ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Až do konce dubna máme celošuplecí dovolenou,
protože se všichni, ale úplně všichni včetně našich hostů účastníme DMD.
Celou dobu ale budou každý den přibývat drabblíky, které Katty a Regi napsaly
v rámci uplynulého druhého ročníku naší vlastní akce 4D.
A každé pondělí zde naleznete výběr drabble povídek, které se nám v uplynulém týdnu DMD nejvíce líbily.
Přejeme příjemné počtení

Tento týden v SOBOTU mimořádně také Moudra i pindy psí slečny Indy od Regi,
protože Indy zažila minulou sobotu něco moc důležitého

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Jak ONA vařila oběd

29. září 2016 v 15:45 | Tora

Rozárka vypráví nejen o vaření.


Faktem je, že na televizi se ONI moc nedívají. Naštěstí. Protože já mám televizi moc ráda. Dobře se mi na ni lehá. A kdyby na ni hodně koukali, možná by chtěli nějakou novou, větší, placatou, a na té by se mi tedy asi moc dobře neleželo. Ale i tak televize u nás občas běží. A ON pak sedí, v ruce ovladač a na tváři zarputilý výraz. Na obrazovce přeblikává jeden kanál za druhým a ON sotto voce nadává: "Milion kanálů kdybychom měli, stejně nic pořádnýho nedávaj! Vaření! Politika! Vaření! Dorty! Politika! A tady snad nakupujou hadry?!? Samý pitomostě! Boha jeho!" Pak padne ještě pár nepublikovatelných výrazů, ONA mu sebere ovládač, vypne televizi (ta pode mnou přestane hřát, což mě zamrzí) a jde se spát.

Ano, s pořady o vaření se roztrhl pytel. Tu vaří hérečka, tam vaří šéfkuchař, tuhle zas vaří úplný pitomci, kterým ten šéfkuchař jadrně klne, tady patlá dort přerostlý diblík, tam se zas kuchtí v divočině stylem "když pod to zvíře naleješ pár litrů vína, nemůže to být špatný".

A tak, abychom byli styloví a in, dnes napíšu, jak se vaří u nás.

Upozornění pro slabší povahy: kdo nesnáší kočky na lince, kočky na stole, kočky ve dřezu a kočky prostě všude, ať si ušetří nervy a raději dál ani nečte.

Sobotní rána jsou u nás prostě jiná. Nehuláká tu žádný skřepaslík, ONA se nepotácí po domečku se zalepenýma očima a nezakopává o nás, ale naopak vylehává. Dlouho jí to teda nevydrží, ale když vstane, tak mívá většinou docela dobrou náladu, povídá si s námi zcela jiným hlasem a vůbec tu panuje docela príma nálada.

Dopoledne plyne jako voda a nastane čas, kdy ONA nazná, že je na čase začít vařit. Většinou tu veselici sleduji z výhodné pozice na okně. Jsem ve středu dění a přitom natolik stranou, aby mě katastrofy, které ve valné většině následují, míjely.

Abyste byli naprosto v obraze, dnešní menu bylo: bramborová polévka, karbanátky s bramborovou kaší a jako dezert buchta s pudingem a zakysanou smetanou.

Vím, není to žádné haute cuisine ani fine dining, ale nejsme v žádném Prostřeno, tak co.

Do kuchyně ONA nechodí nikdy sama. ONA teď poslední dobou vlastně doma nikdy nechodí nikam sama. Vždy má v patách černý stín, který se oddaně plouží, kamkoliv se ONA hne. Do kuchyně JI však následuje stínů povícero. Stíny se strategicky rozsadí po kuchyni a bystrýma očima sledují, co se bude dít.

ONA si připraví noviny, Čenda dojde zkontrolovat, zda jsou tyto noviny kočkami už přečtené. Na noviny ONA navrší brambory a začne je škrábat. Na brambory se postupně dojde podívat Čenda, Tobiáš a nakonec, když už je bramborových slupek pěkná kupice, zjistí Barbucha, že se v kuchyni něco děje, a honem se letí podívat, kde má maso. Nevěřícně očichá brambory, máchne tlapkou do hrnce, kam ona oškrábané brambory hází, a plavným skokem, kdy se zadní drapáky zanoří do kupky bramborových slupek, se vyhoupne na poličku nad linkou, odkud hledá vytoužené maso.

ONA sesbírá slupky z podlahy a z Jáji a vyhodí Tobiáše, kterého zaujalo, co asi viděl Barbucha v hrnci s brambory a tam teď strká tlapku taky. Otevře lednici, čímž nastartuje pozornost všech zúčastněných na nejvyšší možnou míru - a vyndá zeleninu do polévky.

Zeleninu musí dát postupně očichat jak Tobiášovi, tak i Čendovi, protože jinak by hrozilo, že v zeleninové polévce bude kolotat i pár kočičích fousků, nedejbože nosíků či paciček. Kocouři zjistí, že je to zas nějaký šméčko, a znechuceně si jdou sednout na kuchyňský stůl, aby neztratili přehled. Jája, který zespodu viděl jen to, že se ke kocouřím tlamkám přiblížilo nějaké jídlo, dostane strach, že na něj nezbude, a dá se do kvílivého nářku. Místo na dvířka linky, kam se vzpínal doposud, se začne vzpínat na JEJÍ nohy, čímž docílí několika věcí. Zajedno má ONA od této chvíle na noze nové tetování, zadruhé má na ruce novou náplast, neboť leknutím nůž sjel tam, kam neměl, a za třetí máme volný vstup pod linku, neboť těžkotonážní Jája ve chvíli, kdy ONA zařvala, vletěl pod linku takovou rychlostí, že vzal krycí panel s sebou.

Mezitím, než ONA vydoluje Jáju a krycí panel zpoza linky, navštíví tuto destinaci i Čeněk, Tobiáš a Barbucha. Vznikne lehce nepřehledná situace, protože pod linkou je málo místa na moc kocourů a tak v lehké panice Čenda vyrazí druhý krycí panel pro změnu zas na opačném konci linky, a ONA může první krycí panel i Jáju dolovat zpoza linky opětovně.

ONA prohlásí, že na tohle teda nemá náladu a ať si tam pod tou linkou dělají, co chtějí. Zatímco si kocouři dělají pod linkou, co chtějí, ONA dá vařit polévku, pak opětovně otevře lednici a připraví si na linku vajíčka, rohlíky namočené v mléce, nastrouhá si kupu sýra, nakrájí cibuli a na závěr zašustí dvěma balíčky. Než stačí z balíčků vysvobodit mleté maso, je už obstoupena hladovými krky, které krhavým zrakem s výrazem "užnejméněčtyřidnyjsemnežraldejtosem" požadují okamžité, ale opravdu okamžité předání toho masa, na které od ranního kuropění tak toužebně a dlouho čekají. ONA oddělí kus mletého hovězího, rozdělí je do čtyř misek a doufá, že bude mít klid na práci.

Tobiáš mleté očuchá a s nevěřícně na NI hledí: "tosisnaddělášsrandudyťvížejáchcikuřecí?".
Barbucha nečuchá, ale hltá. Závodí s Jájou, kdo dřív shltá to svoje, aby mohl dojíst Tobiášovu dávku. Čenda žere jako vždy elegantně a pomalu.

ONA mezitím pracuje na karbanátcích. Když kocouři zjistí, že už nic dalšího v miskách nepřistane, odejdou a situace v kuchyni se uklidní. Ale jen do té doby, než se ONA ohlédne a zjistí, že zhrzený Tobiáš, neuspokojený mletým masem, má přední tlapky ve vymaštěném a vysypaném pekáči a ze dna spokojeně vylizuje omastek. Chce Tobiáše vyhodit, ale přehlédne černý stín, který má přilepený za patami. Ne moc elegantně dokončí otočku tím, že se na poslední chvíli zachytí o stůl a pekáč řinčí o zem. Nakonec, svůj účel to splnilo, Tobiáš se nezastavil až na půdě a pekáče si určitě na dlouho raděj ani nevšimne. ONA potřetí vydoluje Jáju a krycí panel zpoza linky a pekáč strčí s povzdechem pod vodu.

Pak už zbývá jen z potravinové skříňky vysvobodit Čendu, který se šel dozadu za vysunutou zásuvku podívat, jestli tam náhodou není třeba nějaká volná myš, a ONA může v klidu a s písní na rtech dovařit sobotní oběd.

Nevím jak vy, ale já jsem se docela pobavila. Jo jo, docela se mám. Tohle totiž v televizi nikdy neuvidíte...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Regi Regi | E-mail | 29. září 2016 v 17:14 | Reagovat

TOHLE by měli vysílat v televizi. Příště si, Rozárko, zkus někde vypůjčit kameru a videoklip pošli do "Natočto". Úspěch bude zaručen. :-D

2 gleti gleti | 29. září 2016 v 20:52 | Reagovat

náramně mi to připomíná situaci u nás v kuchyni. :-D

3 JJ JJ | 30. září 2016 v 9:15 | Reagovat

[2]: U nás taky tak. Ale zájem je až o vařené, protože děti syrové maso (zatím ani z hladu) než...nejedí. :-)

Rozárko, dej to na youtube, ONA bude velmi potěšena :-).

4 KattyV KattyV | 30. září 2016 v 15:39 | Reagovat

Mám docela ověřenou metodu - strčit kočkám pod čenich kus zeleniny se slovy - Cibule, už zase cibule, čuchni. Občas mi to i projde, uvěří a na maso už se nederou :D.

5 ioannina ioannina | 30. září 2016 v 18:32 | Reagovat

To je nový, to ještě neznám! Jája a krycí panel pod linkou mi značně vylepšili večer. :D

6 Tora Tora | 30. září 2016 v 20:08 | Reagovat

[1]: No ještě to tak. Kamera se zabavuje zamyká a vůbec. Žádné záznamové zařízení!

[2]: Jo, ono to bude všude stejné :)

[3]: Pokušitelko! viz bod 1!

[4]: Jo, to taky občas zkouším. Nicméně oni na to skočí jen málokdy. Nejsou vůbec hloupí.

[5]: Tak to jsem ráda, od toho ty kočičí příběhy vlastně jsou...

7 Martian Martian | Web | 3. října 2016 v 10:54 | Reagovat

Hurá, konečně nějaký pořad o vaření, co není nudný a snobský… Rozárko, jsi ženiální… :D

8 Arenga Arenga | 27. října 2016 v 22:33 | Reagovat

četla jsem tenrve dneska, ale tak moc mě to pobavilo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014