ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

2 x Profesorka McGonagallová - podruhé

5. července 2015 v 0:01 | KattyV |  Dodatky k McGonagallově dceři

Dostáváme se doby konce první války proti Voldemortovi. Nějak mi ty dva střípky vyšly neveselé. ALe ona to byla neveselá doba.

Téma: Naděje umírá ráno
100 slov

Rok 1980

Světlo naděje?


Útok Smrtijedů!
Přecházela jsem po místnosti, neschopna zastavit nervózni pohyb. Nakonec jsem to nevydržela a přeměnila se. Švihání ocáskem přece jen uklidní více.
Pomona mne pohladila po zježené srsti. "Pořád je naděje, zatím nevíme, co se opravdu stalo."

Konečně se objevila unavená Poppy.
"Je to hrůza. Neumím si představit horší zvěrstvo, než zaútočit na Sv. Munga. Bezbranní nemocní, spousta návštěvníků, léčitelé..."
"Co Potterovi?" hlesla jsem.
"Lily je v pořádku. Má syna. James se velmi radoval."
Chvilka radosti... Pak - radoval???!
"Alan s Annabel se přišli podívat na vnuka. Připletli se k tomu útoku a... nepřežili," dodala nešťastně.
Naděje pohasla.

Nad Bradavicemi svítalo.

-------------

Téma: Nesnaž se, ukaž se
100 slov

Rok 1981

Co zaslechla Minerva


"Musíš to udělat přesně takto," zaslechla jsem přesvědčivý Siriusův hlas.
"Proč? Já ti přece věřím," oponoval mu James.
"Protože ve skutečnosti není tak moc důležité, co děláš, ale jak to vypadá. A tohle bude vypadat opravdu dokonale přesvědčivě. Nikdo by přece nevěřil, že..."

Zakroutila jsem hlavou. Ti dva se nikdy nezmění. Měli by život začít brát vážně. James má ročního syna, všude kolem nás se dějí děsivé věci a oni plánují další ze svých žertíků.

O co šlo jsem bohužel pochopila až o mnoho let později. Teprve po Siriusově smrti mi Albus prozradil, kdo se tenkrát stal strážcem Fideliova tajemství.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ioannina ioannina | 6. července 2015 v 18:19 | Reagovat

Tyhle dva kousky krásně patří k sobě. V tom prvním ještě není jasné, jestli je Potter Sr. nepředvídavý pitomec - připlést se do boje, když jeden spěchá kouknout se na čerstvého vnoučka se ještě dá připsat náhodě nebo nepozornosti. Ale Potter Prostřední byl sebestředný pitomec, kterému všechno potenciálně rizikové procházelo - až doteď. Bohužel se poprvé spálil právě na věci, která ho rovnou zabila.
Proto osobně zaastávám názor - nechraňte dětičky školou povinné před následky jejich vylomenin, práskněte je přes šňupák v raném věku, kdy vlastně ještě o nic nejde a kdy mají pevnou záchrannou síť.

2 Regi Regi | E-mail | Web | 7. července 2015 v 6:33 | Reagovat

Válka je vždycky neveselá doba. To nemůže popřít ani pozitivně laděné Šílené šuple. A navíc, Katty, tyhle dva drabblíky jsou napsané tak, že jdou pod kůži.

3 KattyV KattyV | Web | 7. července 2015 v 8:26 | Reagovat

[1]: Myslím, že Alan v tom byl opravdu nevinně. Těžko vyčítat obětem teroristického útoku, že se staly oběťmi, nemyslíš?
Pokud jde o Jamese - to nebyl jeho nápad, že? To Sirius měl tu úžasnou myšlenku, že se strážcem Fidelia stane Petr. Jenže na to, jaký k nim měl Petr vztah, proč se stal Smrtijedem, na to měli samozřejmě vliv oba. Mohli to vědět? Mohli to ovlivnit? Byla to jejich vina, protože se k němu chovali, jak se k němu chovali? Víš, že ještě úplně nevím? Myslím, že se ukáže, až to začnu psát.

4 KattyV KattyV | Web | 7. července 2015 v 8:28 | Reagovat

[2]: Jo, Regi, i mně se dostaly pod kůži. Jsem ráda, že to, co jsem cítila, když jsem je psala, proniklo i ke čtenáři.

5 Dinnes Dinnes | 7. července 2015 v 16:07 | Reagovat

Teda, člověk tu chvíli neni a už mu umíraj oblíbený postavy....

Ach jo, tohle období fakt nemám ráda, je to celý strašně moc špatně.

6 KattyV KattyV | Web | 8. července 2015 v 18:14 | Reagovat

[5]: Víš, Dinnes, nemělo by tě to překvapovat. Protože já jen ukazuji to, co už dávno zmínila JKR. Jenže ona to jen naznačila a když to ukážeš zblízka, tak to více bolí.

7 Dinnes Dinnes | 8. července 2015 v 21:22 | Reagovat

Mě to ani tak nepřekvapilo, Katty. To byl jen takový povzdech, protože je to přesně, jak píšeš - zblízka to bolí víc.

8 ioannina ioannina | 8. července 2015 v 23:18 | Reagovat

[3]: Ono záleží, jak přesně to bylo. Myslím to tak, že mohly být bezpečnější a méně bezpečná místa, kudy chodit. Samozřejmě pokud na tvou ulici spadne bomba, není tvoje chyba, žes tam byla; ale pokud je hlášený bombový útok, rozumní lidi utečou do krytu, a podobně taky rozumní lidi nechodí na procházku kolem Brněnské Zbrojovky, která je předpokládatelným cílem útoku. Když se bomba zatoulá do nevinné vilové čtvrti, tak je to holt smůla, ale když je nálet a člověk jde z hujerství pózovat před bránu Zbrojovky, tak to hraničí s Darwinovou cenou.
Nevím, jestli byly útoky Smrtijedů předpokládatelné podobně jako bombové nálety, ani jestli Alan někde dělal haura. Ale předpokládám, že člověk Alanova typu mohl v radosti nad narozením vnoučka zapomenout na mapu bezpečných a nebezpečných ulic. Nemusel, samozřejmě.
Pokud jde o Jamese, jeho dům, jeho rozhodnutí, jeho zodpovědnost. Nemusel Siriovi na tu výměnu kývnout.

9 KattyV KattyV | Web | 9. července 2015 v 16:13 | Reagovat

[8]: Proč by Alan dělal haura? Šel se podívat na vnoučka. Nikdo nečekal, že dojde k útoku na nemocnici. A pokud v tom okamžiku šel bránit  rodinu, to mu přece není možné vyčítat. To je potřeba spíše ocenit.
A James? No ano, bylo to špatné rozhodnutí. Byla to chyba, ale všichni děláme chyby. To není věc, za kterou bys ho měla odsuzovat. Mám Jamesovi za zlé leccos, ale  tohle mu nevyčítám.Nikdy jsi neudělala špatné rozhodnutí, které se ti vymstilo?

10 Martian Martian | 13. července 2015 v 10:01 | Reagovat

[9]: Mě se zdá, že io se tady snaží naznačit, že nahlížet Jamese a Lily výhradně jako oběti není z hlediska faktů tak úplně opodstatněné. Měli možnost mnoho jednotlivin ovlivnit svými vlastními rozhodnutími. Nepochybuji, že jednali s nejlepšími úmysly, ale jejich volby se ukázaly jako značně nešťastné a to hned v několika případech. Smutné, ale je to tak. :-(

11 KattyV KattyV | Web | 13. července 2015 v 10:53 | Reagovat

[10]: Ale já tomu v zásadě rozumím, Martian. Jen jsem chtěla říct, že já mám mnohé lidi ráda i s jejich chybami. A za chybné rozhodnutí, udělané s tím nejlepším úmyslem, nebudu toho člověka odsuzovat. Mám Jamesovi za zlé leccos a to i ty chyby, které řetězem důsledků k celé situaci vedly. (Šikana Severuse ho přivedla k Smrtijedům, proto řekl Voldemortovi o věštbě... To, že se k Petrovi, podle mého, chovali s despektem, mohlo přivést k Voldemortovi i jeho, a proto je zradil...). Tak tyhle chyby Pobertům opravdu vyčítám. Chybu, že James věřil tomu, komu věřit neměl? Ne, to mu opravdu vyčítat nebudu. A skutečně nedokážu přijmout hledisko - dobře mu tak, může si za to sám. I přesto, že je to do jisté míry pravda.

12 Martian Martian | 13. července 2015 v 13:48 | Reagovat

[11]: V tom případě se naše stanoviska hodně přibližují. Taky bych mu to nevyčítala - prostě řetězec drobných pochybení, který nakonec bohužel vyústil v tragédii. Nicméně případný soucit či porozumění mi na druhé straně nedokáže zabránit, abych neviděla, že některé souvislosti Jamese a Lily činí spoluzodpovědnými za jejich osud - ale to je v podstatě to, co říkáš Ty, jen to opisuji jinými slovy. A nemusí to nutně souviset s jejich odsuzováním… (Navíc byli strašně mladí, o deset let později by třeba i oni uvažovali a jednali trochu jinak.) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014