ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Od PONDĚLÍ 10.12. Prosincová ušlapaná cesta
Každý den až do "vyčerpání zásob" jedno drabble od Katty, Regi a spousty hostů.

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Úplně jiný příběh - Plukovník

2. března 2017 v 0:01 | Martian |  MODRÝ KONÍK V ŠÍLENÉM ŠUPLETI

Patriot, Harry Potter, Doctor Who… Já na ty filmy neměla koukat! Vážně neměla. Teď už to vím.
Protože některé scény mi nedaly spát a nakonec si potřeštěně začaly žít vlastním životem.
Ve čtyřech kapitolách se setkáte s plukovníkem Williamem Tavingtonem, Benjaminem Martinem,
doctorem Who, Luciusem Malfoyem, Barty Skrkem ml. a dalšími.Plukovník

Nad bitevním polem u Guilford Court House se převalovaly husté kotouče prachu.

Díl viny na tom neslo suché podzimní počasí, stejnou měrou však bylo možno vinit i produkční štáb, okázale ignorující známá historická fakta. Žloutnoucí listí spolu s vysokou, sluncem sežehnutou, travou působilo jako výsměch skutečnosti, že se dnes píše 15. březen a z podstaty věci samé by vojáci měli raději klouzat v blátě, než umírat pokryti prachem.

Navzdory těmto znevažujícím okolnostem však britská lehká jízda právě učinila pokus o prolomení povstaleckých linií.

Plukovník Tavington i Benjamin Martin soustředěnými pohledy propátrávali bojiště. Z jejich výrazů bylo jasné, že přinejmenším pro jednoho se dnešní den stane osudným. Svět není tak velký, aby v něm bylo dost místa pro oba.

William Tavington energickým pohybem stočil koně proti řadám útočící pěchoty.

Z hrdla Benjamina Martina, třímajícího v rukou unionistickou vlajku, se vydral divoký skřek. Touha po pomstě propůjčovala jeho nohám křídla a oči mu planuly nepříčetným leskem, ne nepodobným záchvatu šílenství.

Než se plukovník nadál, válel se po zemi sotva pár yardů od jeho nohou. Instinkt mu napovídal, že tady rozhodně něco není v pořádku. Něvěděl přesně co, ale skoro to vypadalo, jakoby někdo na poslední chvíli zlomyslně přepsal scénář téhle bitvy v jeho neprospěch.

Sotva se po krkolomném pádu dokázal zvednout, s mrazivým zatrnutím zjistil, že hledí přímo do hlavně Benjaminovy pistole. To nebylo dobré. Ani trochu…

Okrový prach, vířený kopyty dragounských koní i desítkami vojenských bot, proměňoval každý jeho nádech v utrpení. Krom toho v ústech neomylně rozeznával nepříjemně nasládlou pachuť krve. Nejvyšší čas změnit taktiku.

"Dosáhlo zoufalství Unionistů takové míry, že vyhlásili válku i anglickým koním?" pronesl plukovník výsměšně, zatímco periferním viděním pozoroval svého ryzáka, jak se roztřeseně hrabe na nohy. Až na tenkou stružku krve, barvící koňskou srst mezi předníma nohama, však vypadal nezraněný.

Tavington pokročil vpřed a levou rukou přitom panovačně odstrčil mladíka v jasně červené uniformě vojáků Jeho Veličenstva. "Vojíne," oslovil ho tónem tak odměřeným, že se nešťastný chlapec podvědomě přikrčil. "Okamžitě tu přestaňte zaclánět! Nevidíte, že právě vedu soukromou konverzaci s jedním z vůdců povstalecké strany?"

Mladý muž bolestně zakňučel, upustil pušku, a poslušně se zhroutil do mělké prohlubně mezi zažloutlými trsy trávy.

Tmavé obočí velitele dragounů odměnilo jeho počínání nesouhlasným stažením. "Proboha, vojíne, řekl jsem "nezaclánět", ne "nechat se na místě zabít"! Mohl byste mi vysvětlit, co je na mých rozkazech nesrozumitelného?"

Oslovený mladík nadzvedl hlavu a vyčerpaně zasípal: "N-nic, pane…"

"V tom případě se seberte, chyťte toho koně a odveďte ho někam stranou!" zazněl další úsečný rozkaz.

Benjamina Martina nečekaný sled událostí dokázal zmást do té míry, že na okamžik dokonce sklonil zbraň. "Opravdu, vojáku," netrpělivě mladíkovi pokynul hlavní pistole, "myslím, že za Anglii a krále Jiřího lze stejně dobře padnout i mimo tento záběr." Teprve, když chlapec, vlekoucí na dlouhé otěži klopýtajícího koně, zmizel z dohledu, obrátil pozornost zpátky k Tavingtonovi. Nenávistná grimasa znovu pokřivila jeho mužné rysy.

"Ty svině!" zařval způsobem, zaručujícím, že ho uslyší i diváci v poslední řadě letního kina s velmi špatnou akustikou. "Zabil jsi mi syna! Dva syny!" opravil se neméně hlasitě.

"Pořád ještě ti tři zůstali," opáčil plukovník, zatímco očima nenápadně hledal nějakou šikovnou zbraň, kterou by nahradil pistoli, ztracenou při pádu. "Ten kluk napadl vojáky Jeho Veličenstva. Co jsem měl dělat?"

"Bylo mu teprve patnáct!" oponoval Benjamin rozhořčeně.

Plukovník konečně objevil, co potřeboval. "Což zase není tak málo, aby nedokázal odhadnout důsledky vlastních činů," namítl ostře.

"Neměl u sebe ani žádnou zbraň!"

"Snažil se napomáhat v útěku nepřátelského zvěda."

"Gabriel nebyl žádný zvěd! Jenom vezl depeše generála Gatese!"

Velitel dragounů se chladně usmál. "Svou výpovědí jenom potvrzuješ má slova."

"Ne, nepotrvrzuju!" hádal se Benjamin.

"Ale ano. Navíc smrt těch kluků nebyla tak docela moje vina. Gabriel trestuhodně podcenil okolnosti a sám naběhl na ostří mé zbraně. Pokud jde o toho mladšího… Připouštím, zřejmě existovalo i jiné řešení, jenže ve scénáři jsem měl jasně napsané, že ho musím střelit do zad!"

Benjaminovy oči se nebezpečně zúžily. "A já mám ve scénáři zase tohle!" odhodlaně natáhl kohoutek pistole.

Vzduch zavibroval napětím.

Pak vyšla rána.

Ještě, že je tak mizerný střelec, blesklo Williamovi hlavou, když kulka namísto hrudi pouze lehce škrábla jeho levou paži. Ale jak myslíš, příteli - ech, tedy vlastně ne-příteli - jak myslíš. Promarnil jsi svou šanci. Teď je řada na mně. Jak vidíš, mám šavli a nebojím se ji použít!

Plukovník Tavington pobaveně přihlížel, jak vůdce povstalců horečnatým pohybem vytrhl od pasu krátký tomahawk.

Tímhle se hodláš bránit? Humoristo… Mimochodem, jestlipak víš, čemu se říká "odzbrojení odsmykem"? Pokud ne, pozorně sleduj! - Viděl jsi? Nechci vypadat neskromně, ale tahle akce by si určitě zasloužila nějaký pěkný zpomalený záběr… A ten zpětný řez, co jsem přidal, se mi taky moc povedl, všiml sis? Aha, nevšiml. Víš, Bene, má ješitnost bude dostatečně uspokojena, pokud se necháš oslnit mou brilantně zvládnutou technikou, nemusíš kvůli tomu ještě zírat do slunce. Prý to není zdravé na oči… Na druhou stranu, když už tu tak šikovně klečíš, možná by bylo zábavné, kdybych tě s jízlivým úšklebkem drobátko…

Ale ne, sakra! Co to, do čerta, dělám? Přece si při nápřahu nemůžu tak hloupě odkrýt celou přední část těla! To by žádný voják se zdravým rozumem nikdy neudělal! Jako že se William Tavington (ne)jmenuju, přísahám, že jen co tahle pitomá bitva skončí, najdu si scénáristu, produkční, scénografy a taky toho, kdo měl na starosti odbornou technickou spolupráci, a všechny je vlastnoručně -

Benjamine! Kruci! Tos už vážně přehnal! Bajonetem rovnou do břicha! Ještě že jsem v tom shonu nestihl oběd. Ale možná bys mohl mít trochu ohledu na diváky. Chápeš, co myslím? Velký popcorn, chlazená cola a tak… Úplně jim to znechutíš!

Zatraceně, copak jsi neslyšel? Okamžitě dej ten bodák pryč od mého obličeje! Co si, do pekla, myslíš, že děláš?!

Upozorňuji tě, že pokud se ti honí hlavou podobné myšlenky jako mně, pak jsi celý tenhle velkofilm právě dokonale posr-

Bene, ty jsi vážně idiot! Možná vlastenecky smýšlející kladný akční hrdina - ale idiot. Vždyť jsi mě zabil! Tos tomu nemohl nechat aspoň
otevřený konec…?

zpět ooOoo dál
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Regi Regi | E-mail | Web | 2. března 2017 v 6:28 | Reagovat

Martian! tohle nemůžeš myslet vážně!!! To jsem teda fakt zvědavá na další vývoj. :-D

2 Martian Martian | Web | 2. března 2017 v 9:42 | Reagovat

Regi, tohle se snad vážně ani myslet nedá. ;-) Ale byla to taková moje soukromá reakce na jeno vypečené předloňské DMD téma „Třináctý život není“. Vzpomínáš? Pořád mi to leželo v hlavě, jak to vlastně je a jestli to celé nějak souvisí nebo nesouvisí s Doctorem. A tohle byl výsledek. Čímž se hluboce omlouvám všem, které jsem do příběhu zatáhla, ale nedokázala jsem si pomoct… :D

3 Martian Martian | Web | 2. března 2017 v 10:03 | Reagovat

Ech, pokud čistou náhodou někdo měl to štěstí a TEN film neviděl, ona zmiňovaná scéna je zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UvmkYXdTrso

Akorát varuju, je to bojová scéna, takže vypadá podle toho. I když zase, Melův hrdinský sprint s vlajkou je prostě neodolatelný. A vážně se do něj nikdo, ale opravdu vůbec nikdo, nedokázal trefit… :-D

4 HCHO HCHO | 2. března 2017 v 22:17 | Reagovat

[3]: Díky za odkaz, budu muset asi příležitostně dostudovat. Ale vypadá to pěkně :) i bez znalosti souvislostí...

5 Regi Regi | E-mail | Web | 3. března 2017 v 7:52 | Reagovat

[2]: Na TOHLE téma si samozřejmě dobře vzpomínám ;-) Stejně je úžasné, k čemu tě nakonec inspirovalo. :-)

6 KattyV KattyV | 3. března 2017 v 11:33 | Reagovat

Martian, prosím tě, řekni mi, jak je možné, že autorům hollywoodských trháků projde taková nehorázná pitomost! Uááá. Propíchnutý zleva, probodený zprava, tomahawk, bajonet, šavle a kdovíco ještě. Teda, kdybych to četla jako porotce při hodnocení povídek, tak bych autora pěkně setřela, tedy, pokud by bylo jasné, že to míní vážně. A ve filmu jsou z toho lidi na větvi.
Naprosto chápu, že to v tobě zanechalo tak nezapomenutelný dojem. :-D

7 Martian Martian | Web | 3. března 2017 v 19:52 | Reagovat

[6]: Katty, přesně. Když jsem se poprvé přiměla ten film dokoukat až do konce (na třetí pokus), dohadovala jsem se, jestli to tvůrci mysleli vážně, nebo to mám chápat jako hodně černou parodii. Hlavní hrdina to celou dobu statečně táhl pateticky oslavným směrem, hlavní antihrdina to naopak velmi záhy (a velmi zdatně) začal pošťuchovat směrem opačným. Divák si zřejmě může vybrat podle svého naturelu. ;-)  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014