ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Jak jsme vybírali jména pro squattery

1. listopadu 2015 v 0:01 | Tora

Tak jsme zjistili, že ONI hodlají dát squatterům jména. A to zavání průšvihem. Velikým. Takovým, že se možná brzy budeme v našem domečku mačkat v osmi. Nám to samozřejmě neřekli. Řekli to všude možně, ba i požádali kde všude o návrhy jmen pro ně, ale nám se neřekne nic. Tak jestli si teda mysleli, že na to nepřijdeme, to se teda spletli. Samozřejmě, že jsem to zjistila. To by to nesměli vyhlásit na lampárně, pardon, na internetu. A tak jsem svolala velkou kočičí radu. Zúčastnili se všichni, jak členové s právem hlasovacím, tak i jeden člen s právem pouze přískokovým, o to však ukecanější a uječenější.Usnesli jsme se jako jeden muž, teda pardon jako jeden kocour, vlastně jako jedna kočka... ehm, usnesli jsme se jednohlasně, že jestli má vůbec někdo právo dávat squatterům jména, jsme to my. To my je musíme trpět na zahradě, to my nemůžeme do naší hrací dílny, to nás zanedbávají ONI, když chodí hladit šmudlu Sofii místo mě, tedy místo nás. A tak jsme se zamyslili a začali vybírat.

Prý chtějí jména od S, jakože po mamině Sofii. Inu dobrá, zkusíme to.

"Já bych jim říkal zmetci drzí přistěhovaný," přihlásil se o slovo jako první Tobiáš. "Jsou tři," podotkla jsem. "No tak to bude zmetek drzej přistěhovalej jedna, zmetek drzej přistěhovalej dvě a zmetek drzej přistěhovalej tři, no," rozlouskl to po chvilce přemýšlení náš inteligent. Tak to mě vzalo a vyprskla jsem, až jsem se překulila na záda.

"Zmetci začínají na z, ty truhlíku," doplnil náš vzdělanec Čenda a poškrábal se na bradě. "Já navrhuju Smeták, Sopel a Somrák," řekl rozvážně. Zase jsem vyprskla. "To myslíš vážně? Můžou to být i holky," upozornila jsem ho. "No a co? Proč by se holka nemohla jmenovat Sopel?" podivil se upřímně a zahloubal se do svých papírů. Tím nám dal najevo, že on svůj názor řekl a víc se tím nehodlá zabývat.

No to jsme dopadli. Tobiáš se urazil, že jsem se smála jeho smetkům, Čendu téma přestalo bavit a co vymyslel Barbucha, který zatím kolem nás honil svou cinkací kuličku, jsem se bála zeptat. Zas to zbude na mně. No jo, ale nedat mu příležitost se vyjádřit, to se mi zdá hloupý. A tak jsem kousla do kyselého jablíčka a zeptala se ho, co navrhuje on. "Cožééé? Počkej, už ji mááám," zajel i s kuličkou pod sedačku, až z něj čouhal jen ocásek.

"Sssammmásssek, ssssssyssssssserbreček, sllllllddddst," ozývalo se zpoza gauče. "Cože?" podivila jsem se. Ocásek se pořád mrskal za sedačkou, tak jsem tam naběhla z druhé strany, sebrala kuličku a vytáhla ji ven. Za kuličkou se vynořil rozjařený Barbucha a sápal se po ní. "Počkej, prvně jména, pak kulička," krotila jsem ho. Barbucha poskakoval po pokoji a vymňoukával: "Salámek, Sýreček, Sladkost," a do rytmu bušil packou do všeho, co potkal. No, paráda. Tak přesně to jsem čekala. Když Barbuchu potkáte, tak mu v očích vidíte buď plné misky nebo tropické šílenství.

No tak nic. Tak se do toho pustím sama. Jmen je plno, že ano. Ale jaké vybrat pro ty tři? Těžký úkol. Proč jsem se do toho vůbec drala? Přiznám se, že nemám vůbec, ale vůbec žádný nápad. No nic. Když už se tolik lidí snažilo a dávalo návrhy, proč to nevyužít, ne? A tak jsem zalovila ve jménech, které byly navrhovány modrokocouří komunitou. Páni, těch je...

Stella, Srdiečko, Sára, Sisi, Samko, Silvester, Sally, Sisi, Safírek, Sigi, Sendy, Selma, Senta, Sandra, Suši, Saša, Sandy, Sami, Simi, Sumo, Simba, Sirius, Speedy, Salome, Sue, Shanni, Sindy, Sam, Samson, Sindibád, Silver (tak to ne, ten už tu jeden je, a to stačí, děkujeme), Sheila, Samantha, Serafínka, Salome, Suzy, Simon, Sezam, Smokie, Sue, Sněženka, Snoopy, Silvinka, Samík, Saki, Samba, Saxana, Sox, Sindibád, Simba. Saturnin, Simír, Antonín Slavíček (zkráceně Slavík), Karel Stehlík (zkráceně Stehlík), Jiří Straka (zkráceně Straka), Simona Stašová, Sharon Stone, Susan Sarandon, Steven Segal, Sylvester Stalone, Svatopluk Skopal, Svaťa, Souček, Slávek Světluška, Sonička, Sněhulka, Světluška, Sam, Saturnin, Sherlock, Sandokan, Šáša, Šíša a Šůša (to by měl Tobiáš radost, kdyby to viděl, ale ten už zase spí), Simír, Simba, Saigon, Simeon, Samson, Salvator, Scorpio, Sulfur, Salome, Siloe, Sarah, Saphirina, Saxana, Symphony.
Ještě přidám domácí návrhy, abych to měla všechno po kupě: Seeley, Salome, Smarty, Sunny, Shadow.

Tak, to bychom měli.

S chutí do toho a půl je hotovo, prý. Takže se nebudu rozmýšlet dlouho a půjdu do toho na první dobrou:

Simeon (nebo Simon, to doba učeše), Seeley, Smokie - to pro kluky.

Sunny, Sisi, Sára (umělecky psáno Sarah, samozřejmě) - to pro holky.

A máte to. Teď už si je jen pochytejte, poznejte a pojmenujte. Zas jsem největší kus práce za vás odřela já. Ostatně, jako vždycky.

Ale domů, domů nám je prosím opravdu netahejte... jedno nadělení už nám opravdu stačí.


Jo - děkuji za návrhy. Bez nich bych byla asi fakt nahraná a nemohla bych se doma vytahovat, že kdyby mě tu neměli, tak ani neumí pojmenovat squattery...


zpět oOo dále
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KattyV KattyV | 1. listopadu 2015 v 17:23 | Reagovat

Při Tobiášových návrzích jsem vyprskla stejně jako Rozárka. Tedy, na záda jsem se nepřekulila, ale jinak... Nakonec vybrala moc hezká jména.
Hlavně nám je netahejte domů :D

2 Tora Tora | 1. listopadu 2015 v 20:47 | Reagovat

No, ono to potom dopadlo ale úplně jinak. Však to tam v hlubinách internetu někde je k dopátrání :)

3 ioannina ioannina | 2. listopadu 2015 v 0:11 | Reagovat

Jé, tak tenhle mi nějak unikl!
Rozárka má recht, zase to odřela ona.
A stejně to dopadlo jinak.
Barbucha byl vážně takový éro? Já ho zažila už zjevně trochu uklidněnýho... :-))

4 Regi Regi | E-mail | Web | 2. listopadu 2015 v 5:59 | Reagovat

Takže jste je na radu Rozárky pochytali, abyste je mohli pojmenovat? Jak to nakonec dopadlo? Tvoje kočičí historky jsou moc fajn čtení.

5 Tora Tora | 5. listopadu 2015 v 20:26 | Reagovat

No, dopadlo to úplně jinak, však se to určitě dočtete.

6 Martian Martian | 1. prosince 2015 v 14:01 | Reagovat

Rozárka je dříč.! :D  :-D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014