ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Taje kočičí lingvistiky

10. března 2016 v 0:01 | Tora

aneb Barbucha potřetí. Tentokrát na téma tomuto blogu blízké - na pořadí je lingvistika.Byl jsem upozorněný domácí, že prej jsem vám cosi slíbil a skutek utek. Šel jsem se kouknout, kam utek, ale nic jsem nenašel. Ale pak jsem si vzpomněl, no jo, vy čekáte na nové zprávy, co se děje v blízké i daleké cizině tady u nás.

Mno, nevím, jak u vás, ale tady byly vedra. Veliký. Mně to teda zas tak moc nevadilo, protože chytrej kocourek jako já ví, kde se schovat, a schovek pod tújemi, ve vysoké trávě nebo pod keři máme v okolí spousty. Je ale fakt, že mě to moc nebavilo. Ani mě moc nebavilo bloumat po okolí a číst vzkazy, protože v tom vedru dlouho nevydržely, nějak se odpařily či co. Ale pár jsem jich teda stihnul, a povím vám, nebyl jsem z toho moc moudrej.

"VZADU NA POLI UŽ NEJSOU SKORO ŽÁDNÝ MYŠI" - hlášení od sousedovic mourka jsem teda pochopil, a taky vím, kdo má drápky v tom, že tam skoro žádný nejsou - jednu z posledních jsme nedávno lovili u nás v ložnici, ale o tom už víte. "JESTLI K NÁM JEŠTĚ NĚKDO CIZÍ VLEZE NA DVŮR, ROZSEKÁM MU ČUKÁM" - no jo, to byl Tobiáš, jemu cizí kočky hodně vadí a tak se při psaní vzkazu tak trochu rozčílil až popřehazoval písmena, ale tomuhle jsem ještě rozuměl. "ZAS MĚ TADY VOŠIDILI, MASO SEŽLAL SILVEL A NA MĚ ZBYLO JEN MLETÝ, TAM UŽ NEJDU, AŽ ZAS ZEJTLA! JÁ! - no tak tohohle vám představovat nemusím, nevím, jestli ještě kulhá nebo jestli už mu to zůstalo napořád, ale ten černej sem leze čím dál tím víc a ještě si bude vybírat, tsssk! "BRÁCHO, PŘIJĎ ZA NÁMA, PROVOKUJEM ŠTĚKAVÝHO!" - hurá, squatteři konečně zase v akci, ten pes z nich jednou zešílí. Ale pak jsem potkal pár vzkazů, kterým jsem v konečným důsledku moc nerozuměl.

"SLSKA JE MILÁŠEK, SLÍBILA, ŽE DALŠÍ KOŤATA BUDOU ČELNÝ! JÁ!" - ten byl ještě srozumitelnej. Byl však skoro přepsanej jiným vzkazem, a tam jsem teda s rozumem skončil. "CHACHACHA, KDO DŘÍV PŘÍJDE, TEN DŘÍV ŠU…MELE!!!" Že to napsal Silver, to jsem pochopil. Ale co je to to šumele? Co šumele? Kdo šumele? Dumal jsem nad tím vzkazem dlouho a první, kdo byl po pacce, aby mi to vysvětlil, byla Sofie. Přivedl jsem ji k tomu a nechal ji to přečíst a pak jen nechápavě zíral, jak se válí smíchy po zemi a sténá: "Ježiš, to je sranda, no ten Silver, to je třída," pak se ale posadila, koukla na mě zvrchu a prej mi nic vykládat nebude, jsem na to malej a blbej a vůbec, prej je mi to úplně zbytečný vykládat a odešla zpátky do dílny. Ještě cestou smíchy nadskakovala a prskala. Tsssk.

Kdo mi teď asi tak poradí? Hm, šumele. Ptal jsem se Tobíše, nevěděl. Rozárka řekla, ať si nevymýšlím, protože než jsem ji tam přivedl, tak byl vzkaz vyčpělý a k nepřečtení, takže mi vůbec nevěřila. Ale fakt to tam bylo, Sofie to může dosvědčit. Čenda na šumele prsknul, že je to nějaká blbost, co prej se mi to mele v palici za hlouposti, to že jeden kocour neviděl.

A tak jsem takovej rozpačitej kocourek. Nikdo mi neporadí a mně to vrtá v hlavě. Pak mě napadlo, že se večer zeptám toho černýho - nakonec byl to vzkaz asi nejspíš pro něj, když byl na tom jeho, že jo. A protože mně to fakt vrtalo v hlavě, zeptal jsem se hned večer. "Cože?" zbystřil černej. "Jak že to bylo? Kdo dřív příjde, ten dřív šu-mele? Od Silvera? A kde to bylo? A kdy to bylo?" Na to, že já jsem se ptal první, jsem moc odpovědí teda nedostal. Když jsem mu poctivě vypověděl, kde a kdy jsem ten vzkaz našel, černej se jen namyšleně protáhnul, zvysoka na mně kouknul a na nejbližší sloupek nastříknul vzkaz pro Silvera: "TAK TOS TEDA PŠIŠEL POZDĚ, FLAJELE! JÁ" a pyšně houpavým krokem odkráčel.

No chápete to? Já teda ne. Ale co. Kašlu na jejich vzkazy. Stejně ty jejich stříkbůky za moc nestojej, melou tam samý nesmysly. Já totiž na to už nemám čas. Musím jít pomáhat novým kamarádům. Ale o tom zas až někdy příště.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JJ JJ | 10. března 2016 v 8:52 | Reagovat

Barbucho, dušičko čistá nepoznamenaná, jsi k zulíbání!!!
Jestli pak byla ta koťátka černá? Aspoň jedno? :-D

2 ioannina ioannina | 10. března 2016 v 12:03 | Reagovat

Tenhle mi v původní řadě utekl!
Jojo, Barbucho, ptal ses na nesprávných místech, to se zeptej domácích, proč nevíš, co je šumelit... :-D
Šumelí se, šumelí,
zrzky nejsou věrný,
Jája, ten se tetelí,
má koťata černý.

3 Tora Tora | 10. března 2016 v 13:11 | Reagovat

[1]:jj, čelný koťata nebyly. Prý to asi ani geneticky nejde,  bylo vysvětleno.  No což já bych to i pochopila,  ale Jájovi to tehdy přišlo líto.  Nicméně teď poslední roky už po slsce ani nevzdechne... No,  neptej se proč. Myslím,  že víš.

4 Tora Tora | 10. března 2016 v 13:12 | Reagovat

[2]: Hezký! Naštěstí se Barbucha už neptá.  Asi už je mu to úplně fuk.  Jako všem ostatním... No jo, už mají jiné zájmy,  řekla bych.

5 Regi Regi | E-mail | 10. března 2016 v 18:05 | Reagovat

Toro, já nemůžu!!! Stříkbůk :-D

6 Melosira Melosira | E-mail | 7. června 2016 v 9:50 | Reagovat

[2]: Kde je původní řada? Už jsem si všimla, že ve vyprávění jsou občas odkazy na historky, které v ŠŠ chybí, tak bych si to chtěla přečíst komplet.

7 Tora Tora | 7. června 2016 v 10:01 | Reagovat

[6]:
Díky za zájem. Všechny kočičí i další historky jsou na Live Journalu, Hotel U devíti koček. Tagy Rozárka, Barbucha, čenda či Kočky.
http://radava.livejournal.com/

8 Tora Tora | 7. června 2016 v 10:29 | Reagovat

[7]:A ještě bych si dovolila doporučit - najít Rozárku a začít od jejího prvého příběhu, postupem doby přibyl Barbucha, nakonec Jája. Čenda si jede svoji řadu profesorských přednášek pro kočky, ten je časově nezařaditelný :)

9 Melosira Melosira | 7. června 2016 v 15:57 | Reagovat

Díky. Už se těším na další počtení.

10 Martian Martian | Web | 18. srpna 2016 v 15:10 | Reagovat

Barbucho, já z tebe nemůžu… :D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014