ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

A jedeme dál...

21. dubna 2016 v 0:01 | Tora

Barbucha to má těžký. S těma vánocema a Sssilestrem a vůbec. O tom, co Kožíšek přines a odnes.
Hele, já se fakt snažil, ale ono je ocamcaď pocamcaď, že jo. To by se jeden malej velkej hodnej kocourek mohl strhat, aby byly vánoce a Kožíšek a vůbec všechno, ale ty lidi to vždycky pokazej. Jsem se tak snažil. Hodnej jsem byl a ostatní taky, Tobíše jsem zmydlil jen dvakrát, Tobíš Čendu zmastil taky asi jen třikrát, Rozárka skoro vůbec neutekla a hledali ji jen asi dvě hodiny, než ji našli doma pod schodama a stejně.

Začalo to tím, že prej já můžu za to, že domácí spálila poprvé za asi milion let dva plechy cukroví. Pcha. Já jen chtěl ven. Že to domácí trvá dlouho, než doskáče na těch jejích klackách ke dveřím, že se cestou zpátky staví na WC a poté, co z něj vyleze, má doma hutnou anglickou mlhu a v troubě pár černých škvarků, za to můžu taky já, jo? Taková nespravedlivost toto! Jen počkejte, však on vám to Kožíšek všechno spočítá!

Pak přijela první návštěva. No dobrá, jsme zvyklí, nakonec víc rukou, víc podrbanejch kožíšků, že jo. Jenže návštěva obsadila ložnici a na noc zavřela dveře. A to se jako máme všichni pět vejít na jeden gauč, jo? Tsssk. Když už jsme jakž takž zkousli tuhle nespravedlnost, přitáhl domácí domů les. Teda no les, strom jeden, spíš stromeček. A ZAKÁZAL MI NA NĚJ LÉZT! No na co jsou asi tak stromy, ptám se? Obhlídl jsem si ho a založil první výškový tábor. Fuj, píchá to do tlapek a vůbec, nechte si ho, jdu radši ven. Návštěva mezitím začala stromek obmotávat jakousi šňůrou a věšet na něj blýskavé baňky. Když jsem se vrátil domů, stromeček už zářil světýlky a blýskal ozdobami a Rozárka si pinkala takovou modrou baňkou po podlaze.

Den utekl jak voda a večer nám konečně Kožíšek uspořádal tu pravou vánoční nadílku. To bylo príma! Spousta stužek, spousta papírů, spousta krabic, pro každého z nás několik. Vystřídal jsem spoustu krabic, ztláskal několik obdržených konzerviček, prohnal Tobíše a Rozáru přes papíry, pod papíry, za stromec, před stromec, dostal další rybu s peříčky a pak jsem usnul uprostřed té nadílky jak dlouhý, tak široký, tak mě ty zážitky utahaly.

Další den přinesl další návštěvu. Jsem kocour společenský, tak jsem ji šel do kuchyně uvítat a zděsil jsem se. Od kdy k nám na návštěvu choděj štěkali? Ale já mu ukázal. Já na něj udělal takovej ocas, že štěkal zalezl pod stůl a jeho panička se ptala, odkud máte toho maiňáka s tak velikým huňatým ocáskem?

Pak tyhle návštěvy odjely. Klidu jsme se ale nedočkali. Vzápětí dorazila návštěva další, a hurá, přijela moje kamarádka Verunka. V tu chvíli jí byl náš dům plný. Honili jsme se z kuchyně do obýváku, z obýváku do kuchyně, Verunka byla k neutahání a já pořád slyšel její KOČKOOOOO! KOČKOOOO! Ostatní samozřejmě zbaběle zdrhli do patra do už konečně volné ložnice, protože Verunka po schodech nesmí, a tak jsem to všechno musel s Verunkou oběhat sám. KOČKOOOO! stojí Verunka pod schody a křičí nahoru na Tobíše, Rozáru a Čendu. KOČKOOOO! leze za mnou Verunka pod stůl. KOČKOOOOO! křičí za gauč, kam jsem se na chvíli schoval. No povím vám, to byly dva opravdu náročné dny.

No ale vše končí, a tak odjela i Verunka a my se těšili, že bude konečně opravdu klid a že se vše dostane do starých kolejí. Jenže to jsme ještě netušili, že bude nějakej SSSSilvessssssstr a že lidi na jeho počest rachotěj jak blázni. Domácí nás ten den vůbec ani nepustili ven, prej abychom se jim pak neztratili. Tsssk. Nevím, o co jim šlo. Prej o půlnoci, počkejte, kočičáci, to bude mazec, připravte si schovky a tak. Pcha. Schovku potřebovala akorát Rozára, ta je ubátá, a tak zalezla zas do její skrýše dozadu pod schody. Čenda to práskání zaspal na gauči v obýváku a Tobíš teda taky radši zalezl do koupelny, ale prej jen proto, že tam hezky hřeje podlaha. Já se chtěl jít podívat na ty barevný hvězdičky ven, ale to jste měli vidět, jak mě domácí hnali od dveří. No z okna taky dobrý, ale mohlo to bejt lepší. Skvoteři pak druhej den povídali, že to prospali v boudách a že už zažili horší SSSSSilvessssssstr a že jsou vlastně i rádi, že už bude doma klid.

No, to my jsme rádi taky. I když o mně tuhle Rozára prohlásila, že jsem fakt nějakej divnej. A já jen řekl, že mně přece jen trochu schází to: KOČKOOOOOOOOO!

Jo a Kožíšek ještě kromě toho, že nám přinesl ty papíry a stužky a dárky, taky něco odnesl. Domácí už konečně nemá tu sádru a je s ní zas trochu větší legrace. Takže když tak na to zpětně koukám, ono to tak špatný nebylo. Takže, kočky, vzhůru do dalšího roku a to by bylo, aby nám nebylo fajn, že jo? Tak si držte packy a jedeme z kopcéééé...


zpět oOo dále
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 JJ JJ | 21. dubna 2016 v 14:37 | Reagovat

To byly ty vánoce s nohou v gypsu? Barbucha je frajer, toho nic nerozhodí :).

2 Tora Tora | 21. dubna 2016 v 17:56 | Reagovat

Jojo, od půlky listopadu do 28. prosince sádra na noze, nechodící. Nejlepší vánoce, co jsem kdy zažila!

3 Kitti Kitti | 21. dubna 2016 v 21:31 | Reagovat

Ještě že je ten KOžíšek vševidoucí, že? postaral se o kočičky i o návštěvy, včetně Verunky. Ta se chytla drápkem už v postýlce, to je dobře, kočkomilka od narození:-) Za to cukroví si nemohl, to je jasný, to ona, max SE TO SAMO...a co teprve ten zbytek že jo? A zakázat ti stromeček? škandál. Tak zas napiš fešnej maiňáku s luxusním ocasem...

4 Regi Regi | E-mail | 22. dubna 2016 v 8:12 | Reagovat

Vánoce s dárečky pro zvířátka! A potom je všude po zemi roztahaný kočkovník podle vzoru kóliovník, který zase míváme pod stromečkem my.

5 Martian Martian | Web | 18. srpna 2016 v 13:48 | Reagovat

Kožíšek to dobře zařídil, takže nakonec byli všichni spokojení. Vánoce jak mají být… :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014