ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

Od PONDĚLÍ 10.12. Prosincová ušlapaná cesta
Každý den až do "vyčerpání zásob" jedno drabble od Katty, Regi a spousty hostů.

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

V červnu píšeme pod ďáblovou taktovkou

10. června 2017 v 0:01 | KattyV, Regi a spousta hostů |  DESET DRABBLENÍ DESÁTÉHO DNE - 4D

Tak jsme se pustili do druhého 4D ročníku a pevně doufáme, že bude stejně povedený, jako ten první. Jako obvykle to bylo pestré. První se ozvala Arenga a nakonec jsme se dopracovali k už tradičním patnácti drabblíkům. Pojďme se tedy podívat, jaké ďáblovy vynálezy jsme vymysleli:

Arenga
Fandom: Gustavova Degustace

Dědečkův přešlap

Gusta vstoupil do kuchyně. Začichal. "Něco jste pálili?"
"Já ne," odvětila babička a očima významně ukázala na dědu.
Ten seděl zamračeně u stolu.
Gusta pohlédl na sporák a vytřeštil oči. "Proboha, dědo! Cos dělal?"
"Ono je celkem jasné, co dělal," podotkla babička uštěpačně. "Spíš je otázka, na co při tom myslel."
"Tyhlety moderní vynálezy, to nám byl čert dlužen!" mumlal děd.
"Moderní? Vždyť rychlovarnou konvici máte už přece roky," nechápal Gusta. "Co tě to napadlo?"
Děda jej stihl nevraživým pohledem. "Prostě automatika, hochu. Když půl století vaříš vodu na plotně… Zkrátka jsem se zapomněl. A teď budu všem za blbce!"

Llyan
Fandom: Ze života

Chyba

Největší chyba, jakou jsme kdy udělali, bylo dát babičce chytrý telefon.
Zezačátku to byla docela sranda. Prohlížela si tu krabičku ze všech stran a vyptávala se, co to umí. Pak se pokusila objevit, jak se to zapíná. Když se jí to konečně povedlo, začalo být zle.
Co chvíli na ni vyskakovalo jakési oznámení a ona se pokaždé leknutím chytila za srdce. Když se takhle vyděsila asi pošesté, mrskla fungl novým Samsungem do kouta a prohlásila, že už ten ďábelský stroj nechce v životě vidět.
K Vánocům jsem od ní dostala krabičku se hrou Jen počkej zajíci značky "Vyrobeno v SSSR".

Piskor
Fandom: Harry Potter

Šílený míček

"Tohle je nejdůležitější míček. Ten musíš chytit ty!"
Harry vykulil oči. Natáhl po míčku ruku, ale Oliver byl rychlejší a propustil ho na svobodu.
"A teď nasedni na koště a ukaž mi, jak ho chytíš," pobídl Harryho Oliver a podal mu své vlastní koště. Harry roztáhl ústa do úsměvu, chytil koště a už se vznášel ve vzduchu. Kroužil nad hřištěm a užíval si ten pocit. Oliver to chápal. Taky to tak měl.
Harry přistál na zemi, zlatonku pevně v ruce. Oliver vytřeštil oči. Jemu se tenhle příšerný míček nikdy nepodařilo chytit a ten kluk to má hned?! To jako fakt?!

Keporkak
Fandom: Ze života (kdysi) mladé farmářky

Nepřekonatelná překážka

Vdala se z města na statek. Své povolání vyměnila za vidle, krávy, křovinořez a seno. Po narození dcery splnila manželovi sen a přihlásila se do autoškoly. Na traktor.
Nejpekelnějším vynálezem pro ni zůstává připojení vzduchové hadice od vleku. Manžel vysvětloval, ukazoval, učil. Ona zkoušela, snažila, zuřila, nadávala, třískala. Nešlo to.
Přišly zkoušky.
Komisař: "Hlavně, aby uměla připojit vlek!"
Vrhla zoufalý pohled na instruktora. Šla dozadu zkontrolovat světla, instruktor mezitím bleskurychle připojil chapadlo Ďáblova osidla.
Komisař: "Jen jí nechte, ať si to udělá sama!"
Instruktor: "Když ona je taková křehká..."
Vděčně mu přikývla.
Úspěšně složila zkoušku. Připojit ten krumpl neumí dodnes.

Regi
Fandom: Ze života

2002

Moje sestra si každou chvíli pořídí nějakou technickou novinku, na kterou většinou hledím jako na další zbytečný ďáblův vynález s přesložitým návodem k použití.
"…a máme taky internet přes telefonní linku," básnila tentokrát. "Víš, co tam najdeš zajímavostí? A můžeš i nakupovat. A mít vlastní webové stránky. Brzo to bude úplně běžné, a kdo nebude mít počítač s internetem, jako by vůbec nebyl! S tímhle se prostě taky musíš naučit zacházet…"
Zatvářila jsem se pochybovačně.
A pak vyslovila nejspíš největší "moudro" svého života: "Dej pokoj. Tak rychle se tahle blbost rozhodně rozšířit nemůže. Pochybuju, že se toho vůbec dožiju."

Faob
Fandom: Realita

Ďábel není inženýr

Mrtvé potomstvo, ďábel nevynalézá! Čiré duchovno nepoetické a netvůrčí, opice Boží jen ždibečkově posouvá. Z lásky-oběti vilně pozvolně, deset deka salámu, můžu to nechat?, láska-rozkoš, sebepřesah končí v úmorných výronech ega, z živoucí pravdy a cesty totalitní Věda a Pokrok, když se kácí les, létají třísky, soudruzi, ach, vyhynulé lidstvo, Jeho chudí ponecháni mezi námi, aby neokorala naše srdce, nejen chlebem živi!, slepí vůdci, s mýcením hříchu a chudoby tiše a nenápadně v prach obráceno lidské zrcadlení Boha, svoboda, k bezbřehé radosti Padlého anděla, závistivce!
Tváří v tvář varu posledních plenících dní naznal pozdě: ďábel je Pravda, lesk v očích.

JJ
Fandom: Věda ve sto slovech

Ďáblův vynález odpovědný za smrt redruthského vikáře!

Redruth, Cornwald, Velká Británie 1786

Poklidné cornwaldské městečko jest zděšeno - záliba skotského inženýra Williama Murdocka vyústila v neuvěřitelnou tragédii. Inženýr propadl představě, že sestaví parovůz. Toto vozítko jezdilo, sípělo a lomozilo po pokoji, dokud domácí, pobízená nájemníky, nedala Murdockovi ultimátum: buď bude experimentovati mimo dům, anebo si bude hledati jiné bydlení. Na ulici došlo k nepochopitelné tragédii. Rozjetý vozík se náhle převrhl, začal syčeti, chrliti páru a točiti se na místě. Tato podívaná vyděsila místního vikáře doslova k smrti - za volání "Zjevil se mi ďábel!" uchopil se za srdce a skonal.
Pan Murdock byl osvobozen, ale vyzván, aby zůstal u užitečného konstruování důlních čerpadel.

Tora
Fandom: Hotel U devíti koček

Jak jsme se zas jednou nedaly

Víte, co to dá práce, zachlupatit každý křeslo, židli, postel nebo gauč? Každej kousek oblečení? Co dá práce natahat na tlapkách dostatečný nános kamínků, prachu a bláta, abychom měly přírodu i doma? Taková dřina! A jim pak zdrhne velkej uřvanej skřepaslík a všechny chlupy i prach nám sežere! Domácí se vždycky vyděsí, chytí ho za chobot a snaží se ho zastavit. On je ale přepere a tahá je po celým domě.
My ale víme, co na něj platí. "Panebože! Já ti říkala, uklízej ten vysavač! Zas mu načuraly do motoru! V tý opravně si už fakt řeknou, že nejsme normální!"

Doslov:
Zapsaly (i počuraly) naše kočky. Tlapkou (i prdkou) společnou a nerozdílnou, neb uřvaného velkého skřepaslíka nenávidí jako jeden muž. Ehm, kocour. Vlastně i kočka. Teda kočky.
To jsem se do toho zamotala, kruciš. Však vy víte, jak to myslím...

Je príma, že jsou drabble zase zpátky Usmívající se

KattyV
Fandom: Harry Potter

Vysoko nad hlavou

"Co to máš?" zírala Susan na podivný předmět, poletující Megan vysoko nad hlavou.
"To je přece letadlo na dálkové ovládání, mudlovská hračka."
"Hračka? Počkej, mám nápad!"

"Hele, Scorpiusi, koukej, Megan se naučila levitační kouzlo bez hůlky."
Scorpius vytřeštěně sledoval, jak drobné letadélko přesně plní Meganiny povely.
"Vlevo, vpravo, nahoru, dolů…"
Malé krabičky v její ruce si nevšiml.
"U Salazara, kdo tě to naučil?"
"Děda. A to ještě nic není. Mudlové mají daleko větší, takové, do kterých se vejdou a přeletí v nich půl světa."
"A ty levituje kdo?"
"Piloti," pokrčila rameny.
Scorpius se vyděsil.
"Piloty?!! Tak do toho bych nevlezl."

--------
Poznámka
Rozhodla jsem se, že pokud mně témata budou nakloněna, budu se v letošním 4D věnoval Strašlivým trojčatům. Promiň, Severusi, má pozornost se teď upírá jinam.

Martian
Fandom: Ze života (bohužel)

Jak v pekle, tak i na zemi

Nechápavě zírala na monitor.
Jednotlivá písmenka právě napsaného textu jako by přímo před jejíma očima ožila, kroutila se a mizela, aby se vzápětí znovu vynořila v nové podobě.
Spojení "v přesile napadli noži" se tak pružně změnilo v "nešťastný incident", "trvale narušovali klidné občanské soužití" nabralo podobu "kulturní odlišnosti" a z notorických neplatičů se stali "sociálně znevýhodnění".
Mladá novinářka zmateně obrátila tvář na svého nadřízeného, šéfredaktora Inferna dnes, Luciena Feriho.
"Co to…?"
"Dobré, ne?" Spokojeně se usmál.
A z nezákonných narušitelů hranic se v textu rázem staly "oběti humanitární katastrofy", "běženci" a "migranti".
"Politická korektnost. Jeden z mých nejlepších vynálezů."

Gleti
Fandom: Harry Potter

Rodinné vztahy

Ne, neměla ráda svou snachu. Neznabožku, co nechodila do kostela, nosila příliš krátké šaty a každou chvíli se hlučně smála. Navíc po svatbě vyšlo najevo, že je čarodějnice. Tehdy antipatie přerostla v zášť, vždyť v katolickém Irsku nepřicházel rozvod v úvahu. Postoj nezměnila, ani když ji stáří a nemoci přinutily nastěhovat se k mladým.
Byl tady však vnouček. Aby ho uchránila matčina vlivu, znásobila počet modliteb. A Bůh její prosby vyslyšel, chlapec nastoupil do internátní školy.
Radost staré Finniganové vydržela jen do vánočních prázdninách. Šla pozdravit Seamuse. Právě vybaloval a tam na hromádce prapodivných hábitů spatřila ďáblův vynález - kouzelnickou hůlku.

tif.eret
Fandom: originální

Zrůda

"Peníze. Ďáblův vynález! Vždycky šlo jen o ně, že? Na nic a na nikoho ses neohlížela. Ale proč to musela odnést ona? Co strašného udělala ta malá holka?
Nenávist v jejích očích na tvé svatbě s jejím bratrem. Prokoukla tě, podvodnici a lhářku. Kdyby jí uvěřil a hledal důkazy, skončíš na dlažbě. Tak jsi vymyslela, jak ji získat na svou stranu.
Nejvíc jsi v dětství trpěla při znásilnění. U ní to zařídil tvůj kamarádíček. Společné neštěstí přece sbližuje.
Od té doby je vždy při tobě. Co na tom, že trauma poznamená celý její život. Tvé výhodné manželství už nic neohrožuje."

HCHO
Fandom Originální

Jablko poznání

Rozbaluje poštu. Došel ten test paternity objednanej z internetu. Jen poslat ty dvě odběrovky? Tak jednoduchý? To jsou mi vynálezy. Zahledí se na malýho, co si vedle maluje.
Nejdřív učitelka ve školce, že prej takový havraní vlasy jako synek nikdo v rodině nemá, a teď se mi smějou i chlapi v hospodě. Tak to aspoň budu vědět.
"Koukej taťko!" Na obrázku je holka a dva panáčkové lišící se jen velikostí - stejný oblečení, stejně kulatá hlava, kšiltovka. "To jdeme na zmrzku."
Nadechne se. Nebo už bychom možná na tu zmrzku třeba taky nikdy nešli.
Vynález, nevynález. Někdy je asi lepší nevědět.

Chrudoš Brkoslav Štýřický
Fandom: Zlámaljelitovi

Před výletem

"Pankráci, máš už zjištěno to spojení?" ptá se Jenovéfa. "Nejlépe přímo z naší zastávky."
"Ano, už mi to IDOS vyhazuje. To ne, co je to za zhouvěřilost? Oklika několika autobusy. Kde je pravidelný vlak? Aha, to nádraží si musím zadat jako železniční stanici, ne jako zastávku MHD. Takže je to jasné, za hodinu a půl jsme tam!"
"Teď ještě kudy z nádraží do kempu."
"Zadávám start, cíl, čtyři kilometry jsou ale nějak moc. Ovšem, nebudeme rybník obíhat po pěšině, po silnici je to cesta poloviční. Ti internetoví pomocníci jsou ďáblovy vynálezy!"
"Ba ne, jen k nim musíš používat vlastní hlavu!"

Indy (s pomocí Regi)
Fandom: Moudra i pindy psí slečny Indy

Hrozně nebezpečná věc

Lidi mají spoustu různých hrčivých udělátek. Četla jsem, že v Hotelu u devíti koček jim ty kočky říkají skřepaslíci a různě s nima bojujou.
Já je teda u nás doma nechávám na pokoji. Nejsou vůbec nebezpečné. Dělají jenom to, co se jim dovolí.
Jeden člověčí vynález mě ale fakt rozčiluje: Veliké okno na zdi, které se jmenuje televize. Když se rozsvítí, furt tam běhají jakási zvířata! A to teda rozhodně nebezpečné je!
Kdybych nehlídala, nevrčela na ně a neštěkala, je jasné, jak by to dopadlo: Skočili by dovnitř, vyžrali moji misku s granulkama a pak obsadili náš gauč v obýváku!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Regi Regi | E-mail | Web | 10. června 2017 v 8:17 | Reagovat

Katty, Indirka děkuje a nadšením poskakuje nad povedeným obrázkem. Ten tygr se rozhodně právě chystá proskočit do obýváku. :-)

2 Regi Regi | E-mail | Web | 11. června 2017 v 6:40 | Reagovat

Arengo, jak já toho dědečka chápu… Tedy ne že bych někdy postavila rychlovarnou konvici na sporák, ale podobný myšlenkových zkratů se člověk občas prostě dopustí.

Llyan, máš pravdu, chytrý telefon je opravdu ďáblův vynález. Používám ho, ale občas mi leze na nervy, protože si sem tam fakt dělá co chce.

Piskoři, Harry je holt přírodní talent právě na chytání rychle letících předmětů.

Keporkaku – tohle je parádní drabble! Proč jenom mi to připomíná moji autoškolu… (Lekci jízdy s přívěsným vozíkem.)

Faobe, těžko, přetěžko se tímhle tvým drablíkem prokousávám a nejsem si jistá, zda se mi to povedlo. Ale cítím z něj beznaděj let minulých a nejistotu, jestli se toho starého zla nepřeneslo do současnosti příliš.

JJ, já nevím, jestli se mám smát, nebo litovat chudáka vikáře. Asi obojí… Ale drabble je výborně napsané.

Toro, tentokrát kočky hodně pobavily v bezvadném drabblíku i závěrečné poznámce. (A tak trošku inspirovaly naši Indy.)

Katty, dobře Megan a Susan Skorpiuse dostaly. A piloti – piloty, to je roztomilá záměna. Na další drabblíky s touhle trojkou se těším.

Martian, to je tak pravdivé! Taky mám ráda, když se věci nazývají pravými jmény. Ohleduplnost a politická (i jiná) korektnost má své hranice.

Gleti, moc povedené drabble. Zklamání babičky je přímo hmatatelné. Syn se špatně oženil a Bůh ji nevyslyšel, i když se tak snažila.

tif-eret, lidé kteří kvůli vlastnímu prospěchu manipulují a ubližují, jsou odporní. Věřím, že se to té ženské jednou vrátí i s úroky.

HCHO, myslím, že chlap došel ke správnému závěru. A navíc, projevem opravdového rodičovství je například právě ta společná návštěva cukrárny.

Chrudoši, vyslovil jsi i moje přesvědčení. Třeba taková navigace v autě, nedoplněná vlastním úsudkem, dokáže člověka přivést spíše do průšvihu než do cíle.

3 KattyV KattyV | 11. června 2017 v 16:34 | Reagovat

Arengo, když si vzpomenu na sebe, jak jsem strčila mokka konvičku do mikrovlnky… Přežily obě, naštěstí, ale stane se. Mě tedy zvlášť po ránu, když mám mozek jen napůl nastartovaný.

Llyan, udělali jsme podobnou zkušenost – koupili jsme mé tchyni mobil. Ne, žádný takový ďáblův vynález jako chytrý telefon, obyčejný mobil s tlačítky a velkým displejem, aby na něj viděla. Stejně jsme pohořeli. Sice se naučila volat a přijímat hovory, ale mobil dlí stále ve své nabíječce a nehne se s ní. Přesvědčit babičku, že mobil má proto, aby mohla zavolat o pomoc, kdyby se jí něco stalo někde venku, se nám opravdu nepodařilo. Podotýkám, že doma má pořád ještě pevnou linku, takže mobil je takto úplně zbytečný. Co naděláme.

Piskoři, chudák Oliver… Ale zase, ony byl skvělý brankář, ne? Měl talent na něco jiného.

Keporkaku, myslím, že tohle je jeden z mých soukromých favoritů červnového drabblení. Fakt mě to pobavilo.

Regi, kdo to mohl tušit, jak ten vývoj půjde rychle dopředu, že? Já sice byla s počítači docela kamarád, dokonce se i kolem roku 1993 živila programováním, později pracovala v grafickém studiu, ale stejně jsem nečekala, že o pár let později bude mít počítač doma téměř každý a pro spoustu lidí včetně mě bude naprosto přirozené se ve virtuálním prostoru pohybovat.

Faobe, já nekonečný optimista stejně pořád doufám, že lidé stále ještě dokáží objevovat krásné a užitečné věci, nejen ty neplodné a zkázonosné.

JJ, já se tedy upřímně směju, ačkoli to vůči vikáři vůbec není hezké. Ale ta představa…

Toro, ty vaše kočky… Tohle se žádné z našich potvor ještě nepovedlo. Kájinka jen jednou počurala mou tašku na notebook, nejspíš z protestu proti tomu, že si z ní Frodo udělal pelíšek. Smrdělo to ukrutně, ale podařilo se vyčistit vlastními silami.

Martian, jo, taky mě přílišná politická korektnost leze na nervy. Opravdu pevně doufám, že nebude pokračovat.

Gleti, celou dobu jsem usilovně přemýšlela, o koho se jedná. Netrefila jsem se, ale měla jsem to uhodnout. U Seamuse se to dalo takto předpokládat. Povedené.

tif-eret, uff. Zařídit, aby se někomu druhému stalo to, čím trpíš sama… To je děsivé a přemýšlím, jak se ten kolotoč může točit dál.

HCHO, nad určováním paternity už jsem několikrát přemýšlela. Nejsem chlap, takže nevím, jak bych se v podobné situaci zachovala, ale nějak mám pocit, že pokud manželství funguje a miluju „své“ děti, tak vytahovat kostlivce ze skříně způsobí jen neštěstí. Takže opravdu – lepší nevědět. Jen nevím, zda bych to dokázala.

Chrudoši, já jako milovník klasických map se s navigací pravidelně hádám. Žiju v přesvědčení, že nejmíň v polovině případů dokážu vymyslet ne-li kratší, tak určitě hezčí trasu. Ale IDOS používám pravidelně, většinou k obecné spokojenosti. I když i on mě občas dokáže vyvést z míry. Jako tenkrát, když mi při spojení Kladno – Praha-Dejvice nenašel ani jeden spoj. Vždyť ještě minulý týden jich našel deset! Že v průběhu toho týdne změnili konečnou zastávku, mi došlo až po drahné době.

Indy, jasně, na televizi pozor. Takový tygr by si ke svačince taky mohl dát nejenom tvé granulky, že? Je třeba pořádně hlídat. Jsi statečná pejska, že se mu postavíš. Obrázek jsem pro tebe udělala s chutí.

4 Martian Martian | Web | 11. června 2017 v 20:53 | Reagovat

Zas a znovu mě udivuje, kolika různými způsoby lze zpracovat vylosované zadání. Příliš nestíhám komentovat, ale pořád čtu. Čtu vás všechny. :-)

5 Regi Regi | E-mail | Web | 12. června 2017 v 13:47 | Reagovat

[4]: To máme pocity stejné. Drabblení na zadané téma je úžasně mnohotvárná hra. :-)

6 Arenga Arenga | 12. června 2017 v 14:06 | Reagovat

četla jsem, komentáře dodám, jen jsem si na to zatím nevyšetřila dostatek času ;-)

7 Keporkak Keporkak | 12. června 2017 v 14:23 | Reagovat

Jste všichni moc šikovní! Já se vždycky tak pobavím/zamyslím/poučím. Regi, KattyV, děkuju za pochvalu, ráda bych s mladou farmářkou pokračovala celý rok, uvidíme jak se zadaří. Regi, ty jistě chápeš pocity farmářky, když měla s traktorem a vlekem zacouvat na nádraží pod násypku. To se děly věci... :-D  :-D  :-D

8 Arenga Arenga | E-mail | Web | 12. června 2017 v 23:31 | Reagovat

tak konečně jsem se toho zhostila, ke konci mi teda už trochu docházel dech, dotyční prominou ;-)

Llyan: á chytrý telefon jako ďáblův vynález! A to to neznáš z té druhé strany typu: „jsem poslední ze třídy, kdo nemá dotykáč“ (není, vím to, protože se bavím s ostatníma matkama ;-)) a ta hra s vejcema! to je nostalgie! Mimochodem, víš, že když dosáhneš 500, tak se ti rozkřáplá vejce nulují? Můj otec se kdysi dostal přes tisícovku dokonce, ale to ty vejce padaly pekelně rychle. Kurnik! dostala jsem chuť si to zahát!

Piskoř: jo, Olivere, on by zase byl brankář na houby, tak to tak ber :-D Ale chápu, některé situace jsou někdy frustrující

Keporkak: to mě pobavilo, viděla jsem to v živých barvách :-)

Regi: :-D jojo, pamatuju si, jak běžela kdysi reklama na internet v televizi a jak jsem si říkala: „to zase bude blbost!“ :-D kdybych si byla pomyslela, jak dalece můj život internet ovlivní… /dalece, dalece, předalece a přeširoce/

Faob: ty tvoje texty jsou takové hutné, že by člověk mohl skoro přemýšlet o každé větě zvlášť. Po pravdě, četla jsem to asi pětkrát nebo šestkrát a pokaždé v tom našla něco nového.

JJ: propadl představě je vtipné samo o sobě :-) zjevně byly parovozy shledány stejným nesmyslem, jako později ten internet. A jak to dopadlo! ;-) ovšem chudák pan vikář, teda.

Tora: kočky by si rozuměly s naším synkem. Ten taky nesnáší vysavač, odmala (dcera taky nesnášela, ale už z toho vyrostla), dokonce bylo období, kdy jsme ho nemohli zapínat, když byl doma, to byl řev, že to ten vysavač přehlušilo, ale už se zlepšil a jenom hlasitě verbálně protestuje a klidí se z místnosti.

Katty: chudák Scorpius, teda :-) ale já jsem se pobavila. Jo, ono se to někdy vyplatí mít milovské příbuzné, že jo, Megan ;-)

Martian: no jo no, co k tomu dodat :-(

Gleti: divím se, že tchýni nekleplo hned potom, co zjistila, že je snacha čarodějnice ;-)

tif.eret: tak to je pěkně hnusné (čímž se vyjadřuji k ději, drabble je mrazivě povedené)

HCHO: rozumný chlap! ostatně ona ta DNA dobrého tátu nedělá, že jo

Chrudoš: to je tak výstižné! taky už jsem mnohdy koukala, proč nás to veze přes sedm přestupů :-) fakt ze života!

9 Arenga Arenga | 12. června 2017 v 23:33 | Reagovat

Indy (omlouvám se, nějak jsi mi z toho prvního komentáře vypadla): misku z granulkama a gauč je třeba bránit! Děláš to dobře.

10 JJ JJ | 13. června 2017 v 9:14 | Reagovat

Arenga: Milý dědečku, nejsi v tom sám. Mně se zase povedlo opřít plastový kastrólek o bok pánvičky, co se na ní opékal lívanec. Skončilo to jenom jizvou (na kastrólku). Pěkné drabble.

Llyan: Lyan, mobil byl jediný způsob, jak mi mohla moje babička ve stáří zavolat. Měl velká tlačítka a velká písmena na displeji. A babička se honosila, že to dokáže sama - popravdě, měla rychlovolbu, jednička maminka do práce, dvojka já na mobil. Do té doby jsem krám mobilní nechtěla, kvůli babičce jsem ho strpěla. Už se vezu, ale zatím hájím tlačítka.
Piskor: Tak tomu se říká nadání od Boha. Nebo od Merlina? :-)

Keporkak: To je naprosto geniální drabble (připomíná mi to, jak jsem jednou jedenkrát jela s přívěsem za autem - mně nešlo couvání. Tenhle fandom piš, zajímá mne.

Regi: A už je to tady, co? :-D To taky kdysi jeden výrobce počítačů pravil, že uživateli bude stači několik desítek kilobytů vlastního prostoru...

Faob: Připomnělo mi to větu z jedné povídky, kterou jsem nedávno četla: ďábel neumí tvořit, jen potvoří Boží dílo. Zajímavé a mnohovrstevné drabble.

JJ: Pan Murdock se omlouvá panu vikáři a všem pozůstalým a děkuje čtenářům za to, že uvěřili, že je v tom nevinně.

Tora: Milé kočky, prohýbala jsem se smíchy. Vy jste ale... Možná by se vám víc líbil náš mechanický vysavač kartáč značky Sám si jezdí. Buď by měli konečně vlastní auto, anebo...

KattyV: Není nad to mít kontakt s mudly, to se pak ohromují kamarádi :-D.

Martian: To je tak dobře napsané, ta bohužel, tak pravdivé!

Gleti: Chudinka babička, takhle se jí ta výchova vnoučka zvrtla... co už s tím nadělá...

tif.eret: Musím říct, že jsi stále mrazivější.

HCHO: Dobře udělal, tatínek. Tátu přece DNA nedělá. Jak píšeš, není potřeba vědět.

Chrudoš Brkoslav Štýřický: Ano, ať žijí vyhledávače. A Jenovéga to skvěle rozsekla.

Indy (s pomocí Regi)
Dobře děláš, Indy. Pes má být obranář, bůhví, co by tím oknem k vám nalezlo :-D.

DĚKUJI MOC VŠEM ORGANIZÁTORKÁM, ŽE DMD JE ZPÁTKY!

11 Tora Tora | 13. června 2017 v 16:10 | Reagovat

Všem zúčastněným děkuji za super drabblate :). Líbily se mi všechny.

12 Chrudoš Brkoslav Štýřický Chrudoš Brkoslav Štýřický | 13. června 2017 v 22:42 | Reagovat

I mně se všechna drabblata líbila a připojuji se k poděkování organizátorkám i spolupíšícím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014