ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ - Věda ve sto slovech od JJ
NEDĚLE - Megan a Teddy od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Jak bylo v domečku zas jednou veselo

28. července 2016 v 0:01 | Tora

To se vám tak Regi zastavila na návštěvě v Hotelu u devíti koček. Se štěnětem! To neměla dělat. Rozárka by mohla povídat. Ale co to říkám, Rozárka opravdu povídá.Já měla tak nějak za to, že už se u nás konečně stav jakž takž uklidnil, ale ono ne. To by nesměli být ONI. Dalším JEJICH krokem bylo, že si domů nastěhovali Silvera. Jako by tu nestačil ten černej opruz, teď tu ještě máme tohohle jednookýho rváče a to jsme fakt nadšený. Okupoval kuchyň. Zabral strategický místo a po čase naznal, že je to jeho a že do kuchyně může jen on. A maximálně tak ještě Jája. Takže tihle dva dlouhochlupatý utvořili kuchyňskou alianci a kdo tam vleze jiný, dostane na budku. Když ho teda chytěj, což je u nich docela nepravděpodobný, protože jeden je línej a druhej je hluchej a skoro slepej. Jsme si bláhově mysleli.

Jenže to jsme se spletli.

Během jara a léta, když se u nás opět začaly aplikovat dny dveří dokořán, se situace naštěstí velice zklidnila. Dlouhochlupatci už nejsou jen zavřený v kuchyni, ale mají volný rozběh po domečku. My můžeme na oplátku do kuchyně. Ale popravdě, utvořila se jakás takás křehká rovnováha, kdy ti dva obývají přízemí a my tři se držíme víceméně buď venku, nebo nahoře v ložnici. Jo, párkrát už jsme taky byli všichni v obýváku, to ONA skoro ani nedýchala, natož aby se pohnula, aby ten smír nenarušila. Staříci se teď většinou povalují v otevřených dveřích (tím dost naštvali Tobiáše, páč to bývalo jeho místo), nicméně už umíme kolem nich procházet (no vlastně spíš probíhat), takže zatím to vypadá jakž takž na pohodu.


Ale to by k nám nesměly chodit návštěvy.

Jako návštěvy lidské, Tak ty nám nevadí. V našem počtu každý další pár rukou, ochotných ke hlazení dobrý, co si budem povídat. A taky nosej dobroty. Jenže tuhle přišla návštěva lidská a doprovázel ji pes. No co, řeknete si asi. Však u vás bývali Melipes a Donnyštěně jednu dobu pečení vaření, tak jakej problém se psem?

Problém se psem se jmenuje Silver. My si myslíme, že mu ruplo v kouli, ONI si myslí, že měl chudinka malá strach o svůj domeček, kam se po tolika letech konečně pracně nasáčkoval. Dokud býval venku, mohli si kolem něj psi probíhat, jak chtěli, maximálně tak otevřel oko a znechuceně se obrátil na druhý bok. S domovským právem pod kuchyňským stolem se ale v jeho palici zřejmě usídlila jakási myšlenka na povinnost obrany domu před vetřelci, a ta se projevila právě při té poslední návštěvě.

Zazvonil zvonek, jako obvykle. ONI šli otevřít, jako obvykle. Proběhlo velké vítání návštěvy v průjezdu, jako obvykle, a pak byla návštěva (vedoucí na vodítku ani ne roční štěně - prý bordel kolie, potěš nás pánbůh) pozvána do domečku. Ve sledu Indy (to je to štěně), ONA, návštěva a ON právě vcházeli do obývacího pokoje, když se zvenčí přiřítila naježená, rozprskaná koule s drápy snad metr dlouhými, podběhla pod nohami jak JIM a návštěvě, tak i štěněti, otočila se a na Indy zaútočila plnými silami.

Silver.

Leklo se štěně, a zaječelo.
Lekla se návštěva, a zaječela.
Lekla se ONA, zaječela a vletěla mezi štěně a kocoura. Přes všechny příručky a nastudované informace, že mezi peroucí se kocoury, potažmo mezi kocoura, peroucího se se psem, se nemají strkat holé končetiny, ale polštáře, prkna, polévat vodou nebo co já vím, co všechno tam bylo za rady, tam strčila nohy.

Následovala lehce nepřehledná chvilka, kdy:
- ONA odrážela útoky Silvera, který neviděl, neslyšel a chtěl sežrat psa
- k tomu ječela, ať okamžitě ostatní jdou a zavřou Indy do ložnice
- Silver se pokoušel rozdrásat a pokousat (no v jeho podání spíš ožužlat) vše, co bylo v dosahu
- pes ječel, protože vůbec netušil, proč dostal do čenichu a proč ho zas táhnou někam úplně jinam
- návštěva ječela, ať se Indy nebojí, že ji žádným kocourem sežrat nenechají
- a JEJÍ sukně utrpěla bojové šrámy.

Když se prach na bojišti usadil, byl v obýváku zavřen rozježený Silver, my všechny ostatní kočky se klepaly na dvoře a Indy byla utěšována v ložnici.

Naštěstí sčítání škod netrvalo dlouho. Indy (to si ONI oddychli) zůstala nezraněná. Silver při krátké potyčce s nezkušeným štěnětem taktéž nedostál žádné fyzické újmy (o té psychické, že mu nedovolili štěně naplátkovat na kousky, zatančit na nich vítězný tanec a potupně je pak sežrat, se nebudeme bavit). Nejhůř dopadla ONA. No, upřímně, co čekala, když vlítla Silverovi přímo do drápů? Takže to bychom měli - silně poškrábané levé koleno. Docela dost poškrábaný pravý kotník. Šrám jak hrom na levém lýtku. Další hluboký šrám na pravé ruce.
A roztržená sukně jako bonus.

Uf. Ještě že byla doma Betadine (ne, to není další kočka, to je dezinfekce na rány). Už s ní vyléčili Jájovo roztržené ucho, tak teď bude dobrá i na JEJÍ bojové šrámy.

To vám byl teda tanec. Jen jsme zírali, jak rychle se umí Silver pohybovat, o tom, že jeho nasazení do boje vyvedlo všechny z míry, nemluvě. Když se situace zklidnila, Silver byl odnesen a zavřen do kuchyně (a byl mu vydán večerní příděl, aby se uklidnil), vylezla návštěva s Indy z ložnice, všichni se usadili v obýváku a jak to je u nás zvykem, zapili ten šok slivovicí.

Konečně zavládl klid. Samozřejmě se probíraly všechny možné důvody, proč a jak, ale co stálo za Silverovým útokem, ví jen on. To štěně u nás předtím nikdy nebylo, takže ho v životě neviděl. Ve chvíli, kdy návštěva se psem šla do domečku, Silver poklidně spal na dvoře, a ONI si mysleli, že vůbec neví, že někdo přišel, natož, že je tu i pes. Ne, to opravdu asi nikdy nikdo nevyřeší, co se v té jeho chlupaté palici v té chvíli událo.

Nicméně už všichni moc dobře vědí, jak je možné, že tenhle starý kocour, který vypadá, že už už pomalu ani nedojde k misce, přežil tolik let venku.

Zastává názor, že nejlepší obrana je útok.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Regi Regi | E-mail | 28. července 2016 v 6:09 | Reagovat

Toro, je vidět, že váš hotel získal neocenitelnou posilu - šéfa ochranky, a naše Indy taktéž neocenitelnou zkušenost. Díky tvé bleskové reakci, betadine a slivovici všechno nakonec dobře dopadlo a ještě máš (tedy Rozárka má)námět na parádní povídání . :-D

2 Regi Regi | E-mail | 28. července 2016 v 6:13 | Reagovat

[1]: A abych nezapomněla: Po téhle zkušenosti vyrazilo štěně se svými Velkými k moři. V sobotu tady bude pár fotek s krátkým povídáním.

3 JJ JJ | 28. července 2016 v 9:16 | Reagovat

Tedy Toro, u Vás musí být strašlivá spotřeba slivovice, když se byt změní v bojiště. Už chápu, proč šrámy zaplácáváš Betadinem, na ty už by slivka nezbyla. No tedy, Silver je bojový kocour par excelence. Doufám, že jsi už zarostla a štěně taky neutrpělo moc velké šřámy (čím jste utěšovali štěně, když je pod zákon a slivovici nemůže?). Díky za moc zajímavé čtení.

4 ioannina ioannina | 28. července 2016 v 11:25 | Reagovat

Potřebujete ceduli s obrázkem zježenýho jednookýho kocoura s pirátskou páskou přes přázdnej důlek a nápisem Tady hlídám já. Jednoznačně. :D

5 Tora Tora | 28. července 2016 v 18:48 | Reagovat

[1]: Máš pravdu, co bychom si bez něj počali, vždyť bychom se to odpoledne tehdy přímo nudili :).

[3]: Hele to je jednoduchá volba, Betadine na rozdíl od slivovice nepálí. Takže na pošramocenou kůži Betadine, na pošramocené sebevědomí slivovice, to je jasné jako facka!

[4]: Jo, to by šlo. Ještě k tomu přidat Hic sunt leones a Dog's no go zone a je vymalováno :).

6 Martian Martian | 28. července 2016 v 20:26 | Reagovat

A jestlipak máš na Silvera taky vystavený zbrojní pas, he? :-P  :-D

7 ioannina ioannina | 28. července 2016 v 20:27 | Reagovat

[5]:Dog no go zone - rozhodně. Vedle piráta v kožichu musí být obrázek naplátkované kólie. Přeškrtnuté. :D

8 Tora Tora | 28. července 2016 v 21:19 | Reagovat

[6]: A kruci. Nemáme. Problém :) Silvere! Zítra jdeme na policajty tě přihlásit!

9 Tora Tora | 28. července 2016 v 21:20 | Reagovat

[7]: Jo, to by šlo! To bude dostatečně výmluvné :)

10 ioannina ioannina | 28. července 2016 v 21:44 | Reagovat

[8]:Tyjo, já nevím, já bych si ho asi pečlivě schovávala doma pouze pro sosbní ochranu a všechny případný obě... ech, naplátkovaný útočníky bych radši zpracovala do kompostu. Páč když ho zapíšeš na policajtech, tak jednak budeš platit daň z kočky (což je opruz, ale není to to nejhorší) a jednak budeš - a to je to nejhorší - muset prokázat, že všechny ostatní vaše kočky jsou jenom nefunkční repliky na ozdobu a mají ucpanej lauf. :P

11 Tora Tora | 28. července 2016 v 21:48 | Reagovat

[10]: No tak teď jsem se dostala do neřešitelného problému teda. Ucpaný laufy fakt nemaj :).Kdyby tě slyšely ty by ti daly! Tak asi nikam nepůjdem a budem dělat partyzáni!

12 Erendis Erendis | E-mail | 29. července 2016 v 2:44 | Reagovat

Já bych to tak neřešitelně neviděla. Silver, to je jednoznačně samočinná zbraň kategorie A (ust. § 4 písm. a) bod. 2. zákona o střelných zbraních). Na ty je třeba zvláštní povolení při splnění zákonem daných podmínek.
To dostaneš a ostatní zbraně, pardon, kočky už budou pohodička. :-)

13 ioannina ioannina | 29. července 2016 v 5:45 | Reagovat

[12]:No jo, jenže Silver není střelná zbraň. Teda já si dovedu představit, kam by se mu strkal zapálenej doutnák, ale on by pak vystřelil celej. Silver, ne doutnák. Bouchnout, to jo, to by bouchnul. Ale - co s balistickou křivkou? Může mít balistická křivka artritidu? Slintá balistická křivka? A jak ji ovlivní, když kočka letí jako hadr a má - nebo naopak nemá - napřažený drápy? Samej problém.
Chladná zbraň Silver taky není. Jednak bouchá, jednak hřeje.
To nepůjde jen tak. Na Silvera bude muset být zvláštní paragraf. :D

14 Tora Tora | 29. července 2016 v 8:45 | Reagovat

[12]: Tak je fakt, že pak bych tedy měla na policii zaregistrovat i Jáju, protože pokud ten zrovna nemá ucpanej lauf, tak podniká chemické útoky, ten náš malej Chemickej Alí. Jak to tak vypadá, radši budem ti partyzáni,na tohle nemám čas ani nervy :)!

15 Tora Tora | 29. července 2016 v 8:48 | Reagovat

[13]: já bych měla obavu, že to skončí až u Evropského parlamentu, taková kauza. Oni jak tam nemají co na práci (banány a okurky už proměřili a jinak je v Evropě pohoda), tak by se toho mohli chytnout. A já je na dvoře nechci, kdo by to krmil.

16 JJ JJ | 29. července 2016 v 9:02 | Reagovat

[15]: Tořák přece! On rád nasytí kdejakou havěť, vždy´t ho známe. Jediný problém by pak mohl být, že havěť se pak stane přítulnou a drží se ho jako klíště.:-D Ale jestli nechcete, tak partyzánům zdar! (=(°;3 (to je Silverův digiportét, špičatý uši neměli)

17 Tora Tora | 29. července 2016 v 9:48 | Reagovat

[16]: kdepak, žádný takový! Žádný misky na dvůr! Kdo byl šikovnej, je už v domečku nebo v dílně. Někteří už přepadají ven a stěhují se jinam, viz Barbucha.  Žádný imigranty už nebereme.

18 Arenga Arenga | 29. července 2016 v 12:21 | Reagovat

teda diskuze je skoro tak zábavná jako samotné povídání :-D

19 KattyV KattyV | 29. července 2016 v 18:17 | Reagovat

Nebezpečná Silvestrovka, no to je tedy něco! Myslí, že Indy bude říkat  tam už nééé. Tam je ten děsivě děsný kocour!!!

20 Erendis Erendis | E-mail | 29. července 2016 v 19:23 | Reagovat

[13]: Jaktože neni Silver střelná zbraň? Vystřelil přece na psa sám od sebe - jasná samočinná střelná zbraň. :-)
To zase nemůžeš chtít, aby bylo v zákoně upraveno všechno doslova. Toho se politici strašně rádi chytaj a pak je z toho legislativní smršť par excellence a bolehlav pro všechny právníky. :-)
Raději tuhle debatu udržet pod pokličkou, jinak se ještě dočkáme EEK (elektronické evidence koček), kontrolních hlášení (majitelé maximálně dvou koček čtvrtletně, majitelé více měsíčně) a možná vznikne i speciální Úřad pro kočku. :-D

21 ioannina ioannina | 29. července 2016 v 20:09 | Reagovat

[20]:Je bumerang střelná zbraň? Nebo takový to, co má na konci ty koule a uprostřed provázek? Všecko ostatní má kus, kterej zůstane vzadu, a z něho se střílí to, co má letět.
Silver rozhodně není bola, protože koulí už pozbyl, a bumerang... no, bumerang by bejt mohl. :D
Úřad pro kočku!!! :-D Ale to neudělají. To je moc návodnej název. Spíš to bude Institut pro evropskou implementaci felinoidů. Bude úplně tajnej a bude pro něj pracovat dvojnásobný množství úředníků, než co je ve státě teď. Takže dvě třetiny celkovýho úřednictva budou pro kočku, což se ovšem nebude smět říkat nahlas. A každá úřední kočka bude ozdobena modrým obojkem se zlatýma hvězdičkama. :D
Jo a bude mít čip a tím se bude hlásit na úřadě co hodinu, a kvůli tomu se bude muset přejít na 5G síť, která se stejně zhroutí. A v tom okamžiku ze sítě uniknou všichni pokémoni a úřední kočky vytasí drápy a začnou je lovit místo lidí. (Dvojsmysl záměrný.)
A tím se dostávám k typu zbraně, kterým nejspíš je Silver. Silver je spouštěč apokalypsy! :-D

22 Tora Tora | 29. července 2016 v 20:22 | Reagovat

[20]:
Nemůže napsat komentář. Omdlela.

23 Tora Tora | 29. července 2016 v 20:24 | Reagovat

[21]:
Nemůže napsat odpověď. Asi už úplně umřela.

24 Partyzáni Partyzáni | 29. července 2016 v 20:25 | Reagovat

Tady nikdo néni.

25 Partyzáni Partyzáni | 29. července 2016 v 20:26 | Reagovat

Natož nějakej apolykapsa.

26 Arenga Arenga | 29. července 2016 v 20:27 | Reagovat

[21]: není to bolaso? Ty koule s provázkem uprostřed? A napadlo mě to samé, ohledně toho, co Silver pozbyl ;-) takže toto být nemůže.
Institut pro evropskou implementaci felinoidů :-D :-D :-D

27 Erendis Erendis | E-mail | 29. července 2016 v 20:27 | Reagovat

[21]: Pravda, po Silverovi vzadu toho moc nezůstane. Maximálně pár chlupů.

Ale už vím, co je Silver. Řemdich! Ale ne kdejaký, takový ten velký, co měl černokněžný král v Pánu prstenů:
http://www.mattiasmagito.com/images/lotr/LK_Mace.jpg
Jenom s ním nemusíš mávat, jede na vlastní pohon. :-D

28 Tora Tora | 29. července 2016 v 20:31 | Reagovat

[27]:
Tak je fakt, že tomu byl podobnej asi nejvíc. Teď řemdich chrápe v předsíni a vypadá naprosto neškodně. Jestli fakt způsobí to, že vznikne IpEIF, tak budu dělat, že ho neznám.

29 Arenga Arenga | 29. července 2016 v 20:34 | Reagovat

[28]: jen aby se jednou nestal ministrem...
Ministr pro kočky, pan Silver Řemdich.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014