ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ - Věda ve sto slovech od JJ
NEDĚLE - Megan a Teddy od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

A máme tu máj, fazolí čas

17. listopadu 2016 v 0:01 | Tora

V kočičím hotelu běží čas tak nějak jinak, než se to děje tomu reálnému. Takže zatímco nám dneska notně mrznou prsty (já, vím, Rozárko, packy), do hotelu vtrhlo jaro s vůní fazolí.


Konečně skončil ten měsíc, kdy ONA nemá na nic čas. Pořád jen něco vymýšlí a stejně to nakonec musíme být vždycky my, co jí nastrčíme nějaký ten nápad do hlavy. Ona ho pak honem sepíše a túze dlouho cizeluje. Tu ubere slovíčko, tam něco přidá, jejda, už to zas je 110, kde sebrat větu, aby to mělo smysl, uf, stovka, cože, 101, né, tak znova… a tak pořád dokola. Nicméně možná bychom měli být rádi, protože aspoň dá pokoj s tím ostatním.

Tím ostatním myslím skřepaslíky. Občas toho chobotovýho teď musel vyvenčit ON, protože jak říká, už bychom se tu asi brodili po kotníky v chlupech, popřípadě bychom si z těch přebývajících chlupů prý mohli uplácat další kočku. Tsssk. Nechceme další kočku, jasný? Si ty chlupy strčte klidně třeba… třeba… třeba do toho hltavýho skřepaslíka, co mu tak chutnají.

Takže. ONA dnes ráno vstala s písní na rtech - tedy naštěstí jen obrazně - a prý to tu zas dá aspoň trochu do pucu. Trošku jí zkazilo náladu počasí, protože venku drobně prší, ale po nahlédnutí na zahradu ONA naznala, že to je vlastně jenom dobře. Ale. Při tom si vzpomněla, že před pár dny zasadila asi deset fazolí. Takových těch velikých, černých s bílými tečkami, nebo úplně bílých. A šla se podívat, co si fazole za těch pár dní, co je nehlídala, počaly.

Fazole počaly. Teda růst. Už dávno. V podstatě asi den dva potom, co je ONA nastrkala do těch malých kelímků a zalila - před tím už byly naklíčené, tak na co by asi tak čekaly, že. Začaly vystrkovat ty své něžně zelené stonky a ejhle, taky lístečky. Vím to moc dobře, protože ONA je naivně dala na okno do kuchyně. Prý aby měly světlo a aby je měla na očích. Což o to, světlo měly, ale na očích jsme je měli hlavně my. Teda přiznávám se bez mučení, mě zaujaly moc. A taky se přiznám, že fazolové lístky těsně po vypučení jsou bezvadné. Jemně sladké, a když přerostou, dají se ulomit, ony zvadnou a dají se bezva žmoulat a packovat.

Tušíte správně. Průšvih. ONA zírala na čtyři klacíčky, trčící z kelímků. Šla jsem jí ukázat, že u pátého už taky raší lístečky. A víte co prý? Prý: "Rozálie! Co to má znamenat? Kdo okousal všechny ty fazole? Já se tady snažím něco pěstovat a ty takhle, ty potvoro jedna chlupatá? Sypej od těch kelímků, než tě fakt něčím majznu!" a tak dále a tak dále, slyšela jsem ji pomalu ještě z verandy.

Pch. Může si za to sama. Když si něco nasadím, mám si to hlídat, ne? Píchla to k oknu a týden si toho ani nevšimla. Já se můžu snahou přetrhnout, aby JÍ ty fazole zkultivovala, a tohle mám za to? Je to nějaká spravedlnost, tohleto?

Není.

A jestli si ONA myslí, že nade mnou vyhrála tím, že se ty fazole snažila přede mnou schovat, tak to má smůlu. Jsou v průjezdu na skříni a tam já se dostanu jedna packa.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martian Martian | Web | 17. listopadu 2016 v 11:42 | Reagovat

Teda já nevím, tady se ubohejm kočičkám nedopřeje ani pár fazolek… :D

2 gleti gleti | 18. listopadu 2016 v 0:16 | Reagovat

Místo, co by ONA byla ráda, jak kočička krásně kultivuje opomenuté rostlinstvo, tak se ještě čílí. Máš recht, Rozárko, vzhůru do průjezdu.

BTW. Co je to skřepaslík?

3 Regi Regi | E-mail | Web | 21. listopadu 2016 v 6:32 | Reagovat

Rozárko, já netušila, že jsi všežravec, nebo snad dokonce býložravec? :-)

4 Tora Tora | 21. listopadu 2016 v 13:14 | Reagovat

Já jsem teď pořád na cestách a v mezidobí nestíhám, takže až teď (z autobusu) :-D.

[1]: Martian, je mi jasný, že Kubišová bude zvonit co nevidět. Ale já stejně nebudu doma, tak má smůlu :-D.

[2]: Skřepaslíci jsou všechny řvoucí věci, co nemají kočky rády. Vysavače, mixéry a tak..

[3]: Tsssk, ty máš štěstí, že to máš u Rozárky dobrý. Prý býložravec! Zahradnice přece, ne?

5 Norea Norea | 17. října 2017 v 9:34 | Reagovat

Slevové kupóny Ona Dnes naleznete na https://slevovykupon.net/c/onadnes/ ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014