ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Věda ve sto slovech od JJ
STŘEDA: Hotel u devíti koček od Tory
NEDĚLE: Severus a Megan od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Boj s vnitřním nepřítelem, aneb jak jsem zvítězila nad skřepaslíkem

30. srpna 2015 v 0:01 | Tora

Tentokrát se Rozárka střetne se zákeřnými skřepaslíky


Na JEJÍM nočním stolku trůní skřepaslík. Skřepaslíci jsou vůbec v naší domácnosti oblíbení. Tedy jenom JIMI. My kočky je nenávidíme. Máme jich doma dobře pět nebo šest, každý má jiný tvar, ale jedno mají společné - řvou tak, že vylekají chudinku kočku až k smrti.
Největší skřepaslík trůní většinu času pod policí v šatně. Je hranatý, šedozelený a má dlouhý chobot. ON či ONA ho občas z úkrytu vytáhnou na procházku. Skřepaslík má z procházky velké potěšení a radostně troubí na celé kolo. A protože chodí na procházku jen občas, je vždycky hrozně hladový a svým dlouhým chobotem šmejdí po bytě, kde by co sežral. ON nebo ONA se ho sice snaží zvládnout a tahají ho za chobot sem a tam, ale on JIMI cloumá po celém bytě tak dlouho, dokud jej neprošmejdí celý, i pod postelemi, pod gaučem, pod stolem. Na co přijde, sežere. Pak konečně nasycený usne a přestane řvát. Pak jej ONI odnesou zpátky do jeho skrýše a zase je na nějaký čas doma klid.
Další skřepaslíci sídlí v kuchyni, tam jich je nejvíc, asi tam mají hnízdo. ONA je občas z jejich hnízda vysvobodí a oni jí v ruce radostně řvou. Pak je ONA ale buď strčí do myčky nebo pod vodu a skřepaslíci hrůzou oněmí.
Na jednu stranu chápu, že skřepaslíci v JEJICH rukách řvou. My taky vrníme, když nás JEJICH ruce hladí, ale co je moc, to je moc.
Nejhorší skřepaslík, i když tvarem asi jeden z nejmenších, trůní, jak už jsem předeslala, na JEJÍM nočním stolku. Je malý, tvarem vypadá jak malá bílá krabička s puntíky nahoře a chová se hrozně záludně. Řve naprosto pravidelně, víceméně každé ráno přesně v tu dobu, když si my kočky konečně ulehneme ke sladkému rannímu spánku. Navíc ke řvaní vůbec nepotřebuje, aby na něj ONA sahala! Řve si sám od sebe. Má čtyři! červené oči a vždycky, když se rozeřve, má v nich takový podivný, až šílený výraz - asi takto: 06:00. Vždy, když začne řvát, snaží se ho ONA umravnit, ale skřepaslík je zlý a zmlkne až tehdy, když ONI vylezou z postele. Nechápu, proč si ho nechávají. Být na jejich místě, už by šel dávno z domu. Takhle chodí z domu ONI, protože je vždycky skřepaslík vyřve.
Vedle skřepaslíka stává naše sklenice s vodou na pití. Není nad to,, než se jde spát, si pochřoupat dobré granule a pak je zapít vodou. A abychom nemuseli večer chodit pít do kuchyně, máme na JEJÍM stolku sklenici čerstvé vody. Dnes dopoledne JE výjimečně zlý skřepaslík z domu nevyhnal. Zatímco ON byl na procházce s největším skřepaslíkem v obýváku a ONA venčila skřepaslíky v kuchyni, jsem se rozhodla, že se tomu hnusnému, zlému, uřvanému v ložnici podívám na zoubek. Prvně jsem si myslela, že bych ho vyhodila z domu. Packou jsem do něj šťouchala tak dlouho, až se z nočního stolku poroučel na zem. Pořád ale na mne koukal takovým potměšilým výrazem - 11:46 - a nevypadal, že by chtěl opustit dům dobrovolně a sám. Tak jsem ho chtěla pošťouchnout až ke schodům, ale jak jsem se tam na tom nočním stolku nějak zamotala, zavadila jsem o tu plnou sklenici a ta skřepaslíka polila vodou. No páni, ten se vám ale rozeřval! Naplno a zběsile. Schovala jsem se v šatně a ani nedutala.
Za chvíli skřepaslíka uslyšela ONA a vyběhla se do ložnice podívat, proč tak ječí. Našla ho uřvaného a mokrého na zemi, jak z plných plic křičí: "Ještě že tě lásko mám" a přitom mu hlas chraptí a přeskakuje všemi směry. Marně mu hladila knoflíky, marně mu čistila kolečka, skřepaslík si vedl svou: "ještě jednou, zůstaň se mnou" ale tak hlasitě a nemelodicky, že mu ONA uštědřila poslední ránu z milosti a vytáhla jeho pupeční šňůru ze zdi. Pak se podívala na to nadělení okolo a začala hledat viníka. Poučena sledováním různých detektivních seriálů začala zkoumat sklenici, zda jí neodhalí původce atentátu. Když našla chlup černý, zrzavý a černobílý, byla zase tam, kde na začátku. Poté, když našla Čendu spícího na dece na okně v kuchyni, Tobiáše stočeného na podložce v koupelně a Rozárku, rozespale mžourající z pelíšku na okně, skončilo její pátrání ve slepé uličce. Škoda, že ON měl v době činu pevné alibi, které mu dosvědčil lístek z obchodu, protože jinak by se nám určitě podařilo HO do toho namočit.
Nicméně: viník odhalen nebyl, skřepaslík byl po vysušení a opakovaném zjištění, že jenom řve a řve a nejde ani naladit, ani ztišit, konečně vynesen z domu. To, že se při záchranné akci JÍ ještě srazila šlehačka a ztuhla pěna do dortu, které celé dopoledne tvořila, byla už jen taková malá sladká tečka na závěr jednoho velmi úspěšného dopoledne.

A my jdeme spřádat plány na to, jak dostat z domu i ty další hnusné uřvané skřepaslíky. To bychom se na to podívali. V JEJICH rukou tady smíme vrnět jenom my!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KattyV KattyV | Web | 30. srpna 2015 v 14:41 | Reagovat

Plný dům divokých skřepaslíků. Chudák Rozárka. Naše Kája je na tom stejně. Ta ke svým velmi neoblíbeným přidává ještě toho skřepaslíka zahradního, toho, co řve ze všeech nejhlasitěji a týden co týden vláčí mého muže zahradou. Teoreticky se živí trávou, ale kdoví, zda by si nepochutnal i takové hebké modrokrémové... Ještě, že přes zima uléhá k zimnímu spánku. :-D

2 Tora Tora | 30. srpna 2015 v 22:13 | Reagovat

Jo, tak my máme naštěstí jen elektrickýho, ale taky ho nemaj rády. Blbá je kombinace, když řvou venkovní i vnitřní, pak kočky houfně prchaj za plot.

3 Martian Martian | 1. prosince 2015 v 13:24 | Reagovat

Skřepaslíci jedni záludní! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014