ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Léto budiž pochváleno

27. září 2015 v 12:52 | Tora

Léto už nejspíše definitivně skončilo, můžeme se těšit leda tak na léto babí... nebo nechat Rozárku zavzpomínat na léto kočičí.Slastně hřející sluneční paprsky, vůně posečené trávy, chrousti létající až do tlamky, stále otevřené dveře do dvora a zahrady... co si může kočka přát víc? Ranní brouzdání v orosené trávě, lovení žížal omámených vedrem, honičky s pestrobarevnými motýly... miluju léto. A hlavně miluju teplem prohřáté letní večery. Tma se pomalu snáší na zahradu, stromy a keře se v šeru mění v soumračné stíny a bleskotající svatojánské mušky si s námi hrají na honěnou. Večerní vůně zintenzivní, země vydechuje po rozpáleném dni pachy zostřené na samou hranici vnímání a vedro, které každá správná kočka stráví v chladivém stínu, se mění na příjemné vlahé teplo.
Není nad ranní proběhnutí za ještě chladného rána, kdy ptáci zpívají jak o závod, ale večery... ach ty letní večery... ONI sedávají na verandě, klábosí s návštěvami nebo se kochají nádherným večerem a my... my ožíváme. Je spousta věcí, které nesmíme večer vynechat. Průzkum zadních koutů zahrady, kontrola ježků, ptáků a jiných obyvatelů našeho území, nasávání vůní přicházejících zpoza plotů... je toho prostě moc.
Jenže pak přijde chvíle, kdy ONI naznají, že už je čas jít do domečku. Zbaběle a zákeřně nás nalákají na večerní konzervičku a zavřou za námi dveře. Nepohnou s nimi naše úpěnlivé prosby o ještě pár minutek venku, ani škrábání na dveře, ani nic.
Jediné naše štěstí je ONA, zapomětlivá a nešikovná. V letních vedrech totiž bývá celodenně otevřeno i francouzské okno ložnice, vedoucí na naše kočičí schody... no ano, vidíte tu situaci správně. ONA pracně nasáčkuje všechny kočky do domečku, pečlivě zavře dole dveře, dá kočičkám večerní gourmetku a spokojena, jak má všechny kočičky doma, kde se jim nemůže nic stát, si jde sednout k televizi. Zaujatá programem nevnímá nic až do doby, kdy přijde ON a ptá se, zda je Čenda doma. ONA pyšně hlásí, že má doma všechny kočky a téměř se urazí, když se ON rozesměje, že to teda asi těžko, když Tobiáše potkal na dvoře a Rozárka sedí vzadu na zahradě a pozoruje cvrkot.
Na JEJÍ obranu dlužno říci, že trvá opravdu jen chvilinku, než JÍ dojde, kde nechal tesař díru. Jde se podívat, a opravdu. Francouzské okno je otevřené a kočky ... v zahradě. Okno nechává otevřené, aby místnost větrala, zavře dveře ložnice vedoucí na schodiště a jde lovit kočky podruhé. To už nejde tak dobře, konzervička už je v bříšku, no ale dobrá, když přihodíš druhou, tak s tebou tedy po chvilce honění se po dvoře půjdeme... ONA ještě vyloví Čendu z keřů před domem a spokojeně pozoruje opětovně se krmící kočky. Vědoma si toho, že teď už nemají úniku, jde dosledovat film (anebo dodrbat s kamarádkami na netu).
Za nějaký čas zas přichází ON a opět pátrá po stavu koček v našem domečku. ONA už trochu naštvaně říká, aby z ní nedělal vola, že jsou všechny doma a nahoře jsou zavřené dveře. ON jen suše podotkne, ať se tedy jde na ty dveře podívat a následně se zjistí, že špatně zavřené dveře jsou pootevřené asi tak na šířku kočky a kočky jsou znovu v ... zahradě.
A tentokrát, po dvou gourmetkách, už není na co kočky nalákat. Nepomáhá klepání lžičkou o konzervičku, nepomáhají výhrůžky, že budou ponechány napospas bubákům, nepomáhá honění po dvoře, večer se tak určitě dá nějaká kočka s plným bříškem ulovit, tůdle.

A tak až po nějaké době, když už ONI lapají po dechu a my se cítíme příjemně unaveni, bez odporu zabíháme sami domů a čekáme na odměnu ve formě něčeho dobrého na zub na dobrou noc.

Splavení ONI pečlivě zavírají okno i dveře a po chvíli s dobrým vědomím, že jsme všichni v bezpečí za zavřenými dveřmi, domácnost usíná. My se rozkládáme na svá místa a za okamžik již sníme své krásné sny o dalším nádherném, teplém letním dni, který nás čeká hned zítra... a moc doufáme, že se zase bude hrát ta báječná hra s večerním zavíráním do domečku.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KattyV KattyV | Web | 27. září 2015 v 12:56 | Reagovat

Jo, Rozárko, taky se mi po tom létě stýská. Kdepak ono jenom zmizelo? Člověk se třikrát nadechl a bylo fuč.

2 Tora Tora | 27. září 2015 v 21:29 | Reagovat

To letošní bylo obzvlášť vypečené. Většinou vedro, že se ani nedalo být venku, opravdu krásných letních dní pomálu. No, ale jsou pryč všechny... letí to.

3 Martian Martian | 1. prosince 2015 v 13:36 | Reagovat

Léto, budiž pochváleno… :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014