ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Kdo šetří, má za tři

6. září 2015 v 9:12 | Tora

V hotelu se šetří. Zařídila to Rozárka, ale JIM se to nelíbí. Chudák kočka se nezavděčí.Tma. Ležím v mém teplém pelíšku, všichni kolem tiše oddechují. Za oknem se nesměle protahují první paprsky světla. Slastný ranní spánek mi přetrhne JEJÍ obrat, či spíše veletoč v posteli, který rozhoupe matraci, a ještě ke všemu si rozespalá ONA přitáhne peřinu (kterou jsem si půl noci pracně střádala pod sebe - no kdo rád nespí na měkkém, že?), čímž mě vymrští do prostoru.
Ještě že jsem kočka, takže dopadám na všechny čtyři hnedle vedle Čendy, jehož to peřinobití také odeslalo do podpalubí. Koukneme na sebe a děláme, že neslyšíme ty brblavé věty o tom, že není k pochopení, jak jedna kočka dokáže zabrat půlku postele a tři čtvrtiny deky. Jasně že je to blbost, protože na posteli spáváme minimálně dvě kočky, a kde by pak asi spali ONI, ne? A pod čím, pěkně prosím? Papiňák dobublal a opět usnul a my máme ještě chvilku klidu pro sebe.
Protáhnu se a jdu zkontrolovat svoji včerejší práci. Ano, povedlo se, komu čest, tomu sláva. Těším se, až ONI zjistí ovoce mé včerejší práce. Jsem na sebe fakt pyšná. Budou rádi, že mne mají. Můj bystrý rozoumek a šikovné tlapičky jim zajistí velkou úsporu a to bezesporu bude odměněno vrchovatou miskou dobrůtek.
Konečně vstali. Chodím střídavě za NÍ a za NÍM a čekám pochvalu. Nějak se nedostavuje. No, po ránu nejsou nejbystřejší. Ale já si počkám. Už to bude! On pouští vodu a oplachuje misky. Nic? Nic? Ach jo, kdypak já se už dočkám... Ona si bere věci a zaplouvá do koupelny. Jen tak mezi řečí prohodí, že je tu nějak chladno. No, letošní velikonoce opravdu teplem zrovna nehýří. Jdu si lehnout. Vstávala jsem brzo a včera večer jsem taky měla spoustu práce, tak jsem nějaká unavená.
Ze spánku mě budí příšerný jekot. Nadskočím a letím se podívat, co se děje. ONA vybíhá z koupelny, celá se klepe a křičí na NĚJ, že je problém s nějakým kotlem. Ze zmateného hovoru jsme vyrozuměli, že si na sebe pustila ledovou vodu. No to je ale po ránu zdravé, ne? Hezky to probudí, organismus nabudí a celý den je potom už jen procházka růžovou zahradou. Cože? Že neteče teplá voda? A na co? JÍ stéká šampon do očí a povykuje, že chce teplou vodu. ON zkoumá kotel a zjišťuje, že magické oko nesvítí. A když nesvítí, kotel nehřeje. A když nehřeje, neteče teplá voda. A když neteče teplá voda, šetří se plyn a elektrika a zbude víc na dobrůtky pro kočičky. A protože to chytrá Rozárka ví, vyklapla včera večer jistič u zásuvky. Však jí to dalo práci, než se pacičkou trefila. Ale té úspory!!! No kdo seděl tuhle nad fakturou za plyn a bědoval, že přesto, že se ušetřila spousta plynu, neušetřily se prakticky žádné penízky? A kdo vyhrožoval, že jestli to takhle půjde dál, tak už nebude ani na žrádlo pro kočky? A kdo to poslouchal pod stolem a udělal si z toho jasný závěr?
Jenže jak vidno, JIM se jedna nezavděčí. Nejenže po nějakém čase byla závada odhalena a jistič nahozen, ještě navíc na něj přišroubovali kryt. Jak teda ušetříme na ty dobrůtky? No rozumíte tomu? Vyměnila by snad nějaká kočka jídlo za teplou vodu? Ti lidi jsou opravdu divní.
Nezbyde mi nic jiného, než se poohlédnout, kde mají jistič hlavní. To by bylo, abychom neušetřili.
Jo a vy se ptáte, co bylo s tou pochvalou? No jestli za pochvalu považujete to, že se ONI půl dne navzájem osočovali kvůli tomu, kdo z nich ten jistič vyhodil, než přišli na to, že jsem to byla já (vzpomeň si přece, včera byla celý večer zalezlá nahoře v šatně), tak pak se mi pochvaly dostalo zaslouženě... ale pravda, představovala jsem si to úplně jinak... I když, ten údiv v jejich očích nad tím, co jsem dokázala... i to by se dalo za pochvalu považovat. Tak trochu.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KattyV KattyV | Web | 6. září 2015 v 9:15 | Reagovat

Souhlasím, Rozárko, ONI jsou prostě divní. Chytrá kočka si přece kožíšek hezky olíže a vodu potřebuje leda tak do misky. A tam je potřeba voda pěkně studená, protože teplá je nechutná. Tak na co teda teplou vodu? :-P

2 Martian Martian | 1. prosince 2015 v 13:32 | Reagovat

Ještě že tu Rozárku máte… :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014