ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Vánoce, vánoce přicházejí

20. prosince 2015 v 0:36 | Tora

No ano, Vánoce už jsou opravdu na krku. ONA se je pokusila připravit v klidu a bez stresu. A co na to říká Rozárka?


Vánoce, vánoce přicházejí


"Tak vážení," pronesla dlouho před Vánocemi ONA, "letos to bude všechno jinak. Žádný stres, ani mačkání se v obchodech těsně před svátky s miliony dalších lidí, nic takového. Všechny dárky nakoupím hodně dlouho dopředu a hlavně, hodně dlouho dopředu je zabalím. Nehodlám taky šaškovat na Štědrý den ve dvě nad ránem a balit dárky, protože jsem to před tím nestíhala. Jasné?" No, přiznám se, že nám to moc jasné nebylo. Jaký stres? Jaké dárky? Jaké mačkání se v obchodech? To nám teda nic moc neříkalo. Ale na balení jakýchsi balíčků tenkrát v noci, jo, to se pamatuju. To ale bylo docela príma, přece, tak co se JÍ na tom nelíbilo?

Nicméně, jak řekla, tak udělala. Už dlouho před tím očekávaným dnem putovaly domů různé tašky a taštičky, občas zvonili na zvonek - což jsme tedy kvitovali s nechutí - všelijací pošťáci nebo kurýři a ve velké krabici v šatně se hromadily věci prapodivných barev i tvarů.

Když ONA naznala, že už má vystaráno, že každý z JEJICH široké rodiny již pod vánočním stromečkem nalezne svůj dáreček, nastala chvíle balení. Chvíli si ONA myslela, že to vyřešila velmi šalamounsky, když se s dárky i proprietami na jejich balení zavřela v ložnici. Cha. Sbor čtyř kvílivých hlasů, vydrážděných šustěním papíru za zavřenými dveřmi vydržela dost dlouho, ale když jsme naši kakofonii ještě podpořili mohutným škrábáním nesčetných drápků na dveře, podlehla a dveře otevřela. A nám se otevřel kočičí ráj.

Balicí papír, lesklé stužky a barevné rozetky, otevřené tašky, spousta krabiček a věcí rozložených ve volném prostoru rázem nabudilo naši kreativitu a hravost. Pravda, jak u koho. Čenda volným krokem přešel místnost a zalehl největší dárek svým tělem. Pak již jen pozoroval, jak Tobiáš zajásal nad lesklou zlatou stužkou a během chvilky si ji odnesl do kouta, kde z malého úhledného balíčku začal vytvářet gordický uzel nevídaných rozměrů. Mezitím Barbucha prošmejdil všechny tašky, vyházel z nich obsah a posléze s rozběhem do nakupených věcí skákal. Mne, jako pravou, distinguovanou dámu v první chvíli zaujala kosmetika, kde jsem vyzkoušela pevnost obalů a zhodnotila vůni zakoupených přípravků. Za pár minut, kdy už můj čenich odmítal vyhodnocovat další vůně, jsem se přeorientovala na oblečení. A tady jsem zjistila závažná pochybení. Jak může komukoliv slušet svetřík nebo košile, když na nich není ani jeden kočičí chlup? Copak by se takový oděv vůbec někomu líbil? Copak by ho vůbec někdo nosil? Neváhala jsem a nedopatření mžikem napravila.

Po cirka třech minutách se ze solného sloupu, který nestíhal ani sledovat, co se s jeho pečlivě vybranými dárky děje, stala zase ONA a okamžitě zasáhla do děje. Vytáhla Barbuchu z papírové ozdobné tašky a nedbaje jeho vrčení mu vydolovala z čelistí napolo rozžvýkanou modrou šňůrku. Barbucha mžikem putoval zpět za dveře. Za dveře za ním obratem přibyl i Tobiáš, a to hned poté, co ho ONA vymotala ze změti asi dvaceti metrů různě překřížené zlaté stužky. Pak povolala posily a ON byl přinucen oba kocoury odnést do přízemí a potupně je vystrčit až na dvůr, neboť její pocuchané nervy neunesly další koncert za zavřenými dveřmi. Vzhledem k tomu, že já a Čenda jsme působili poměrně neškodným dojmem, zůstali jsme prozatím na místě a ONA začala sčítat škody. Velké balení ozdobné stužky bylo díky Tobiášovi na odpis, stejně jako dvě dárkové papírové tašky, kde u jedné z nich stihl Barbucha udělat docela velký otvor do dna, u druhé andělíčkovi na obrázku udělal díru do košile. Celé to završil překousáním jedné modré šňůrky tvořící ucho tašky zcela a druhé napůl, čímž taška přišla jak o exkluzivní vzhled, tak i o funkčnost.

ONA s povzdechem odložila poškozené věci do koše a snažila se pokračovat v balení, přerušené naším vpádem. Po zabalení několika drobností se jí vrátila dobrá nálada, a jak jí šla práce od ruky, ani si nevšimla, že zabalené dárky vrší za sebou před Čendu, zálibně pozorujícího blýskavé stužky. Když se po chvíli otočila, byl vyexpedován na dvůr i Čenda. Do koše přibyly další ožvýkané pentle a balicí papír z již zabalených dárků, na které Čenda stačil drápky udělat spoustu ozdobných perforačních linií.

Když došlo na balení oblečení, putovala jsem za dveře i já. Nevím teda proč, vždyť mi tam s NÍ bylo bez kocourů tak hezky. Ještě k tomu jsem vůbec nic neožvýkávala, ani netrhala, jen jsem způsobně ležela. No dobře, občas jsem se překulila. Má mít to oblečení v nějakém pytlíku, že jo. Tu sůl do koupele jsem taky roztrhla omylem, její obal mě zaškrábal na zádech, tak jsem mu to vrátila, no co, přece se nedám. A ještě k tomu docela příjemně voněla, mohli mít to oblečení krásně provoněné. Ale to ONA ne. Sůl ze svetříků a košilí vysypala, dokonce i obrala všechny kočičí chlupy, kterými jsem je s takovou námahou nazdobila - no vezmi na kočce v zimě chlup, že. Pak mě vysypala za dveře a tak už vám nemůžu popsat, co tam dělala dál.

Pravdou je, že když po nějakém čase z pokoje vyšla a my jsme mohli konečně domů, v ložnici už žádné zajímavě věcičky nebyly. ONA seděla v obýváku nějaká celá zdrchaná a koukala nepřítomně z okna. Po čase ji tam takhle našel ON a na jeho starostlivý dotaz, jestli je v pořádku, odtušila, že teskně vzpomíná na dobu, kdy balila dárky bez koček a bez úhony.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JJ JJ | 21. prosince 2015 v 10:32 | Reagovat

Upřímnou soustrast k takovým baličům, Toro. Padám naznak a řvu smíchy, promiň, já vím, že je to cizí neštěstí, ale nic líp člověka nepotěší. :-D

2 KattyV KattyV | E-mail | Web | 22. prosince 2015 v 19:21 | Reagovat

Nejlepší bylo - tu sůl do koupele jsem roztrhla omylem :-D :-D
A já ještě dárky nemám zabalené!!! Zatím jsem je shromáždila do velké krabice a jako každý rok zjistila, že jeden dárek postrádám!!! Zaboha si nemůžu vzpomenout kam jsem ho ukryla. Že by to měli na svědomí mí  chlupatí mazlíci? Frodooo!!!

3 Tora Tora | 22. prosince 2015 v 22:22 | Reagovat

Děvčata, děkuji a přeji krásné svátky vánoční, vám i všem okolo.

4 Martian Martian | 30. prosince 2015 v 10:16 | Reagovat

Toro, jak vaše kočky znám jenom z vyprávění, tohle jsem viděla úplně živě! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014