ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Věda ve sto slovech od JJ
STŘEDA: Hotel u devíti koček od Tory
NEDĚLE: Severus a Megan od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Komentáře

1 Regi Regi | E-mail | Web | 10. června 2017 v 8:17 | Reagovat

Katty, Indirka děkuje a nadšením poskakuje nad povedeným obrázkem. Ten tygr se rozhodně právě chystá proskočit do obýváku. :-)

2 Regi Regi | E-mail | Web | 11. června 2017 v 6:40 | Reagovat

Arengo, jak já toho dědečka chápu… Tedy ne že bych někdy postavila rychlovarnou konvici na sporák, ale podobný myšlenkových zkratů se člověk občas prostě dopustí.

Llyan, máš pravdu, chytrý telefon je opravdu ďáblův vynález. Používám ho, ale občas mi leze na nervy, protože si sem tam fakt dělá co chce.

Piskoři, Harry je holt přírodní talent právě na chytání rychle letících předmětů.

Keporkaku – tohle je parádní drabble! Proč jenom mi to připomíná moji autoškolu… (Lekci jízdy s přívěsným vozíkem.)

Faobe, těžko, přetěžko se tímhle tvým drablíkem prokousávám a nejsem si jistá, zda se mi to povedlo. Ale cítím z něj beznaděj let minulých a nejistotu, jestli se toho starého zla nepřeneslo do současnosti příliš.

JJ, já nevím, jestli se mám smát, nebo litovat chudáka vikáře. Asi obojí… Ale drabble je výborně napsané.

Toro, tentokrát kočky hodně pobavily v bezvadném drabblíku i závěrečné poznámce. (A tak trošku inspirovaly naši Indy.)

Katty, dobře Megan a Susan Skorpiuse dostaly. A piloti – piloty, to je roztomilá záměna. Na další drabblíky s touhle trojkou se těším.

Martian, to je tak pravdivé! Taky mám ráda, když se věci nazývají pravými jmény. Ohleduplnost a politická (i jiná) korektnost má své hranice.

Gleti, moc povedené drabble. Zklamání babičky je přímo hmatatelné. Syn se špatně oženil a Bůh ji nevyslyšel, i když se tak snažila.

tif-eret, lidé kteří kvůli vlastnímu prospěchu manipulují a ubližují, jsou odporní. Věřím, že se to té ženské jednou vrátí i s úroky.

HCHO, myslím, že chlap došel ke správnému závěru. A navíc, projevem opravdového rodičovství je například právě ta společná návštěva cukrárny.

Chrudoši, vyslovil jsi i moje přesvědčení. Třeba taková navigace v autě, nedoplněná vlastním úsudkem, dokáže člověka přivést spíše do průšvihu než do cíle.

3 KattyV KattyV | 11. června 2017 v 16:34 | Reagovat

Arengo, když si vzpomenu na sebe, jak jsem strčila mokka konvičku do mikrovlnky… Přežily obě, naštěstí, ale stane se. Mě tedy zvlášť po ránu, když mám mozek jen napůl nastartovaný.

Llyan, udělali jsme podobnou zkušenost – koupili jsme mé tchyni mobil. Ne, žádný takový ďáblův vynález jako chytrý telefon, obyčejný mobil s tlačítky a velkým displejem, aby na něj viděla. Stejně jsme pohořeli. Sice se naučila volat a přijímat hovory, ale mobil dlí stále ve své nabíječce a nehne se s ní. Přesvědčit babičku, že mobil má proto, aby mohla zavolat o pomoc, kdyby se jí něco stalo někde venku, se nám opravdu nepodařilo. Podotýkám, že doma má pořád ještě pevnou linku, takže mobil je takto úplně zbytečný. Co naděláme.

Piskoři, chudák Oliver… Ale zase, ony byl skvělý brankář, ne? Měl talent na něco jiného.

Keporkaku, myslím, že tohle je jeden z mých soukromých favoritů červnového drabblení. Fakt mě to pobavilo.

Regi, kdo to mohl tušit, jak ten vývoj půjde rychle dopředu, že? Já sice byla s počítači docela kamarád, dokonce se i kolem roku 1993 živila programováním, později pracovala v grafickém studiu, ale stejně jsem nečekala, že o pár let později bude mít počítač doma téměř každý a pro spoustu lidí včetně mě bude naprosto přirozené se ve virtuálním prostoru pohybovat.

Faobe, já nekonečný optimista stejně pořád doufám, že lidé stále ještě dokáží objevovat krásné a užitečné věci, nejen ty neplodné a zkázonosné.

JJ, já se tedy upřímně směju, ačkoli to vůči vikáři vůbec není hezké. Ale ta představa…

Toro, ty vaše kočky… Tohle se žádné z našich potvor ještě nepovedlo. Kájinka jen jednou počurala mou tašku na notebook, nejspíš z protestu proti tomu, že si z ní Frodo udělal pelíšek. Smrdělo to ukrutně, ale podařilo se vyčistit vlastními silami.

Martian, jo, taky mě přílišná politická korektnost leze na nervy. Opravdu pevně doufám, že nebude pokračovat.

Gleti, celou dobu jsem usilovně přemýšlela, o koho se jedná. Netrefila jsem se, ale měla jsem to uhodnout. U Seamuse se to dalo takto předpokládat. Povedené.

tif-eret, uff. Zařídit, aby se někomu druhému stalo to, čím trpíš sama… To je děsivé a přemýšlím, jak se ten kolotoč může točit dál.

HCHO, nad určováním paternity už jsem několikrát přemýšlela. Nejsem chlap, takže nevím, jak bych se v podobné situaci zachovala, ale nějak mám pocit, že pokud manželství funguje a miluju „své“ děti, tak vytahovat kostlivce ze skříně způsobí jen neštěstí. Takže opravdu – lepší nevědět. Jen nevím, zda bych to dokázala.

Chrudoši, já jako milovník klasických map se s navigací pravidelně hádám. Žiju v přesvědčení, že nejmíň v polovině případů dokážu vymyslet ne-li kratší, tak určitě hezčí trasu. Ale IDOS používám pravidelně, většinou k obecné spokojenosti. I když i on mě občas dokáže vyvést z míry. Jako tenkrát, když mi při spojení Kladno – Praha-Dejvice nenašel ani jeden spoj. Vždyť ještě minulý týden jich našel deset! Že v průběhu toho týdne změnili konečnou zastávku, mi došlo až po drahné době.

Indy, jasně, na televizi pozor. Takový tygr by si ke svačince taky mohl dát nejenom tvé granulky, že? Je třeba pořádně hlídat. Jsi statečná pejska, že se mu postavíš. Obrázek jsem pro tebe udělala s chutí.

4 Martian Martian | Web | 11. června 2017 v 20:53 | Reagovat

Zas a znovu mě udivuje, kolika různými způsoby lze zpracovat vylosované zadání. Příliš nestíhám komentovat, ale pořád čtu. Čtu vás všechny. :-)

5 Regi Regi | E-mail | Web | 12. června 2017 v 13:47 | Reagovat

[4]: To máme pocity stejné. Drabblení na zadané téma je úžasně mnohotvárná hra. :-)

6 Arenga Arenga | 12. června 2017 v 14:06 | Reagovat

četla jsem, komentáře dodám, jen jsem si na to zatím nevyšetřila dostatek času ;-)

7 Keporkak Keporkak | 12. června 2017 v 14:23 | Reagovat

Jste všichni moc šikovní! Já se vždycky tak pobavím/zamyslím/poučím. Regi, KattyV, děkuju za pochvalu, ráda bych s mladou farmářkou pokračovala celý rok, uvidíme jak se zadaří. Regi, ty jistě chápeš pocity farmářky, když měla s traktorem a vlekem zacouvat na nádraží pod násypku. To se děly věci... :-D  :-D  :-D

8 Arenga Arenga | E-mail | Web | 12. června 2017 v 23:31 | Reagovat

tak konečně jsem se toho zhostila, ke konci mi teda už trochu docházel dech, dotyční prominou ;-)

Llyan: á chytrý telefon jako ďáblův vynález! A to to neznáš z té druhé strany typu: „jsem poslední ze třídy, kdo nemá dotykáč“ (není, vím to, protože se bavím s ostatníma matkama ;-)) a ta hra s vejcema! to je nostalgie! Mimochodem, víš, že když dosáhneš 500, tak se ti rozkřáplá vejce nulují? Můj otec se kdysi dostal přes tisícovku dokonce, ale to ty vejce padaly pekelně rychle. Kurnik! dostala jsem chuť si to zahát!

Piskoř: jo, Olivere, on by zase byl brankář na houby, tak to tak ber :-D Ale chápu, některé situace jsou někdy frustrující

Keporkak: to mě pobavilo, viděla jsem to v živých barvách :-)

Regi: :-D jojo, pamatuju si, jak běžela kdysi reklama na internet v televizi a jak jsem si říkala: „to zase bude blbost!“ :-D kdybych si byla pomyslela, jak dalece můj život internet ovlivní… /dalece, dalece, předalece a přeširoce/

Faob: ty tvoje texty jsou takové hutné, že by člověk mohl skoro přemýšlet o každé větě zvlášť. Po pravdě, četla jsem to asi pětkrát nebo šestkrát a pokaždé v tom našla něco nového.

JJ: propadl představě je vtipné samo o sobě :-) zjevně byly parovozy shledány stejným nesmyslem, jako později ten internet. A jak to dopadlo! ;-) ovšem chudák pan vikář, teda.

Tora: kočky by si rozuměly s naším synkem. Ten taky nesnáší vysavač, odmala (dcera taky nesnášela, ale už z toho vyrostla), dokonce bylo období, kdy jsme ho nemohli zapínat, když byl doma, to byl řev, že to ten vysavač přehlušilo, ale už se zlepšil a jenom hlasitě verbálně protestuje a klidí se z místnosti.

Katty: chudák Scorpius, teda :-) ale já jsem se pobavila. Jo, ono se to někdy vyplatí mít milovské příbuzné, že jo, Megan ;-)

Martian: no jo no, co k tomu dodat :-(

Gleti: divím se, že tchýni nekleplo hned potom, co zjistila, že je snacha čarodějnice ;-)

tif.eret: tak to je pěkně hnusné (čímž se vyjadřuji k ději, drabble je mrazivě povedené)

HCHO: rozumný chlap! ostatně ona ta DNA dobrého tátu nedělá, že jo

Chrudoš: to je tak výstižné! taky už jsem mnohdy koukala, proč nás to veze přes sedm přestupů :-) fakt ze života!

9 Arenga Arenga | 12. června 2017 v 23:33 | Reagovat

Indy (omlouvám se, nějak jsi mi z toho prvního komentáře vypadla): misku z granulkama a gauč je třeba bránit! Děláš to dobře.

10 JJ JJ | 13. června 2017 v 9:14 | Reagovat

Arenga: Milý dědečku, nejsi v tom sám. Mně se zase povedlo opřít plastový kastrólek o bok pánvičky, co se na ní opékal lívanec. Skončilo to jenom jizvou (na kastrólku). Pěkné drabble.

Llyan: Lyan, mobil byl jediný způsob, jak mi mohla moje babička ve stáří zavolat. Měl velká tlačítka a velká písmena na displeji. A babička se honosila, že to dokáže sama - popravdě, měla rychlovolbu, jednička maminka do práce, dvojka já na mobil. Do té doby jsem krám mobilní nechtěla, kvůli babičce jsem ho strpěla. Už se vezu, ale zatím hájím tlačítka.
Piskor: Tak tomu se říká nadání od Boha. Nebo od Merlina? :-)

Keporkak: To je naprosto geniální drabble (připomíná mi to, jak jsem jednou jedenkrát jela s přívěsem za autem - mně nešlo couvání. Tenhle fandom piš, zajímá mne.

Regi: A už je to tady, co? :-D To taky kdysi jeden výrobce počítačů pravil, že uživateli bude stači několik desítek kilobytů vlastního prostoru...

Faob: Připomnělo mi to větu z jedné povídky, kterou jsem nedávno četla: ďábel neumí tvořit, jen potvoří Boží dílo. Zajímavé a mnohovrstevné drabble.

JJ: Pan Murdock se omlouvá panu vikáři a všem pozůstalým a děkuje čtenářům za to, že uvěřili, že je v tom nevinně.

Tora: Milé kočky, prohýbala jsem se smíchy. Vy jste ale... Možná by se vám víc líbil náš mechanický vysavač kartáč značky Sám si jezdí. Buď by měli konečně vlastní auto, anebo...

KattyV: Není nad to mít kontakt s mudly, to se pak ohromují kamarádi :-D.

Martian: To je tak dobře napsané, ta bohužel, tak pravdivé!

Gleti: Chudinka babička, takhle se jí ta výchova vnoučka zvrtla... co už s tím nadělá...

tif.eret: Musím říct, že jsi stále mrazivější.

HCHO: Dobře udělal, tatínek. Tátu přece DNA nedělá. Jak píšeš, není potřeba vědět.

Chrudoš Brkoslav Štýřický: Ano, ať žijí vyhledávače. A Jenovéga to skvěle rozsekla.

Indy (s pomocí Regi)
Dobře děláš, Indy. Pes má být obranář, bůhví, co by tím oknem k vám nalezlo :-D.

DĚKUJI MOC VŠEM ORGANIZÁTORKÁM, ŽE DMD JE ZPÁTKY!

11 Tora Tora | 13. června 2017 v 16:10 | Reagovat

Všem zúčastněným děkuji za super drabblate :). Líbily se mi všechny.

12 Chrudoš Brkoslav Štýřický Chrudoš Brkoslav Štýřický | 13. června 2017 v 22:42 | Reagovat

I mně se všechna drabblata líbila a připojuji se k poděkování organizátorkám i spolupíšícím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014