ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Taková malá generálka...

7. dubna 2016 v 0:01 | Tora

venku začalo třeskuté jaro, ale v hotelu se vrátíme o pár měsíců zpět. Barbucha se připravuje na Vánoce.Předem upozorňuju, že tenhle text teda bude opravdu už navážno. Páč já jsem se rozhodl, že už jsem fakt velikej dospělej a vůbec vážnej kocourek, kterej už vůbec nebude dělat žádné lotroviny a nebude zlobit a vůbec, bude fakt vzornej. Koukáte, co? No jo, ale když ona mi tuhle Rozára prozradila, že už budou zas brzo ty super bezva vánoce, kdy hodní lidi a hodní kocourci a kočičky dostávají dárky. A rovnou mi taky jedním dechem sdělila, že já ať teda fakt vůbec s ničím nepočítám, protože zlobím a dělám domácím starostě a vůbec, ať se zamyslím nad tím, proč bych tak asi ausgerechnet já měl dostat nějaký dárky.

A tak jsem se zamyslel. Hm. A pročpak bych tak asi zrovna já neměl dostat žádný dárky? Copak jsem to byl já, kdo tuhle vyházel z dolního šuplete všechny tašky a sáčky? Nebyl. To byl Čenda a ten Kožíšek, co bude dávat ty dárky, jak říkala Rozára, to určitě dobře viděl. A určitě viděl i Rozáru, která v koupelně vytahala všechny uchošťoury a nastrkala mi je zákeřně k zadním packám, když jsem tam spal na vyhřáté předložce u sprchy. Můžu snad já za to, že jsem ve spaní honil myšáka jak stodolu a všechny ty uchošťoury skončily pod pračkou? No, nemůžu. Za to může Rozára a ty to Kožíšku vidíš, že jo. Tak to máme dárky z Čendovy hromady a z Rozárky hromady přesunuté na hromadu hodného malého - teda vlastně hodného velkého vážného pruhatého kocourka Barnabáška, že jo. No a na Tobíše taky něco najdem, jémine, raz dva. Třeba to, jak tuhle nablul na rohožku v přesíni a domácí tou její náhradní nohou do toho šlápla, uklouzla a pak málem vzala pochopa, nebejt domácího a úzký předsíně, kde se stihla šprajcnout tou druhou náhradní nohou, že jo. To všechno totiž Kožíšek vidí a taky podle toho jedná.

A vůbec není pravda, že mě tuhle domácí zas musel večer jakou dobu hledat. Nemusel. Já dobře věděl, kde to jsem, a on by mě taky našel, kdyby nekoukal pořád jen po zemi a kouknul třeba taky na střechu. A vůbec, vzorně chodím domů hned zvečera a sním všechno, co mi dají do misky, a pokud to jde, tak i co dají do misky Čendovi, Rozáře a Tobiášovi. A vzorně si meju kožíšek a tlapky a tuhle jsem umyl i kousek domácí, která z toho byla celá šťastná. A když někomu děláte radost, tak pak Kožíšek udělá radost vám, to je přece jasnačka. No, Rozáro, kdy tys naposled umyla domácí, co? Jo včera? Fakt? Aha, tak to jsem si teda nějak nevšiml, no... Ále co. Já si ji umyl první, víš.

No co vám budu povídat, přišel jsem na tolik dobrejch skutků, že jsem se až sám divil, jakej jsem to já vzornej kocour. A tak jsem se ani nedivil, když tuhle někdo zazvonil a domácí začal domů tahat nějaký krabice. A kde jsou krabice, nesmí chybět žádnej pořádnej kocour nebo kočka, to je jasný, a tak jsme samozřejmě asistovali při vybalování. Domácí rozřízl krabici (aniž by přitom přeřízl nějakýho kočičáka, ale měl teda co dělat, aby to dokázal) a pak začal vytahovat obsah zásilky. Vytáhl balíček. Vytáhl Čendu. Vytáhl další balíček. Vytáhl Tobíše. Balíček. Čendu. Balíček. Mě. Balíček. Mě. Mě. Mě. Balíček. Rozáru. Balíček. Čendu... až se dostal na dno a začalo být mu divné, že mu nějak došly kočky k vytahování.

Ono totiž vedle krabice najednou ležely fakt zajímavé věci. Tygrovaná dlouhá obluda s chlupatým ocasem. Placatá ryba se šustivým ocasem. Peříčkový mávátka! A voňavá ryba! Teda povím vám, tak takový perfektní vánoce jsem fakt ani nečekal. Bylo to príma a zkazila to až domácí, která mezitím doskákala do kuchyně a spráskla berle. "To mělo bejt pro kočky až pod stromeček!" pravila pohnutým hlasem a zírala na Čendu, který se šťastně pral s placatou rybou, na Tobíše, co dával tygrované obludě co proto, a na mě s Rozárou, jak cupujeme peříčka nadranc. "Cože?" zvedl k ní oči domácí, který zatím rovnal do zásobárny balíčky s kočičím krmením. "Na vánoce? Fakt? No tak to maj asi vánoce už dneska, nebo co," řekl rozpačitě a honem předstíral spoustu práce.

No co vám budu povídat, jako generálka to bylo fakt dobrý. Jestli nám k těm opravdickejm vánocům přidaj ještě stromeček, šustivý papíry, spoustu dalších krabic, stužky a další takhle perfektní dárky, tak to opravdu hodlám bejt hodnej.

A ten dnešek, kdy jsem v záplavě štěstí rozcupoval ty dvě nový peříčkový mávátka a překousal šňůru od té voňavé ryby, to se nebude počítat, že ne, Kožíšku...

zpět oOo dále
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitti Kitti | 7. dubna 2016 v 9:15 | Reagovat

Bože, ty jsi vážně skvost:-))) věřím že Kožíšek to viděl a vidí, jasně si to píše a první komu dává na stranu během roku dárky seš Barbuško ty. Protože seš pilnej prouhatej, krásnej, vzornej, mazlivej ... kocourek. A věřím, že stejně štědrej byl kožíšek i k Čeníškovi, protože to je láska největší, Rozárce, kočičce nejkrásnější, co vám tam velí. Tobíškovi, nejhezčímu zrkovi v Bílovicích, co se chová i víc jak 3 minuty, ale pssssssst a taky Jájinkovi, který si dokázal sám najít prima domov a říct, tady jsem doma Já a taky Silverkovi, kterej na starý kolena zjitil jak je prima být "doma doma" a taky vaši venkovní bandě, o kterou vaši láskyplně pečujou. Kožíšek je vážně formát, protože zmáknout váš hotýlek a pak všechny ostatní domácnosti se vzornejma kočičkama, to je úkol pro Boha, Boha koček Kožíška. Kam se na něj náš dospěláckej Ježuch hrabe, že?

2 JJ JJ | 8. dubna 2016 v 8:56 | Reagovat

Ano, Kožíšku, ty to vidíš!
Dostalo mne "spráskla berle" (vím, není to legrace se zlomenou nohou, ale nějak si nemůžu pomoct).

3 KattyV KattyV | 8. dubna 2016 v 17:50 | Reagovat

A on už bude opravdu hodnej, Kožíšku, věř tomu a přines mu spoustě dárečků. :-D

4 Martian Martian | Web | 18. srpna 2016 v 14:07 | Reagovat

Placatá ryba, peříčkový mávátka a tygrovaná obluda - parádní dárky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014