ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

2 x Profesorka McGonagallová - potřetí

19. července 2015 v 0:01 | KattyV |  Dodatky k McGonagallově dceři

Téměř poslední ze zatím napsaných střípků. Ty nejtrpčí, řekla bych. Nevěšte hlavu, Na příště mám připravený jeden veselejší. Tyto dva se odehrávají v roce 1998, krátce po porážce Voldemorta. A vlastně na sebe navazují.

Téma: Vigilantibus iurus
100 slov

Pro vyšší dobro

"Profesorko McGonagallová, musíme mu pomoct. Slyšela jste, co říkal Harry. Profesor Snape byl zjevně vždycky na naší straně!"
"Nehádám se s tebou, Hermiono. A... pomůžu."

Zhluboka jsem si povzdychla. Po Voldemortově pádu bych měla mít daleko radostnější náladu. Ale bylo až příliš obětí. Nechtěla jsem, aby se k nim přiřadil i Severus. Už jen proto, že jsem pociťovala výčitky. Jak snadno jsem uvěřila v jeho vinu! Jak snadno jsem ho odsoudila!
Hlavou mi blesklo.
Proč jsi nic neřekl, Albusi? Obětoval jsi ho pro vyšší dobro?


Dobře, co se stalo, stalo se. Teď se postarám, aby nezvítězilo PRÁVO, ale skutečná spravedlnost.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Téma: Ten, co nic nenapsal
100 slov

Rozhovor s portrétem

"Proč jsi nikomu nic neřekl?"
Zlobila jsem se. To, co jsem se dozvěděla od Harryho a Hermiony, znamenalo úplný obrat v mém myšlení. Severus byl vždycky na naší straně a téměř za to zaplatil životem. A ještě pořád mu hrozil Azkaban a polibek mozkomora.
Albus se snažil vypadat sebejistě, ale drobné škubnutí úst ho prozradilo.
" Nemohl jsem. Bylo to příliš nebezpečné. Porážka Voldemorta byla priorita."
"Ale alespoň jsi to mohl někam napsat. Do chráněné listiny, která by se objevila až v okamžiku našeho vítězství. Nenapsal jsi nic..."
Jeho přiznání mě málem zabilo.

"Nemyslel jsem si, že to bude nutné."

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Richenza Richenza | 19. července 2015 v 18:48 | Reagovat

Severus přežije? skoro to už začínám považovat za kanoničtější než kánon :) Ovšem Albusova upřímnost mě dostala.

2 KattyV KattyV | Web | 19. července 2015 v 23:00 | Reagovat

[1]: Severus musí přežít, protože McGonagallova dcera se v závěru prolne s Amber. Takže to jinak není možné.  :D
Pokud jde o poslední větu - spolu s Minervou jsem byla zjištěním, jak málo se Albus staral, co se stane se Severusem po válce, opravdu šokovaná.

3 Kitti Kitti | 21. července 2015 v 1:01 | Reagovat

Milá Katty, i mne šokovalo, jak málo se Albus staral o to, co bude se Severusem po válce... ikdyž čemu se divím, když Harryho si taky choval jako prase na porážku:-( a pak se divme bohaté fanfiction na toto téma, že? Doufám, že Minerva předvede svou zarputilost a v kombinaci s Mione z toho Severuse dostane. PS. jak se vede povídce? Můžeme se těšit na pokračování?

4 Richenza Richenza | 21. července 2015 v 11:24 | Reagovat

Jenže my ve skutečnosti nevíme, jestli se skutečně tak málo snažil. Tím "skutečně" myslím, že to není v kánonu sice ani zmíněno, ale ani vyloučeno. Je to tedy konstrukt tvůj, Katty, ne zcela nelogický, nepochybně možný, ale nikoli jistý.

5 Regi a KattyV Regi a KattyV | 21. července 2015 v 18:00 | Reagovat

[3]: Jo, Kitti, překvapivě jsem si to dlouho neuvědomovala. To, že poslala na smrt Harryho jsem si vždycky omlouvala tím, že věděl co se stane v případě, že se Harry obětuje, ovšem Severuse odsoudil k smrti, ať to dopadne, jak to dopadne
Richenzo, já vím, že je to můj pohled, ale děsivě pravděpodobný. časem to probereme důkladněji :D
Hm, Kitty, jak pokračuje Minerva? Ztěžka. Zatím odmítá opustit mou hlavu. Píšu jiné věci a ty mne trochu pohltily. Ale vážně Minervu dopíšu, na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí :D

6 Kitti Kitti | 21. července 2015 v 19:58 | Reagovat

A co píšeš kromě skvělé reportáže ze Skotska? Bavil mne hlodáš:-)

7 Richenza Richenza | 22. července 2015 v 7:32 | Reagovat

Jistěže to zní logicky, jenže se mi nezdá úplně správné odsuzovat někoho (byť vlastně neexistuje, že? není to celé trochu absurdní?) za něco, co jsem mu přisoudila. Asi mě to hněte právě proto, že je to vlastně docela běžné i v normálním životě. Proti tomu se strašně těžko brání, i když je člověk živý.  Jo, Minerva... chci Minervu, už se mi po ní opravdu stýská. Ale tvůrčí krizi chápu. Naprosto.

8 KattyV KattyV | Web | 22. července 2015 v 15:21 | Reagovat

[7]: Richenzo, ty přece děláš úplně to samé se Severusem. A já ti tvůj pohled neberu ani nezpochybňuju i když se mi úplně nelíbí. Je možný, je logický, ale ne jediný logický. Stejně logicky se dají vysvětlit i jiné možnosti. S Brumbálem je to podobné. A tohle je momentálně můj pohled, ke kterému jsem postupně dospěla. Ale vážně se mi nechce hádat kvůli HP. Pokud jde o reálný život, řekla bych že jsem k chybám svého okolí velmi shovívavá a vždycky předpokládám, že to lidi myslí dobře a pokud už dělají něco, co se mi nelíbí, tak to dělají z blbosti a ne ze zlé vůle. Jen velmi zřídka si začnu myslet něco jiného a to jen tehdy, když už mě k tomu okolnosti donutí. To už bys o mě mohla vědět.
Já vlastně ani tak moc nemám tvůrčí krizi obecně, jen Minerva se vzpouzí. Jiné projekty postupují zdárně kupředu.

9 KattyV KattyV | Web | 22. července 2015 v 15:34 | Reagovat

[6]: Kitti, Skotsko kupodivu zabírá docela dost času - kromě vzpomínek dohledávám i fakta, aby to bylo i přínosné pro ty, co by se případně do námi popisovaných míst chtěli vydat.(Pst, malý spoiler, tuto sobotu navštívíme Minervino rodiště ;-))
Kromě Skotska píšu nějaké povídky mimo svět HP do různých soutěží. Ale je to dlouhodobá záležitost. Člověk něco napíše, někam to pošle, půl roku až rok o tom neví, a pak se teprve dozví, jak dopadl.
Někdy to je trochu rychlejší  - můžeš se podívat, co jsme psaly pro soutěž Triumvirátu s tématem Dopis z tábora http://silenesuple.blog.cz/1507/potkaly-se-povidky
Teď mám částečně v hlavě a částečně v počítači povídku pro Letní psaní Triumvirátu. Má to být Sci fantasy (už jen zjistit, co to přesně je byl oříšek :D) a téma je zapeklité: Oni nejsou tím, čím se zdají být. My také ne. Jo, to je výzva.

10 Richenza Richenza | 23. července 2015 v 7:41 | Reagovat

Katty, samozřejmě že respektuji tvůj pohled. Jen jsem chtěla zdůraznit, že to je tvůj pohled, nikoli jeden jediný objektivní (kanonický?) Brumbál. Měla jsem dojem, že to tu lehce splývá dohromady. A přirozeně že každý autor, pokud k dílu přistupuje poctivě, si v hloubi duše myslí, že právě to jeho domyšlení postav je to nejlogičtější, já taky - a nepochybně i ty, to je přece normální. Je mi to sympatičtější, než psát postavu jinak, než ji vnímám, jen proto, že se to tak líbí čtenářům nebo zadavateli nějaké soutěže (i když i to hraní s potencialitama má rozhodně něco do sebe - není náhodou právě tohle hraní s potencialitama základem fanfiction?). Já kupodivu také vycházím jako z první hypotézy z toho, že jde o omyl či stupiditu, ne o zlý úmysl. Výjimkou jsou lidé, o nichž jsem se přesvědčila, že jsou vysoce inteligentní. Tam už beru v úvahu i druhou možnost(i když stále je třeba vycházet i z nerovnoměrného vývoje osobnosti; znám spoustu skvělých lidí, kde se výrazně rozchází sociální a "klasická" inteligence). Doufám, že se Minerva bránit přestane. Drž mi taky palce, mně se brání Judita - asi se zlobí, že jsem ji na tak dlouho opustila :-)

11 KattyV KattyV | Web | 23. července 2015 v 7:53 | Reagovat

[10]:No jasně, že my autoři VÍME, že náš pohled je ten jediný správný :D
Ale jako čtenáře mne většina ostatních pohledů neruší a pokud jsou napsány přesvědčivě, se zájmem si přečtu, jak to vidí někdo jiný, byť je to naprosto jinak, než to vidím já. Tedy s výjimkou toho, když se Severus projevuje jako totální idiot, protože to už pak není Severus.
Budu doufat, že se Judita přestane bránit, v minulé kapitole jsem si uvědomila, jak moc mi chyběla. (Vlastně v obou minulých kapitolách, v té tady i na v té nafanfiction).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014