ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS




A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Kapitola třicátá pátá: A Fraction of You - dokončení

25. září 2015 v 7:29 | Richenza |  Bless the Child: Kniha čtvrtá - BÍLÝ JEZDEC
"Ludovicu, Bedwyre," pozdravil Draco obřadně. "Pansy," políbil mladé ženě symbolicky ruku. Působila nyní mnohem upjatěji a vznešeněji než při krátkém setkání v hale. Kaštanově hnědé vlasy měla nyní vyčesané do složitého drdolu, na sobě měla černý hábit se stříbrnou výšivkou namísto přiléhavého trička s kulatým výstřihem a širokých kalhot.


"Pane," vstal ctihodný člen Starostolce a Smrtihlav a vzdal Dracovi úctu, přestože byl o téměř dvacet let starší.
"Jsme v soukromí, drahý Ludovicu. A na takřka rodinném setkání," usmál se Draco. "Pro tebe to platí také, Bedwyre," obrátil se k bývalému zmijozelskému prefektovi, který stále ještě nedokázal odpustit Snapeovi, že jej v jeho šestém ročníku zbavil funkce. Draco byl rád, že o tom od svého syna ví, mohlo se to hodit.
"Dobře, Draco," přikývnul Rosier a posadil se. "Dovolil jsem si pro tebe připravit několik místních specialit na pozdní oběd nebo snad brzkou večeři," ukázal na bohatě prostřený stůl plný ústřic, slávek, garnátů a dalších darů moře, jejichž jména už Draco zapomněl. Uprostřed nich se skvěl velký humr. Byly zde i mísy s tradiční rybí polévkou se smetanou a s typickou cibulačkou s vínem, nechyběly ani moučníky - palačinky a tradiční švestkový far breton. "Calvados na zahřátí?" Rosier nečekal na odpověď a nalil dvě sklenky voňavé jablečné pálenky.
Draco sklenici přijal. Ludovic se choval jako vzorný hostitel a Draca napadlo, že svou roli hostitele zdůrazňuje až příliš. Ludovic Rosier jako nejstarší mužský potomek rodu byl formálním vlastníkem domu, který madam Druella jen doživotně užívala, a byla tak jeho faktickou paní. A snad proto, že Draco byl bližší příbuzný staré paní než Ludovic, považoval svou roli hostitele za nutné zdůraznit.
"Santé!" pozvedl Draco první sklenici a naráz ji vypil.
"Santé," usmál se starší Rosier a po něm i jeho synovec a Pansy.
Když dojedli, Pansy vstala. "Bertramovi není dobře. Omluvíš mě, Draco?"
"Samozřejmě," vstal Draco. "Doufám, že to není nic vážného."
"Myslím, že ne," usmála se Pansy. "Ale raději budu s ním. Ludovicu?"
"Drahá," vstal Ludovic Rosier a políbil svou ženu na tvář, aniž by se jí jeho rty dotkly. "Ještě se s tebou přijdu rozloučit."
"Je mi líto, že musíš odcestovat ještě dnes, Ludovicu. Bedwyre, my se už asi neuvidíme," otočila se na nejmladšího z přítomných a podala mu ruku.
"Ne, madam Rosierová, musím se vrátit do Londýna s vaším manželem."
"To bude vaší pratetě líto. A jsem Pansy, Bedwyre," usmála se. "Kolikrát ti to mám připomínat?"
"Jistě, Pansy, přeji příjemné odpoledne," přikývnul mladík. "A hodně zdraví Bertramovi. Do školy má jít příští rok? Pošlete ho do Bradavic?"
"To ještě nevíme, Bedwyre," vložil se do hovoru Ludovic. "V Bradavicích vždy studovali všichni z našeho domu. I z domu Parkinsonových. Pokud tam bude bezpečno, tak ano."
"Byla jsem se podívat i v Kruvalu," řekla Pansy, "ale bylo to tam tak… cizí. Upjaté. A Draco také ponechává Scorpiuse v Bradavicích."
"Scorpius má v Bradavicích svůj úkol, Pansy," řekl Draco. "Nedovozuj z toho, že tam nutně musí být bezpečno. Naopak, některé poslední zprávy mě poněkud znepokojují."
"Souvisí to se Snapem?" zeptal se se zájmem Bedwyr.
"Ano. A s jeho synem."
"S tím vyženěným bastardem té mudlovské šmejdky? S Grangerem byly potíže od první chvíle po zařazení," přikývnul Bedwyr.
"Vím."
"Nezdržujeme tě, drahá?" řekl Ludovic Rosier.
"Už skutečně musím jít," přikývla Pansy. "Přeji všem dobrou noc."
"Těšilo mně, Pansy," krátce se směrem k ní uklonil Draco a Pansy vážně přikývla.
Když odešla, podíval se Draco zvědavě na staršího Rosiera: "Skutečně je tvůj syn nemocný, nebo to nechceš probírat před manželkou?" Anebo na ni začal snad žárlit, napadlo jej, ale tuto myšlenku nahlas neřekl.
"Pansy je naší věci oddaná. Ale trpí sentimentalitou vůči Snapeovi, kterou jsem nikdy nepochopil. Ostatně můj názor na roli žen znáš, Draco. Nikdy jsem, mimochodem, neviděl při pracovních záležitostech Astorii."
"A neuvidíš," přikývnul Draco. "Rozumím. Takže k věci. Ten dnešní článek ve Věštci nebyl špatný a doufám, že teď McGonagallovou bombardují dopisy rodičů. Jenže ve skutečnosti zas tak nic moc nového neznamená. A jestli jsem to pochopil dobře, jeho osvobození po válce se vztahuje i na tohle."
"To ano, to jsem ti již vysvětloval, Draco. Ale pokud jde o dopady… Chladnokrevná vražda tří malých dětí by mohla rozvířit diskusi. A jak napsala Holoubková, na učitele by měly být kladen vyšší nároky než to, že aktuálně nesedí v Azkabanu," ušklíbl se Ludovic Rosier.
"Tohle mu zlobí vaz," přikývl spokojeně Bedwyr.
"Tím si zdaleka nejsem jist," zamračil se Draco. "Musíme ho dostat z Bradavic. Nejen kvůli našim dětem."
"Znepokojuje tě ten Granger, pochopil jsem," přikývnul Ludovic Rosier. "A podle toho, co o něm vím, jsou pro to důvody."
"Už v prváku zavraždil," dodal Bedwyr.
"V sebeobraně," pokrčil rameny Ludovic Rosier.
"To nic nemění na tom, že je nebezpečný," namítnul Bedwyr.
"Spojuješ ho s tím proroctvím?"
Draco se na něj překvapeně podíval. Ludovic Rosier byl chytrý, nemělo by jej proto překvapovat, že ho to napadlo. "Ano," potvrdil. "Je to všechno samozřejmě nejasné."
"Ale nemohlo tě nenapadnout, že je Snape možná skutečným otcem toho chlapce - a že ten chlapec je tedy princem z proroctví," pousmál se Ludovic.
"Princem?" nechápal Bedwyr.
"Snapeova matka se jmenovala Princeová. Chodil jsem se Snapem do školy, on se tím tehdy vůbec netajil. Spíše naopak. Pořád tam zůstává dost nejasnosti, to souhlasím, Draco. Ale i pokud to byla náhodná magie, byla velmi silná. Ten chlapec stojí za pozornost. Předpokládám, že máš od svého syna více informací, než vím já, Draco."
"Vraťme se ke Snapeovi, Ludovicu. Grangera probereme hned potom, Bedwyre."
"Jistě, Snape… Ber to, že bude odejit z Bradavic, jako fakt. Pokud nezaberou mrtví předškoláci, tak bychom měli zvážit bratry Prewettovy."
"Prewettovy? On měl něco společného se smrtí bratrů Molly Weasleyové?" podíval se na něj se zájmem Draco. "To jsem nevěděl."
"Tato skutečnost není dosud známá," přikývnul Ludovic Rosier.
"Proč to nebylo zveřejněno?"
"Jednak to dávkujeme… a jednak to ministr zakázal. A na stíhání Snapea to beztak stačit nebude. Je otázka, zda kvůli tomu riskovat ztrátu našich kontaktů na ministerstvu. Je to zbytečně riskantní."
"Co je a není zbytečné, o tom rozhodnu já," zamračil se Draco. "Snape musí odejít z Bradavic. Počkáme dva dny. Pak se to musí zveřejnit. Minimálně to vnese rozkol mezi něj a Weasleyovy."
"Otázka je, jak."
"Stejně jako dosud. Nebo je snad nějaký důvod, proč by to nešlo?"
"Dosavadní informace novinám poskytla madam Puceyová. Ono to totiž nepřímo vyplývalo z pokynu ministra. Ale pokud jde o to další… tam to ministr výslovně zakázal. Madam Puceyová to udělat nechce, je si až příliš vědoma toho, co by jí hrozilo - a nemůžu na ni příliš tlačit."
"Proč ne? Leanne Puceyová je manželka našeho člověka. Nemůže ji k tomu přimět on?"
"Neví nic. O mně, a už vůbec ne o roli svého vlastního muže. Myslím, že nevěří ani tomu, že existujeme. Není náš člověk přesvědčením, Draco. Spolupracuje jen díky nenávisti ke Snapeovi - drahý Severus má skutečně talent k získávání nehynoucí náklonosti," pousmál se. "A díky své naivitě a nevědomosti, samozřejmě. Bude dobře, když to tak prozatím zůstane."
Draco přikývl. "Dobře. Proč ji ale nemotivovat právě přes její prostoduchost? Třeba, že taková věc nesmí zůstat alespoň bez veřejného odsouzení."
"Leanne Puceyová není hloupá. Naivita se přece vůbec nevylučuje s inteligencí," pousmál se Ludovic Rosier. "Jsem v rozhovorech s ní velmi opatrný, ona si je samozřejmě vědoma toho, že jsem podezřelý ze spolupráce s tebou. A tvoje stíhání zastaveno zatím nebylo, Draco, na to nezapomínejme. Naštěstí tomu obvinění nevěří, podařilo se jí přesvědčit samu sebe, že to celé vykonstruoval Potter - jinak by ztratila svou víru v bezúhonnost našeho drahého Adriana. To, že Snape nemůže zůstat v Bradavicích, samozřejmě chápe - je to přesně ten způsob, kterým uvažuje. Jenže je i velmi opatrná - a porušení režimu přísně tajnéby jí mohlo vynést nejen propuštění ze služby, ale i několik let v Azkabanu."
"Ministr má v tomhle sám máslo na hlavě. Nepůjde do takových extrémů."
"Snad. Ve skutečnosti si tím sám nejsem stoprocentně jist. Ale snažil jsem se jí to takto podat, samozřejmě. Jenže nechce jít proti ministrovi. To je ostatně důvodem, proč to neudělám ani já. Byl na mě tehdy vydán zatykač - a i když byl zrušen, dokonce s písemnou omluvou ministra," pousmál se, "cokoli řeknu já, bude vnímáno přes toto podezření. A hlavně - i já jsem složil slib mlčenlivosti a tohle je přísně tajné. Bylo by to zneužití pravomoci veřejného činitele, a tedy mi hrozí nejen pár let v Azkabanu, ale hlavně je v sázce moje členství. A ty jistě nechceš přijít o svého člena Starostolce, Draco."
"Pokud by nebyla jiná možnost… Ale ona je, že?" podíval se na něj vyčkávavě Draco. "Kdo o tom ještě ví?"
"Ještě dva. Bystrozorka, Sina Millumová, říkají jí Ohař. Nenávidí Snapea a možná by se nechala přesvědčit, jenže… může být ještě užitečná. Je na stopě a třeba vyčenichá něco dalšího. Připadá mi užitečnější ji tam nechat."
Draco přikývnul. "Kdo je ten druhý?"
"Dolores Umbridgeová."
"Ona by byla ochotná riskovat Azkaban?"
"Má své důvody k pomstě. Bojí se, samozřejmě, ale… to riziko skutečně není příliš velké a ona nemá nic zásadního, co by mohla ztratit. Dolores to udělat chce, a i když se bojí, dost ochotně mi naslouchala, že si to McLaggen nedovolí hnát tak daleko. Že bude zuřit, to ano, ale stíhat někoho za to, že nesouhlasí s jeho neoprávněným utajováním důležitých informací… Umbridgeová je nejvhodnější. Není důležitá, můžeme ji obětovat. Jenže je mazaná. Zná svou cenu a nechce se dát zadarmo. Ví, že minimálně přijde o zaměstnání."
"Tak ji motivuj," vytáhl Draco z kapsy pláště velký váček galeonů. "To je jen záloha. Jsem plně schopen jí kompenzovat mizerný plat poskoka z archivu. Bedwyre, a teď ke Grangerovi. Psal jsi, že máš informace o tom, že vystupuje jako nový temný pán."
"Nepochybuji, že ty máš své informace také, pane. Nejspíš mnohem lepší než já," odpověděl skromně Bedwyr.
"Přesto nezaškodí si je porovnat. Kdo je tvým zdrojem?"
"Student sedmého ročníku. Willbur Burke."
"Má něco společného s tím mrtvým vlkodlakem?"
"Je jeho bratr," přikývnul Bedwyr. "Chce vstoupit do tvých řad."
"Chce se pomstít, rozumím."
"Nejen za svého bratra," usmál se Ludovic Rosier. "Jejich rodina patří k Dvaceti osmi."
"Vím. Rád se s ním sejdu," řekl směrem k Bedwyrovi.
"Čeká v Prasinkách u přenášedla. Můžu ho sem hned přenést."
Draco přikývnul a za několik okamžiků uslyšel, jak skřítek spouští padací most. Během několika minut už Bracken do místnosti uváděl nevysokého tmavovlasého chlapce.
"Willbur Burke, pane," řekl oficiálním tónem Bedwyr.
Burke se vážně uklonil. "Jsem tu k vašim službám, pane."
"Pan Rosier vás doporučil, pane Burkeu," řekl Draco, aniž by vstal.
"Chci bojovat za čistou krev, pane. Jsem ochoten složit jakýkoli slib či přísahu."
"Aniž víte, o co jde?"
"Hlavní cíle mi jsou jasné. A podrobnosti… vím, že má všechno svůj čas a že se musím nejdříve osvědčit."
Draco se pousmál. "Jste již plnoletý, pane Burkeu?"
"Téměř. Budu v březnu."
"Dobře. Prozatím mi bude stačit, když složíte neporušitelnou přísahu mlčenlivosti. Slib loajality necháme, až budete plnoletý. Samozřejmě, pokud se osvědčíte. Ludovicu, byl bys tak laskav?"
"Jistě, pane," vytáhnul Ludovic Rosier hůlku.
"Opakujte po mně, pane Burkeu," řekl Draco a natáhl ruku k chlapci. "Nesdělím nikomu ani jinak nevyjevím, neprozradím ani nenaznačím nic, co se dozvím od Draca Malfoye, ani o místech, kde jsem ho viděl, ani o lidech, s nimiž se setkal. Pokud svůj slib poruším, zemřu."
Burke po něm slib zopakoval a Rosier jej zpečetil.
"Posaďte se, pane Burkeu," pokynul Draco ke stolu, z nějž mezitím zmizely všechny stopy po jídle, a nyní na něm byly pouze skleničky a karafa s calvadosem. Naplnil čtyři a jednu podal i Burkeovi. "Na naši spolupráci."
Po přípitku se zeptal vážně: "Co vás vede k názoru, že by Granger mohl být nový temný pán, pane Burkeu?"
"Neřekl jsem, že by jím být mohl. Jen se tak chová."
Draco přikývl. Odpověď chlapce se mu líbila. "Jak přesně se chová?"
"Vystupuje tak, pane. Začal shromažďovat následovníky. Naše kolej mu podléhá čím dál více. Ale on není příští pán zla, nepatří k nám."
"Kolik má následovníků? Jsou to jeho přátelé?"
"To bych zrovna neřekl. Možná spíš naopak, alespoň první tři byli. Eadric Avery, Thorn Flint a Abdul-Aziz Rahman. Minimálně rodiny prvních dvou určitě znáte, pane. Měli by být spíše vaši."
Draco přikývl. Předpokládal, že si je Burke vědom toho, že na sestru prvního z nich a otce druhého byly vydány po únosu Lily Potterové zatykače. O tomto podezření věděl již od Scorpiuse, byl však rád, že si je může ověřit z dalšího zdroje.
"A pak několik prváků, druháků, kromě těch tří minimálně ještě jeden třeťák, a možná i dcera šéfredaktora Věštce - ale o tom bude mít lepší přehled váš syn, pane, a pravděpodobně dva páťáci."
"Kolik jich je celkem?"
"Nejméně deset. Ne více než patnáct."
"Jsou to většinou jen děcka, pane," poznamenal Bedwyr Rosier. "Jen pár děcek, to není žádná síla."
"Nejde o to, že nemá sílu. Ale o to, že se o to vůbec pokouší. Skutečně mi to připomíná něco, o čem jsem kdysi slyšel od své matky, pane," řekl zamyšleně Ludovic Rosier.
Draco se na něho zamyšleně podíval. "Nevěděl jsem, že tvoje matka znala Pána zla už ve škole, Ludovicu."
"Myslím, že do něj byla dokonce na škole zamilovaná. A rozhodně ne sama. První příznivce začal shromažďovat ve stejném věku, pane. Všichni se ho buď báli, nebo jej milovali. Někdy obojí."
"Slyšel jsem, že se spekuluje i o tom, že ten Granger může být synem přímo Pána zla," řekl Bedwyr Rosier.
"To si nemyslím," nakrčil čelo Draco. Těmhle řečem bude potřeba učinit přítrž.
"Já také ne, pane," souhlasil Bedwyr Rosier. "Vaše teorie se mi zdá pravděpodobnější."
"Přesto už ten samotný fakt, že se to říká, může být nebezpečný," poznamenal Ludovic Rosier. "Ten chlapec je podle všeho mezi některými Zmijozely docela oblíbený."
Draco přikývl a otočil se k Burkeovi: "Jak moc je Granger na koleji populární?"
"Mezi děvčaty a malými hodně. Mezi staršími… je to syn mudlovské šmejdky, na to nikdo nezapomíná. A jestli je syn Pána zla… také jsem tuhle teorii zaslechl, ale většina tomu nevěří. Vždyť je podobný Potterovi a jeho matka s ním tehdy byla, proč vymýšlet složitá řešení tam, kde se nabízejí jednoduchá? Ale… hodně z nich si opravdu myslí, že je to budoucí temný pán, tak mu jdou raději z cesty. Myslel si to třeba bývalý prefekt Edward Bole, který je teď ve Starostolci, hodně nad ním držel ochrannou ruku. Všem je jasný, že Avery a Flint by se mu dobrovolně nepodřídili. Buď je vydírá, nebo je ovládá nějak jinak. Nikdo nepochybuje o tom, že je schopný kouzlit neverbálně - a že je hodně silný. O tom… bílém ohni," Burke zkřivil tvář v nenávisti, "jste už určitě slyšel, pane."
"Je mi líto života vašeho bratra."
"Mohl to určitě udělat jinak. On za to nemohl, to ta jeho nemoc… a Granger ho zaživa upekl," zúžil chlapec oči v nenávisti.
"Musela to být strašná smrt," odpověděl Draco. "Souhlasím s vámi, podle toho, co vím, jej Granger byl určitě schopný znehybnit jinak, pokud by chtěl," řekl a s uspokojením sledoval, že chlapec odhodlaně sevřel pěsti.
"Není náš, pane. Možná bude budoucí temný pán, ale ne náš. Musíme se mu postavit, dokud je čas."
Pokud ovšem je ještě čas, pomyslel si Draco. "Mám pro vás nyní tři úkoly, pane Burkeu. Zaprvé, pokusíte se získat pro naši věc spolehlivé přátele. Nejste nepochybně jediný, komu se nezamlouvá, že by se pánem stal syn té šmejdky. Nebudete ale kontaktovat mého syna, on má svůj úkol a jakékoli hovory s vámi by mohly být podezřelé."
"To jsem pochopil, pane," přikývnul Burke.
"Zadruhé, budete ho sledovat. Chci znát každý jeho krok. Budete mě pravidelně informovat přes Bedwyra Rosiera. A za třetí, až bude vhodná příležitost-"
"Zabít ho?" vydechl Burke a oči se mu rozšířily. Draco si nebyl jist, zda nadšením či strachem. Snad obojím.
"Neřekl jsem, že ho máte zabít," zamračil se. Nehodlal dát příkaz k jeho likvidaci, dokonce ani nepřímo ne, to se jednoduše neodvážil, kvůli tomu proklatému prstenu. Brianna si sice myslela, že prsteny hlídají pouze mlčenlivost, a sám se k tomu názoru také u dlouho přikláněl, už jen proto, že jej jeho prsten dosud nezabil. Jistý si ale nebyl, vždyť v podstatě zatím Strážce nezradil. Hrál složitější hru, jistě, ale cíle jejich a Grindelwalda nebyly až tak odlišné, alespoň v této fázi nikoli. Brzy ale bude mít jistotu, pokud Brianna myslela svůj plán vážně.
"Vše má svůj čas. Nezdařený pokus může naše nepřátele varovat a výrazně zkomplikovat další plány. A bylo by to pro vás i nepřiměřeně nebezpečné. Chci po vás něco mnohem jednoduššího. Snažte se snižovat obdiv Zmijozelu k němu. Chci po vás vytrvalou, mravenčí práci, žádnou hurá akci. Pomlouvejte ho. Zpochybňujte jeho moc. Zesměšňujte ho - nic tak nesejme aureolu všemocnosti jako smích."
"Ano, pane," odpověděl chlapec zklamaně.
"Pokud budete mít jakékoli vydání… tady máte malou zálohu na vaše potřeby," podal chlapci váček s galeony. "Přijde čas i na větší akce, a pokud se osvědčíte, budu s vámi počítat, pane Burkeu."
"Nezklamu vás, pane," napřímil se Willbur Burke.

Poznámky:
1. Výjimečně scény na sebe chronologicky nenavazují, když jsme minule skončili nedělním večerem a teď tu máme opět sobotní ráno. Jenže se děje příliš mnoho věcí naráz na různých místech, a kompozičně se mi ty scény k sobě hodily takto. Snad mi to odpustíte.

2. Dvacet osm: Svatých dvacet osm zmiňuje Rowlingová na Pottermore. Jde o rodiny, které se zachovaly podle knihy Pure Blood Directory zcela čistokrevné. Jestli jsou všechny, je samozřejmě otázka, o které mám já i autoři na harrypotter wiki určité pochybnosti. Více zde.






 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014