ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Kozlíkový gang

27. prosince 2015 v 0:35 | Tora

Jak vznikají gangy. Aneb - drogová závislost je nebezpečný jev.

Kozlíkový gang

Když ONA čte noviny - když tedy zrovna na nich nikdo z nás neleží a ONA má na to čas, tak vždy po čase začne nesouhlasně kroutit hlavou. "To jsou hrozné věci, co se dějou ve světě, buďte rádi, že jste tady a nemusíte nikam chodit," říká nám vždycky poté. "Kam se podíváte, samý gang. Drogové, lupičské, motorkářské a teď už i dětské. Sodoma gomora," mudruje a netuší, že v jejím nejbližším okolí se také pomaloučku, polehoučku formuje gang další...

Prý nemáme nikam chodit, pcha. Přepadávání ze zálohy je u nás na denním pořádku, členové gangu přeskupují své řady a zákeřně si vjíždí do kožichů. A vše to začalo tak nenápadně, malým balíčkem, který tu pošťák jednoho dne zanechal. Když balíček ležel v předsíni a čekal na NI, až přijde domů a otevře ho, byl jedním ze spousty naprosto nezajímavých věcí, které se u nás občas vyskytnou. Bývá na nich přitažlivá většinou až krabice, s tou se dovedeme vyřádit. Zde to však nabralo úplně jiný směr, sotva ONA balíček rozbalila. Ta zvláštní, kořenná vůně, která se objevila ve vzduchu, sotva byl odstraněn obal, nám vnikla do čenichů a vzbudila naši pozornost. Takhle krásně nevoní u nás doma nic. No dobře, občas jídlo, ale toto jídlo nebylo. Než ONA přečetla přiložený list, byla celá smečka poskládaná v kuchyni na stole a s napětím sledovala, co se z toho všeho vyvine.

V JEJÍ ruce se prvně objevila rostlinka s hliněným balem. Jé, kytka, budeme tu mít zase jednou kytku, no to jsem zvědavá, jak dlouho vydrží. "Dávám jí tejden, maximálně dva," prohlásil filmový znalec Tobiáš. "Dřív nebo později skončí na zemi s rozbitým květináčem a ..." Nedomluvil, protože teď se z balíčku vynořil šustivý sáček, a s jeho pohybem vůně zintenzivněla. ONA si sáček pečlivě prohlídla, očichala ho a zavrtěla hlavou. "No, to jsem na vás zvědavá," podívala se směrem k nám, otevřela sáček, sáhla dovnitř, nabrala do hrsti sušenou rostlinu a pár špetek nasypala na zem.

Pak už jen zkoprněle zírala na čtyři kočky v rauši. V kuchyni to v té chvíli vypadalo jak v nefalšovaném drogovém doupěti. Čtyři jedinci se v extázi váleli po zemi, hrdelně vrčeli a slastně slintali. "Ježíši kriste, nemůže se jim nic stát?" obrátila se ONA na NĚJ. Odpovědi se nedočkala, neboť ON zíral jak u vytržení také, protože toto ještě tedy nikdy neviděl. ONA tedy zkusila rostlinky sebrat, ale se zlou se potázala. Nicméně, když se po chvíli z kuchyně na nejistých nohách odpotácely čtyři kočky, smetla zbytek koření a prohlásila, že tedy opravdu raději dobrého pomálu a další seance že teď chvíli počká.

Seance samozřejmě počkala, dokonce až do dalšího dne. Když ONI neprozřetelně oba opustili domeček, šli jsme po čuchu a užili si krásné odpoledne plné šanty, barevných vůní a líbezných představ. No jo, no tak ten hrnek to nepřežil, ale kdo by se zabýval nějakým hloupým hrnkem, který měl tu smůlu, že do něj byla naše slast uschovaná, že jo.

Po JEJICH návratu a poté, co jim srdce zas naskočilo a ONI se rozdýchali, jsme byli potupně od hlavy až k patě všichni prohlídnutí - "Hele, váleli se tady pitomci celou dobu v těch střepech, chápeš to, že nemaj ani škrábnutí?" - zbytek rostlinek byl smeten a zabaven. A na dlouhou dobu jsme měli s raušem utrum.

Pak ale přišla doba, kdy byli squatteři po kastracích, tiše trucovali v dílně a bylo potřeba je nějak "rozjíst". A tak po radě nějaké dobré duše a po oběhnutí cirka deseti lekáren se ONA jednou vrátila s vítězoslavným úsměvem. V ruce třímala malou hnědou lahvičku a squatterům do jídla kápla pár kapek nepředstavitelné vůně. Když poté viděla naše natažené čumáčky, vzala staré tričko a pokapala jej oním voňavým extraktem.

V té chvíli se zrodil gang. Gang kozlíkový, který pro zbožňovaný kozlík udělá cokoli. Hračka, které si nikdo z nás za celou dobu, co byla doma, ani nevšiml, se po pokapání kozlíkem změnila na svatý grál kočičího osazenstva. O kozlíkem čerstvě pokapané tričko se vedou boje, za které by se nemuseli stydět ani motorkářské gangy, a ten šťastlivec, který je zrovna v tričku zamotán, je sledován závistivým zrakem ostatních členů gangu. Oslintané a olízané tričko je poté jako vítězná trofej vláčeno sem a tam po domečku, dokud vůně kozlíku zcela nevyprchá. A ten tvrdý spánek, jaký má kozlíkový gang po veselém odpoledni, to by nikdo nevěřil.

Jen ONA se tentokrát poučila a lahvičku s valeriánskými kapkami schovává opravdu pečlivě. A dělá dobře, protože my bychom byli schopni vylízat ji snad najednou, a co by to s námi udělalo, raděj' nemyslet...

A tak na závěr mohu s čistým svědomím prohlásit, že kozlíkové kapky doporučují čtyři naše kočky ze čtyř.

A možná i další čtyři, protože poté, co squatterům byla předložena strava pokapaná kozlíkem, byly všechny misky do rána prázdné a problém s jídlem byl vyřešen raz dva.

Hele, Tobiáši, dej mi to tričko, vraaaaaaaaaauuuuuuuuuuu...

Vůbec nejsme závisláci, fakt ne... Au, Čendo, to je MOJE tričko!!! 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Regi Regi | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 16:49 | Reagovat

Jsem v šoku! Tohle jsem vůbec netušila. tedy tušila, ale ta intenzita kočičího prožitku je pro mne absolutní novinkou.

2 KattyV KattyV | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 17:32 | Reagovat

[1]: No já o tom cosi slyšela. Ale že je to až takovéhle... Nevím, zda někdy najdu odvahu to zkusit.

3 JJ JJ | 29. prosince 2015 v 20:49 | Reagovat

A funguje to i na lidi? :-D
To jsem si pěkně početla!

4 Martian Martian | 30. prosince 2015 v 10:37 | Reagovat

[3]: JJ, já teda za sebe musím říct, že cokoli obsahuje sebemenší (takřka mikroskopické) množství kozlíku, mi neskutečně páchne! Dát mi to do jídla, tak… Blué… Kozlík v čaji?  Apage satanas! Ale je fakt, že kočkám to asi vážně voní. Taky ta zmiňovaná šanta a na zahradě nám vždycky poválí a polámou levanduli, takže i ta mezi kočičí drogy asi patří. 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014