ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Krásné a požehnané Vánoce

24. prosince 2015 v 0:01 | KattyV & Regi |  INFORMACE

Tak už jsou tady zase. To to letí. Když jsme přemýšlely nad vánočním obrázkem pro vás, navrhovala Regi stromeček rostoucí z našeho Šuplete. A Katty se pak hluboce zamyslela a začala stromeček tvořit z bannerů, které se v uplynulém roce objevily na našich stránkách. A Šuplík se pak z toho vytratil, protože - vidíte, kolik jsme toho pro vás napsaly? Do jednoho šuplíku to nenarvete.
Taky jsme to pro vás nepsaly samy dvě, to bychom nezvládly, vydatně nám pomohly naše četné literární kamarádky - rády bychom jim všem poděkovaly - vezmeme to hezky podle abecedy.
Takže velký dík Ioannino, JJ, Mannaz, Martian, Richenzo a Toro. Bylo nám ctí, mít vás u nás na návštěvě a doufáme, že nám své příběhy budete půjčovat i v příštím roce.


Musíme říct, že nás ten počet bannerů samotné ohromil. Ono se to vážně nezdá. Ale bilancování nechme na příští týden - konec roku se k tomu hodí více. Zatím se raději podívejte na tu hromadu dárků vedle bannerového stromečku. To jsou drabblíky, povídky, pohádky, romány i ságy, které pro vás chystáme na příští rok. Co to přesně bude? Nechte se překvapit. Trochu vás teď zklameme - rozbalovat se začne až v lednu...

No dobře,tak alespoň malá ochutnávka, abychom vás navnadily.

Hned v lednu na vás čeká třetí kniha McGonagallovy dcery s názvem Říkáš mi lásko, jak ti říkám já? Myslíte, že to bude samá romantika? Katty se obává, že ne tak docela. Dostaneme se do doby Pobertů a tehdy bylo ne vždy veselo.

Ale teď už to vánoční ochutnávání. Podívejte se na banner a malou ukázku z první kapitoly."Proč ses vrátila?" uhodila na mne Pomona hned první den mého pobytu v Bradavicích.
Seděly jsme v jejím pohodlném pokoji plném slunce a květin. Otevřenými okny vnikal dovnitř zářivý letní podvečer. Zavřela jsem oči.
"Krásně to u tebe voní. Tu svěží vůni listů a vlhké hlíny bych poznala i poslepu."
"Neodváděj řeč."
"Je srpen, měla jsem se vrátit v srpnu."
Podrážděně stiskla rty.
"Když jsem ti psala v červnu, měla jsem neodbytný pocit, že se vrátit nechceš. Spíše jsem čekala pozvánku na svatbu."
Povzdechla jsem si. Téhle zpovědi prostě neuniknu. Pomona vypadá laskavá a mírná jako ovečka, ale pokud o něco jde, dokáže být tvrdohlavá jako beran. To bude asi ta praxe, kterou získala v boji s tvrdohlavými rostlinami ve sklenících. No a navíc… je to prostě kamarádka. Mám k ní ze všech lidí v Bradavicích daleko nejblíže.
"Albus mne požádal, ať se vrátím."
"Minervo, říkala jsem ti přece, že tohle nemá budoucnost!"
"Já to přece vím!" zlostně jsem potlačila slzy, které se mi draly do očí. "Ale co mám dělat? Je to mimo mou vůli. Říkej si tomu třeba posedlost. Myslela jsem, že se jí zbavím, když odjedu. Jenomže, pak mi napsal…"
"A ten tvůj Harold? Ten to nedokázal zvrátit?"
"Asi ne, jak je vidět."
"Copak opravdu vyměníš pár laskavých poplácání po rameni, pár zajiskření modrých očí a vlídných úsměvů Albuse Brumbála za manželské štěstí, za děti, za zajímavou práci?"
"Ono je to složitější," povzdechla jsem si. "Kdybych si byla tím, co říkáš tak jistá. Harold… Harold děti nechtěl. Možná bych ho časem přesvědčila, ale byl celkem striktní. A zajímavá práce… Ano, to co dělá, je určitě zajímavé. Ale je to jeho výzkum. Jeho zájem, jeho posedlost. Možná je pro mě lepší vrátit se k učení. A pak. Jsem Britka. V okamžiku, kdy je náš svět ohrožený, tak si na to vzpomenu velmi intenzivně."
"A je ohrožený?"
"Albus říká, že ano."
Hluboce se zamyslela.

"Víš, Minnie, já sice nemám v Albusovu neomylnost tak bezbřehou důvěru jako ty, ale uznávám, že některé věci, co se dějí, jsou opravdu znepokojivé. Takže…" usmála se. "Vítej doma. Jsem ráda, že jsi zpátky."

---------------------------------------

Regi pro vás chystá příběh o Lence a Georgeovi, kteří, jak možná víte, v některých jejích povídkách tvoří pár. Museli však najít cesty nejen jeden k druhému, ale ze všeho nejdříve každý sám ke svému vlastnímu já. S Georgem a Lenkou se potkáte po skončení McGonagallovy dcery.

A zase tu máme banner a kousek z první části příběhu.
Pouštěla svůj hlas jen tak po větru. Ráda si při práci zpívala. Stála na verandě víkendového domu Rolfa Scamandera a pokoušela se namalovat výhled, který měla před sebou. Snažila se o to už téměř dva týdny, trávila u stojanu celé dny, ale vůbec se jí nedařilo. Viděla holé skalnaté vrcholky hor a široké zelené údolí mezi nimi. Lenka chtěla zachytit potok, o kterém věděla, že pramení vysoko v průsmyku, nejprudší svahy že seskáče v několika jiskřivých vodopádech, spěšně se proplete mezi velkými balvany a pak se pomalu uklidní, aby nakonec v písčitých meandrech údolí opustil. Jako kdyby si s ní ale ta stříbrná stuha hrála na schovávanou. Ne a ne ji zachytit. Její krásu a nespoutanou volnost, její štědrost, s jakou napájí všechno živé kolem sebe… Jako kdyby tomu prameni něco bránilo, aby svobodně vytrysknul.
Dveře spojující verandu s jídelnou se za jejími zády hlasitě zavřely. Nevěnovala tomu pozornost. Rolf to dělal často. Neměl moc rád její zpěv beze slov. Zvláštní… nechápala proč. Ona sama se díky těm tichým hladivým tónům dokáže lépe soustředit. Uvolňují ji a uklidňují. A vlastně nejen ji. Táta má její zpěv taky rád. A George… sedával u ní každý den, když malovala Fredův portrét. Říkal, že když ji poslouchá a dívá se jak pracuje, přestává mít pocit, že se po bratrově smrti svět zastavil.
Lenka potřásla hlavou a pustila se zase do práce. Znovu a znovu. Namalovat a vymazat… Tak co bys chtěl, obrázku? Mluv se mnou! Co dělám špatně? Nebo něco nevidím?

Tak co, už se těšíte? My taky. Zatím vám přejeme radostné Vánoce.

Vaše Katty a Regi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Piskoř Piskoř | 24. prosince 2015 v 13:18 | Reagovat

Na nové povídky se už moooc těším!
Krásné Vánoce vám všem ~

2 Regi Regi | E-mail | Web | 25. prosince 2015 v 13:24 | Reagovat

[1]: Díky za přání. Jsi první, komu po dlouhé době ukrutného pracovního fofru odpovídám na komentář. Díky, za to, že sis udělala čas a nakoukla k nám i o svátečním dni. I tobě přeju za naše Šuple krásné Vánoce.

3 Tora Tora | 25. prosince 2015 v 17:04 | Reagovat

První návštěva odjela a já mám pár hodin na to připravit se na další, početnější. No a jak je vidno, trávím je tím, že koukám, co je kde nového. I já vám moc děkuji za to, že jsem mohla občas být vaším hostem, Katty moc děkuji za speciální a úžasné bannery a za to, že mi půjčila své kočičí povídky na náš kočičí web. Regi zas děkuji za to, že mi věnovala svoji speciální polevu (no bylo mi té polevy líto, z ostatních polev vznikají nádherně nazdobené perníky a z té mojí části vznikly - no v nejlepším případě - počárané perníky. A oběma vám za to že jste. Mám vás ráda.

4 KattyV KattyV | E-mail | Web | 26. prosince 2015 v 13:22 | Reagovat

[3]: Toro, rádo se stalo. My jsme s Regi moc a moc nadšené, že vzniklo takové plodné literární hnízdo a cela ta naše spolupráce se nám líbí a těšíme se, že bude pokračovat. :-P

5 Dinnes Dinnes | 26. prosince 2015 v 17:35 | Reagovat

To je ale pěkný vánoční dárek. :-) I když jsem se k němu dostala až teď. Na nové povídky se moc těším a všem šuplíkovým autorkám přeju do příštích let hodně nápadů a pilné múzy.

6 JJ JJ | 29. prosince 2015 v 20:46 | Reagovat

Přidala bych se k tomu, co říká Tora. Akorát polevu mám vlastní, ale čmárám děsně. Ale bylo mi ctí se s vámi poznat a tu publikovat.

7 Martian Martian | 30. prosince 2015 v 10:27 | Reagovat

Ukázky velmi příjemně navnadily, už se moc těším na postupné rozbalování dárečků v příštím roce. Zároveň děkuji, že jsem směla být v Šupleti hostem, který má všechny důvody cítit se tu dobře, a přeji všem do nového roku jen to nejlepší… :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014