující, ať už malá nebo velká… :-)

6 KattyV KattyV | Web | 14. června 2015 v 17:31 | Reagovat

[3]: + [4]: Já ti nějak nevím, Io. Původně měl být Minervin otec, přesně takový, jaký píšeš. Ale mám pocit, že se mi nějak vymkl. Ano, rozhodně je zkostnatělý a nejspíš i vnitřně ubátý, ale pokud se podíváš na to, co ve skutečnosti dělá, tak bych neřekla, že rodinu zničil - nerozešel se se svou ženou, když zjistil, že je čarodějka, dovolil své dceři a posléze i milovanému synovi, aby šli na školu, kam si rozhodně nepřál, aby šli, dovolil Minervě studovat to, co chtěla, pracovat tam, kde chtěla, nenutil ji provdat se za mudlovského kluka, přestože nesouhlasil se sňatkem svého tchána, stejně je oddal, ke svým farníkům se choval zodpovědně a nepochybně jim byl oporou... Ano, jeho žena se vzdala kouzel, ale tohle mohlo být čistě její rozhodnutí - svým dětem kouzlit dovolil. Dědeček nemusel mít ke své dceři tak blízko jako k vnučce, ale nepochybně by uhlídal fakt, kdyby ji manžel týral. Ona nebyla v bezvýchodné situaci - měla by se kam vrátit, kdyby bylo zle. Samozřejmě, v některých věcech mohl být ovlivněn strachem ze svého tchána, ale chování k farníkům? To je skutečný otec McGonagall.
Ano, není vřelý, neumí projevovat city, je to nudný patron, dbá až příliš na pravidla (nepřipomíná ti Percyho?), má jedno ze svých dětí raději než zbylé dvě (to beru, jako největší chybu, ale to se ti může jako rodiči stát, s tím nic nenaděláš, jen by to v případě dobrého rodiče děti neměly poznat), ale jsou to opravdu takové hříchy?
Alan je vlastně naprostým otcovým protikladem - nezodpovědný, ale naprosto okouzlující. Nebyl zrovna svým partnerkám věrný, ale neměl sklony je nějak týrat a omezovat. Ani, na rozdíl od Jamese, neprojevil snahu někoho šikanovat.
Ani jednoho z nich bych si nepřála mít doma (i když u Alana je pokušení podstatně větší :D), ale ani jeden  mi nepřipadá jako padouch.
Na Leylanda jsem opravdu zvědavá, ten mi, na rozdíl od těch mých postav, dost jako padouch připadá. Já prostě ty padouchy neumím. :-D

7 KattyV KattyV | Web | 14. června 2015 v 17:32 | Reagovat

[5]: Díky, Martian, to jsem opravdu ráda.

8 ioannina ioannina | 14. června 2015 v 20:34 | Reagovat

[6]: Ono to není vypnuto-zapnuto, ale škála. McGonagall může být na dolní hranici té škály - takže je to suchar, chladnej a tak dál. (Percyho mi nepřipomíná, jenže já si myslím, že Percy se chová normálně a ta odtažitost je jenom kompenzační mechanismus v rámci toho, co se v rodině děje. Ne každej člověk, co se druhejm zrovna nevrhá do náruče, je automaticky stejnej.)
Ale vidím tady v tom drabblíku, že je asi takovej, jak měl být na začátku. A co si pamatuju, Minerva k němu nezískala žádný super vřelý vztah, a děti obvykle vztah s rodičem navážou i tehdy, když je to hodně těžké. Minerva má mnohem bližší vztah s dědečkem, ten jí prakticky supluje otce. Což pro mě znamená, že je otec v nějaké míře dysfunkční. Jak říkám - není to "vypnuto/zapnuto", čili nemusí nutně dojít až k domácímu násilí. Ale stejně - žena mu uhýbá ve své naprosté přirozenosti; musela mít důvod. Minnie vypadne z domu až do Francie, hned jak to jde; musela mít důvod (třeba nevědomý). Že McGonagall pustí děti do kouzelnických škol, je bod pro něj, není takovej tyran, ale otázka je i proč to udělal a jestli nebyl náhodou před volbou "pustit je a zachovat si tvář vs. utečou mu z domu a stejně tam půjdou". Je mudla, tahá za velmi krátký konec provazu.
Že oddal dědečka s jeho novou ženou - dtto. Oni se mohli sebrat a jít o farnost dál, a farář McGonagall by měl v obci akorát permanentní připomínku své těžké netolerance = skvrnu na tváři.
K cizím se tihle lidi obvykle chovají jinak než k rodině.
Je podle mě na dolní hranici, ale ty tendence tam vidím. Umí s tím bojovat, ale právě že s tím *musí* bojovat. Zvlášť ve srovnání s dědečkem je to poznat.
A že je Alan zdánlivě protipól, je očekávatelný. Vtip je v tom, že je stejně málo použitelný jako Minervin otec; možná ještě nezralejší.
I ta tendence se bude v rodině Potterů převládat a zvýrazňovat, až to dospěje k Jamesovi.

9 ioannina ioannina | 14. června 2015 v 20:46 | Reagovat

Poslední odstavec: Předávat, ne převládat. Nemám dělat čtyřicet věcí naráz. :D

10 KattyV KattyV | Web | 15. června 2015 v 10:50 | Reagovat

[8]: Máš určitě pravdu. Ale je dobré, s tím alespoň bojovat, ne? Ať už proto, že chce nebo že musí. Důležitý je výsledek.

[9]: Jo multitasking - to je věc :)

11 ioannina ioannina | 15. června 2015 v 13:02 | Reagovat

[10]: Je to dobré. Člověk nemůže za to, jak se narodí, ale naprosto může za to, co s tím / z toho udělá. :-)

12 kirja3 kirja3 | Web | 17. června 2015 v 8:27 | Reagovat

:-)

13 Regi Regi | E-mail | Web | 17. června 2015 v 21:30 | Reagovat

Já mám tedy mrkev ráda v jakékoli podobě. Syrovou, dušenou, v sladkém pečivu... Ale kdyby mi měla několik let nahrazovat maso, asi bych taky nejásala. Malou Minnie úplně chápu. Na druhou stranu, podpora magických schopností je řádná motivace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014