ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ - Věda ve sto slovech od JJ
NEDĚLE - Megan a Teddy od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Už se perou, už se perou?

6. října 2016 v 0:01 | Tora

Někdy ke změnám dochází jen po malých krůčcích. Ale díky i za ně. Že jo, Rozárko?
"Hele, nemysli si, že ti na to skočím! Když zavřeš oči, to ještě neznamená, že tu nejsi! Pořád tě vidím, víš?"

O jé, ONA už zas někomu čte levity. Jdu se podívat, komu. Aha, tomu novýmu. Černýmu. Hloupýmu, kterej si myslí, že když zavře oči, že zmizel a vůbec nikdo ho nevidí. Cha. To JI nezná. Ta když chce, nás najde i u sousedů na zahradě. A v obýváku na koberci, ausgerechnet červeným, přehlídne černýho kocoura jen proto, že ten zavřel oči. To určitě.

Zajímalo by mě, o co zas jde. Ono totiž je teď pořád něco. Jája nám to tu teda fakt docela rozvířil. Třeba - má takové... ehm, jak to říct slušně... místy nekulturní návyky. Prostě je takový trochu prase, ale ne takový to prase, co na něm jezdí chouzavský kolegyně, ale takový to prase prasečí, co nám chodí čůrat do sprchy. Teda, abyste to pochopili správně, nám nechodí čůrat do sprchy nějaký prase prasečí, natož to chouzavský, nám chodí do sprchy čůrat Jája. To si tak ONA tuhle česala vlasy a najednou kouká, cosi se prosmýklo dveřmi sprchy, přikrčilo se nad kanálek a šup ho, vyčuráno. Hotovo, ani se nezdržoval hrabáním a jako pán si odkráčel. JÍ konečně došlo, proč má pocit, že v koupelně je to poslední dobou nějak cítit, a taky to, že tam lezla po kolenou a očuchávala věci naprosto zbytečně, protože čuchat ke kanálku JI teda fakt nenapadlo. Koukala na to jak blázen a dlouho do večera pak s NÍM debatovali nad tím, odkud se tu asi tak Jája mohl vzít. A jestli třeba ho to nemohl naučit dřívější pán či paní, protože žádná z koček, která prošla naší domácností, tohle teda nedělala. A přitom na wecko Jája chodí běžně, jen když je otevřená koupelna, jde raděj tam... Nakonec, to ještě není ta nejhorší varianta, co nás mohla potkat, že ano. Tady holt ONI párkrát denně pustí sprchu a je vymalováno.

Ale o to teď evidentně nejde, protože dveře do koupelny jsou zavřené a tudíž je sprcha nedostupná. Tak jak ses nám zas předvedl, frajere?

Zatím co ONA hudruje, leze po čtyřech a něco sbírá. Ale hudruje jen tak zlehka. Už dobře ví, že moc hlasitě hudrovat nesmí, ani na nás, ani na NĚJ, natož na Jáju. Při sebemenším zvýšení hlasu už stojí u dveří černá hromádka neštěstí, ocas stažený mezi nohama a honem honem chce ven. A to se u nás moc hlas nezvyšuje, ONA ani ON to nemají ve zvyku. Proto chvíli trvalo, než pochopili, že když se někdy o něčem víc horkokrevně dohadují, stává se z Jáji uzlíček nervů a prchá ven, tam v úkrytu mezi malinami vyčká, až hlasité hlasy zmlknou a pak se pomaloučku polehoučku vrací domů.

Stejně ale raděj' preventivně zavrčím, když se jdu kouknout, co to ONA vlastně dělá, a musím přitom projít kolem Jáji. ONA sedí na zemi a v ruce má kopku chlupů, černých, a dokonce sem tam i pár zrzavých. A já už vím, o co jde. O ten ranní bengál, co tu byl. Tobiáš už svůj díl dostal, tak teď ještě bude zdrbanej Jája. I když, jak tak vidím ty chlupy, na body zcela jasně vyhrál Tobíš, černých chlupů má ONA v ruce plno, zrzavých jen pár. Jak zavrčím, ONA s sebou trhne.

"Kriste pane, už toho nechte, už vás mám fakt plný zuby! Pořád jen nějaký vrčení a ráno se tu ti dva servali jak koně! Copak tu máte málo prostoru? Nebo málo jídla? Se z vás fakt picnu."

Teda ONA s tím nadělá. Bylo víc jekotu, než praní, vrazili si pár facek, vyrvali něco chlupů. Prostě to bude asi ještě nějakou dobu trvat, se s tím fakt musíte smířit, my kočky nejsme zas až tak tolerantní, jak si vy lidi myslíte.

ONA vyhodí chlupy, popadne mě do náruče a zaboří mi nos do kožichu. "Rozárko, Rozárko," šeptá mi mezi uši. "Někdy mi fakt jdete na nervy, to ti teda povím. Ale voníš krásně," očuchává mi kožíšek. Olíznu jí ruku a zavrním. Však bude zas dobře, neboj. I kočkám občas rupnou nervy, to se stává. Kluci si to vyříkaj a zas bude klid.

Však až se ONA uklidní, tak si třeba uvědomí, že k malým krůčkům zlepšení už přece jen dochází. Třeba už jen to, že Barbucha už týden zas chodí na noc domů. Nebo že večer v obýváku sedává ONA, ON a pět koček. A to je proti dřívějšku velký pokrok.

Ale mezi námi - kdyby toho černýho vyhodili zas zpátky na dvůr, tak bychom my zbývající určitě slzy neronili. Ale, jak JE známe, se tohohle teda zřejmě opravdu nedočkáme...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JJ JJ | 6. října 2016 v 10:44 | Reagovat

Jo, Rozárko, ONA je svatá žena, to se musí nechat. Pěkné psaní, Toro.

2 Regi Regi | E-mail | 6. října 2016 v 13:59 | Reagovat

Rozárko, vzhledem k tomu, že jsem byla svědkem, jak dekorativně se dokáže rozložit čtveřice kocourů a jedna krásná kočička v obývacím pokoji, věřím tomu, že klid zbraní už nastal. :-)

3 Tora Tora | 6. října 2016 v 17:53 | Reagovat

[1]: Díky :) ONA je ráda, že ji konečně někdo taky pochválí!

[2]: No ono je to takový jak kdy, že... občas klid zbraní, občas se vytyčujou hranice a občas proběhne nějaká ta pohraniční půtka. Ale zatím to jde.

4 KattyV KattyV | 7. října 2016 v 10:01 | Reagovat

Souhlasím s JJ. ONA ale i ON, jsou poklady, kterých by si kočky měly patřičně vážit a opečovávat je vrněním, předením a mazlením. Ale já věřím, že to zvládnete, Rozárko.

5 Martian Martian | Web | 8. října 2016 v 11:31 | Reagovat

Tak tady jeden chodí naprosto vychovaně a kultivovaně do sprchy a hned o tom musí všichni vědět, to jsou teda poměry… :D  ;-)  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014