ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Věda ve sto slovech od JJ
STŘEDA: Hotel u devíti koček od Tory
NEDĚLE: Severus a Megan od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Tyhle hračky nejsou pro mladý

26. ledna 2017 v 0:01 | Tora |  Hotel u devíti koček

Jsou kočky pohodlné (příčí se mi slovo líné), kočky výzkumníci, kočky bojovníci, kočky zvědavé a kočky hravé. A často všechno dohromady. Někdy se ovšem určitá vlastnost projeví víc než výrazně.Fascinuje mě, jak si dospělý kocour umí hrát. Muvím o Jájovi Není to žádný mladík, ale přesto si denně musí aspoň chvilku zablbnout. Je jediný z našich koček, který vděčně přijímá jakoukoliv hračku.


Golfový míček. To je radosti! Vůbec netuším, kde se u nás vzal, nikdo z nás nedržel nikdy golfovou hůl v ruce, ale míček tu je. Úžasně tvrdý, odráží se s perfektně dutým zvukem a nejlepší je s ním bušit o dveře v obýváku.

Kulička, běhající pod žlutou plachtou, hračka, která neomrzí. Ba vyvolala až návyk, musela jsem ji na čas schovat. Je připravená zas na zimu, až budou kočky doma zavřené. Nicméně - hrál si převážně Jája, ostatní jen sledovali z povzdálí, co se děje.

Poslední dobou je největším hitem lov. Lov na tygra, lva, krávu, oslíka a jednu pruhatou a další flekatou příšerku, o kterých si nejsem jista, co mají představovat. Mají své hnízdo v kuchyni.

Doputovali k nám v běhu času, už ani nevím odkud. Jsou to plyšáci s malými magnetky v tlapkách, přichycení k ledničce. Původně jsem si myslela, že by si s nimi mohla hrát vnoučata, ale tak nějak se z nich stala lovná zvěř pro našeho černého panthera.

Lov začíná vždy stejně - je vyhlídnuta kořist. Lovec se skrývá za dveřmi do kuchyně, načuhuje nenápadně za roh na bok ledničky a vybírá si budoucí oběť. Plyšák, který je momentálně vyhodnocen jako to nejšťavnatější a nejtučnější sousto (nebo možná jako nejotravnější plyšák, co na kolemjdoucího lovce háže provokativní pohledy, co já vím?) si nic netuše visí na ledničce, když v tom najednou přidusá rozvášněný lovec, strhne jej na zem a tam mu jich s rozběhem rovnou pár vrazí.

Následně je kořist ožužlána, oslintána a pár dobře mířenými údery prohnána po předsíni. Pokud proti tomuto zacházení nějakým způsobem protestuje (třeba sepne magnetické pacičky), je znovu vláčena a znovu proplesknuta. To vše za mohutných přískoků, odskoků, rychlého trapu na schody a zpět, doprovázeno dusáním a funěním neohroženého lovce.

Pokud si k tomu dovolí mít ostatní plyšáci na ledničce jakékoliv připomínky, jsou smeteni taktéž a já je pak sbírám po celé kuchyni, protože boj je vražedný a nepřítel není žádným způsobem šetřen. Je nacpán pod ledničku (tam jsem naposled našla krávu a pruhovanou příšerku), nebo hozen do fontány (tam se minule topil lev), zebra byla přihozena ke granulím (zřejmě jako další chod pro Silvera) a tygra jsme lovili pod schody koštětem, neb byl potupně pohozen až do nejzazšího kouta.

Silver to vše sleduje zpovzdálí a když pak Jája svou misi zakončí, dojdou oba ten boj zajíst a zapít, pak si bok po boku lehnou ke dveřím do zahrady a svorně si lebedí, jak to těm plyšákům zas nandali.

No a já... já se projdu po kuchyni, posbírám ubohé oslintané a zapatlané plyšáky, očistím je a přicvaknu zpátky na lednici.

Ring je opět volný...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JJ JJ | 26. ledna 2017 v 8:26

Jája je prostě frajer. Ať mu to nadšení a radost ze života dlouho vydrží.

2 Martian Martian | Web | 26. ledna 2017 v 9:16

Krásně popsáno, jako bych to sledovala v přímém přenosu. :D

3 KattyV KattyV | 26. ledna 2017 v 20:47

Jojo i dospělé kočky bývají hravé jako koťata. Někdy, některé... Pozdrav hravého Jáju od naší hravé Káji.

4 Regi Regi | E-mail | Web | 26. ledna 2017 v 20:49

Mám vyřídit Jájovi pozdrav od Indirky. S plyšovou myší(jen větší velikosti) si hraje dost podobně. S oblibou si ji například vleže na zádech packama nadhazuje. :-)

5 Regi Regi | E-mail | Web | 26. ledna 2017 v 20:53

[3]: Katty, tohle nám nikdo neuvěří! Myslím, že jsme se vážně nedomluvily že napíšeme v téměř shodném čase podobné komentáře. Že je to vážně náhoda :-P

6 Tora Tora | 26. ledna 2017 v 20:56

Jája všem děkuje a prý si máte hrát taky, je to prima :)

7 KattyV KattyV | 26. ledna 2017 v 21:33

Nojo, duševní dvojčata, z toho už se nevymluvíme.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014