ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Věda ve sto slovech od JJ
STŘEDA: Hotel u devíti koček od Tory
NEDĚLE: Severus a Megan od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Modrý břichouš

22. srpna 2015 v 20:31 | Tora

Letní příběh, jak se Rozárka střetla se zákeřným modrým břichoušem.Kde se vzal, tu se vzal, objevil se nepozván... a usadil se v rohu našeho dvora. Ke všemu v tom rohu, kde nám ONI konečně udělali pořádné venkovní WC se spoustou písku, kam se tak krásně chodilo čůrat. Usoudili jsme, že je to pěkná sprosťárna, protože když je to konečně napadlo, že venku potřebujeme trochu luxusnější záchod, než jsou ty jejich pitomý záhony, tak najednou toto. Ten rozcapený břichouš se navalil do našeho koutu a nechce se z něj hnout. V tom horku byl asi pěkně vyprahlý, protože spolykal spoustu vody. Pak do něj ONI ještě narvali nějaké tablety, počítám, že na odčervení, protože to JE hrozně baví, rvát do každého na potkání tablety na odčervení.

Chodím kolem něj v uctivé vzdálenosti a zkoumám, co je zač. Na skřepaslíka nevypadá, je docela potichu. Krčí se v rohu a odpočívá, občas to v něm žbluňkne, však pil jak nezavřený. Štve mě, co tam má co dělat? A ke všemu má divnou barvu, není ani rezavý jak Tobiáš, ani mourovatý jak Čeněk, ani krásně černobílý jako já, je takový... no myslím, že té barvě ONI říkají modrá, no. Podle toho, co říká ONA, bývají modré britky nebo rusky, ale tenhle mi nepřipadá ani na jednu. Nevidím mu pořádně na nohy, má je schované asi pod sebou, ocásek taky nevidím... kašlu na něj, ať si tam dělá, co chce.

Tobíš mezitím objevil úžasnou věc, co na dvoře zapomněl malý on. Letadlo! Stojí na zemi, tiše a klidně. Očucháváme ho ze všech stran. O přední vrtuli se úžasně drbe kožíšek. Drbu a drbu ze všech stran a Tobíš, který mi to závidí, se jde drbat z druhé strany, o kormidlo. A tak se drbeme a slastně sykáme. Kormidlo nevydrželo nápor slasti a nějak upadlo či co... To jsou mi výrobky, není to ani pro kočku. Radši od toho pryč, jejda, tady to křídlo se taky válí nějak bokem, a to na něj Tobiáš skočil jen jednou, když jsem ho hnala přes dvůr.
Křídlo nekřídlo, ženu Tobiáše k jahodám, a když mě Tobiáš žene od jahod zase zpátky, najednou zpozorním. Co to? Škrunkavej břichouš vystrkuje drápky, no toto? Má je teda ale takový divný, tomu říkáš nohy, nádhero? Tohle jsou nohy, koukej, a moc na mě tím tvým ocáskem nemávej, nebo ti ho srovnám. Tak ty nepřestaneš mávat, jo? No teda počkej, to něco uvidíš. Dostaneš to za všechny utlačovaný kočky na tomhle dvoře, kterým jsi zabral záchod!
Přikrčím se, uši přitlačím k hlavě - to kvůli aerodynamice, víme? - párkrát přešlápnu, abych si našla pořádnou startovací polohu, mávnu ocáskem a jdu na něj. Skočím na něj a... a... a... co to sakra je, toto? Propadám se do břichouše, břichouš škrunká, co škrunká, on snad až šplouchá a já, já mám najednou mokré nohy, co nohy, i bříško, honem pryč, sakra, odraz, zatnu břichoušovi drápky do kožichu až bolestí zasyčí a jsem pryč. Zdrhám od něj, co to dá, až za jahody a tam se vzpamatovávám z toho, co se vlastně stalo.
Mezitím vzniká panika na verandě, kde mají ONI s přáteli večerní posezení. Všichni vstávají a o překot se vrhají - no, jestli si myslíte, že se vrhají utěšovat malou vyděšenou kočičku, tak to se teda pletete. Vrhají se všichni k břichoušovi, chytají jej za kůži a snaží se jej udržet v původním tvaru, břichouš totiž splaskává a něco se z něj prý leje proudem, doufám, že krev! To jsem mu ale natrhla kožich, holomkovi! To máš z toho, že seš tak nenasytnej!
Plížím se do dílny a oknem se snažím zjistit, jak se věci mají. JEJICH hlasitému hovoru moc nerozumím, no řekněte sami, co byste si z toho vybrali:"Já vám to říkala, ať ty stahovačky zastrkujete pořádně pod ten kryt!"
"Prosím tě, vždyť jí to celý den ani nenapadlo, se k tomu přiblížit, tak proč teď najednou do toho vletí, káča jedna pitomá?"
"No protože fouká vítr asi, ne? A tím pádem se ty provázky hejbou, no a dobře víš, že co se hejbe, po tom Rozára jde, ne? Kdybys to pořádně zastrčil, jak jsem ti říkala, tak se to nestalo!"
"Tak nesete už někdo tu izolepu?"
"Kruci, mě to teče na nohu, zvedni to tady! Tam ne, tady jsem říkal!"
"No vím já, kde máš izolepu? A kde máš to lepení?"
"Páni, vidíš to? Osm!"
"Čeho osm zase?"
"No děr, já ji snad přetrhnu, osm děr udělala ta malá potvora do toho bazénu, no to mě podrž, ještě jsme se v něm ani nestačili vykoupat a už je po něm..."
Modrý břichouš nevykrvácel. Ani těch osm děr, co jsem mu stačila udělat do kožichu, jej nepoložilo. Za velkého sakrování byly díry zalepeny a břichouš dostal na uklidněnou ještě trochu napít.

Už zas leží v klidu v rohu dvora a občas se v něm šplouchají i ONI.
A kdyby se náhodou někdo zajímal o další osud malé, mokré, vyděšené chudinky kočičky - ne, nebyla přetržená vejpůl. Na sluníčku uschla cobydup a jen malilinký chlórový odér jí připomínal její udatný skok do bazénu.
Je pravda, že kolem bazénového břichouše už chodím opatrně. Také je pravda, že od té doby na mě už svými ocásky provokativně nemává.

A jednu výhodu to stejně mělo. Nikdo nezjistil, že letadlo jsme zdemolovali my. ONI usoudili, že padlo za oběť hektickému zachraňování břichouše, při kterém na něj určitě někdo ze záchranářů šlápnul.

Takže už víme, proč se říká, že všechno zlé je pro něco dobré...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KattyV KattyV | Web | 24. srpna 2015 v 19:01 | Reagovat

Strašlivý modrý břichouš straší nebohé malé kočičky! Nic jiného než osm děr do kožichu si  nezaslouží :-D

2 Regi Regi | E-mail | Web | 26. srpna 2015 v 6:11 | Reagovat

Toro, povedlo se ti skvěle zamaskovat Břichoušovu totožnost. Až do samého konce jsem netušila která bije. A moc jsem se bavila. :-D

3 T T | 26. srpna 2015 v 9:49 | Reagovat

Díky,  jsem ráda,  že líbilo.

4 Martian Martian | 1. prosince 2015 v 13:18 | Reagovat

Perfektní! Rozpáraný Břichouš, letadlo i ubohá chlorovaná kočička… :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014