ABYSTE U NÁS NEBLOUDILI A JEDNODUŠE NAŠLI JAKOUKOLI POVÍDKU NEBO ČLÁNEK, JE TU PRO VÁS
A CO NOVÉHO VÁM ŠÍLENÉ ŠUPLE NABÍDNE PRÁVĚ TENTO TÝDEN?

ÚTERÝ: Poláčkov od Martian
ČTVRTEK: Věda ve sto slovech od JJ
NEDĚLE: Megan a Teddy od Katty

Vše je bohatě ilustrováno kolážemi KattyV

*************************************************************************************

Komentáře

1 Faob Faob | 10. února 2018 v 9:45 | Reagovat

Tož:
Tora: Ukrutně vtipné drabble, které v čase svázaném hyperkorektností nabízí nožík k rozřezání pout: sebeironii. Když terčem nemilosrdných šlehů sám autor, kdo by se hroutil? Přitom: zkušenost dosti obecná, zub času mnohdy neohlodává, ale oplácává...
Keporkak: Z farmářky dentistka aneb zub a zuby ve všech pádech, no, i na zeslovesnění dojde a čtenář se jen zubí!
Tess Arkadijská: Neumím porovnat s originálem, ale v podání Tess Arkadijské je Barbar Cohen neskutečný frajer, na němž si čas i pokrok vylámávají zuby...
tif.eret: Naroubovat na zubní drabble temnou historku chce vskutku morbidní talent! Pochybnost ale zjevně na místě, když do sebe všechno tak pěkně zapadá, nešťastná klevetnice!
Indy: Směju se nahlas, psí zuby jsou holt skutečně větší urychlovači zkázy než nějaký trhací kalendář!
KattyV: Místo modrého opalizování naplesnivělý kukuč, tomu říkám nešťastná jepičí proměna... Perfektně napsáno, runy se prostě nechtějí nechat obejít...
Arenga: Proti gustu žádný dišputát aneb Gusta je prostě tvořivý kuchař! Jen jeho strávníci pak musí mezi zuby drtit zuby... :-)
JJ: Hádanku neuhodl, ale nečervenám se, neb drabble - a hlavně krásný otisk tématu v něm - jsem si vychutnal stejně... Ze života tvého je o poznání temnější (ocitnout se v příběhu na zubařském křesle dokonce dvakrát je téměř sadistické!), ale pro dobrou pointu bych si dal koleno (nikoli zub) vrtat!
Martian: Pro moudrost se holt musí trpět, za odměnu se však nakonec obloukem nevyhne: pracovat proti zubu času je z toho mála snad opravdu užitečného...
HCHO: Suprózní poučení s perfektní pointou (lak na nehty je k sežrání!), smekám!
Chrudoš Brkoslav Štýřický: Ano, i hlupák může, ale jen moudrý to dokáže tak pěkně vysvětlit! S takovou výchovou bude Zdirad jednou dost chytrý...
Gleti: Fandom i název naznačují hravost, ale báseň nakonec temně vážná, ponurá, ach, jako by podzim přinášel především bolestná ohlédnutí.

2 Regi Regi | E-mail | Web | 10. února 2018 v 10:27 | Reagovat

JJ, tak jsem napsala komentář, že vím, kdo je hrdinou tvé drabblové hádanky a Katty mi vynadala, že to nemám prozrazovat. Tak jsem komentář zase honem smazala :-)

3 KattyV KattyV | 10. února 2018 v 10:44 | Reagovat

[2]: No jasně, nesmíš brát ostatním šanci na uhádnutí. Stačí naznačovat. Takže já naznačím, že odpověď znám díky tomu, že jsem kdysi náruživě četla knihu Bohové, hroby, učenci. ;-)

4 Martian Martian | Web | 10. února 2018 v 14:53 | Reagovat

Sím, hlásím, že taky vím, ale nebudu ani naznačovat… ;-)

Drabblíky přečteny, teď pomalu doznívají. Některé ponoukají k zamyšlení, jiné projasní tvář úsměvem. Obojího je v životě třeba. Díky, milé a milí, za to, že jste a v každé stoslůvce pokaždé znova poodhalujete malý kousek sebe sama. :-)

5 Regi Regi | E-mail | Web | 11. února 2018 v 6:28 | Reagovat

Faobe – mně ten obraz rozhovoru na úrovni v poslední větě připadá roztomilý.:-)
Toro – zub času není zkažený, ale zákeřný! ;-) A drabblík je moc hezký.
Keporkaku – až mě zuby rozbolely… Vtipně ozubený drabblík.:-D
Tess Arkadijská – tentokrát moje trestuhodná neznalost fandomu ani v nejmenším nevadila a já se bavila. :-D
tif.eret – tak tady hlodá něco jiného, než zub času. Pochybnosti. Povedené drabble.
Katty – no jo, některé věci student ani kouzlem neobejde… ;-)
Arengo – díky za věnování perníčkového drabblete. Líbí se mi. :-)
JJ – hádanku ze svatební fotografie jsem vyluštila okamžitě, mám v knihovně i v paměti jistou knihu Vojtěcha Zamarovského o objevení té osady. No a k druhému drabblíku – Tak nevím, jak na tom jsem já. Čtyřčata nemám, zato všechny čtyři osmičky venku ano. A jak je to potom s mou moudrostí, to teda nevím. ;-)
Martian – tohle je povedené drabble ze života. Mimochodem, o svém zmoudření bych (viz komentář k JJ) taky s úspěchem pochybovala.;-)
HCHO – Vážně sugestivní obrázek čarodějnice shrbené nad kotlíkem. A ono tak prozaické vysvětlení… :-)
Chrudoši – náhodou umí Pankrác docela úspěšně zodpovídat Zdirádkovo „a proč?“ Takhle dokolečka dokola chlapce nakonec unaví… ;-)
Gleti – to je vážně obraz pekla, ve kterém by nikdo nechtěl dobrovolně žít.

6 JJ JJ | 12. února 2018 v 15:51 | Reagovat

Faobe – máš pravdu, oblouk se uzavírá, na leckoho ještě čeká i druhé dětství.
Toro – zoubek je pěkně zlomyslný, ale nic si z toho nedělej, jsi pořád čupr kočka!
Keporkaku – dostat chlapa k zubaři, to bude radši rašplovat zubatou žací lištu :).
Tess Arkadijská – tak tohle neznám, ale ten chlap je prostě... neodolatelný? :-)
tif.eret – tradičně velmi mrazivé. Některé věci je možná lepší neříkat...
Indy a Regi - jo, občas nemá zub času šanci, znám to u kluků (momentálně nám překotně odcházejí pantofle - pětku plech a hřebíky krováky na ně!).
Katty – no jo, jak už říkal klasik, se učit, se učit,...
Arengo – Gusta je pěkná potvora, předpokládám, že i důkladná, že jich udělal všech 32 a patřičně je při servírování srovnal.
JJ – V knihovně mám od Irvinga Stonea Řecký poklad. A ta fotka je na ruské verzi Wikipedie. Opravdu nesourodý pár, ale zjevně se skvěle doplňovali. A dvě osmičky ještě zbyly, takže je to půl napůl.
Martian – Taky mám pocit, co nemám ty dva zuby, že mám lehčí hlavu. :) V Kamenné kolonii je taková zídka, co na ní autor zkoušel snad všechny způsoby zdění... co metr, jiný styl. Kolik muselo jemu chybět zubů...
HCHO – Máš naprosto pravdu, studenti by se před zkouškou zaprodali třeba... i čarodějnici. Jinak děkuji za výrazné poučení z drabblíku plynoucí  :-)
Chrudoši – Každé z těch tří slov ve mně vyvolává ty nejhorší vzpomínky na prodělané zkoušky. Chudák hrdina ani netuší, co by musel vzápětí nastudovat...
Gleti – jsi básnířka, bez diskuze. DDD (dosti depresivní drabble)

7 KattyV KattyV | 13. února 2018 v 9:55 | Reagovat

Faobe, asi nejvíc se mi líbí věta: Vlasy slezly do tváří a proměnily se ve vrásky. Díky ní se mi vybaví dokonalý obraz oné vrásčité tváře.
Toro, ach jo. Mě ten zub taky neohlodává. :D
Keporkak - to je ale zubů. :D
Tess - nejvíce mě pobavilo: Mě zubatej nikdy nedostal!
ti.eret - tihle lidi, co musejí za každou cenu trousit kolem pravdy, jsou občas sami na zabití.
Indy, tvoje zuby jsou jednoznačně silnější než zuby času. :-D
Gusto, musím souhlasit s Aňou. Jsi perverzní. :D
JJ, na otázku v prvním drabblíku jsem už nápovědou odpověděla, pokud jde o ten druhý, ajaj. Pak si pořiď dvojčata.
Martian, já sice chápu to potěšení, když člověk něco vykoná vlastníma rukama, ale zídka??? Co to přece jen nechat na profesionály?
HCHO, u tebe jsem se pobavila i poučila. Ty modré nehty!!! :D
Chrudoši, Pankrác z toho opravdu vybruslil umně, i když má ty brusle drobet časem ohlodané.
gleti, tentokrát poezie? A taková depresivní? Chápu, občas se v nás něco takového probudí a pak to musí ven.

8 Tess Arkadijská Tess Arkadijská | 13. února 2018 v 11:26 | Reagovat

Faob - Skvělý rytmus, úžasná hra se slovy! Líbí se mi ty obrazy (dlouhé zimní večery a červivá jablka, noční můra strojvůdců a červánky na kolejích...) Krásný obraz podzimu, vlastně ne, zimy života. A březen musí být už někdo jiný.
Tora - no jo, na co všechno ty kočky nepřijdou :-D
Keporkak - Myslím, že máme vítěze soutěže o nejzubatější drabble!
tif.eret - Taková nenápadná anekdota s ještě nenápadnějším otazníkem na konci, ale mrazí pěkně.
Indy - Jsi moc šikovná pejska, máš svoje zubiska dobře vycvičené :-)
KatyV a HCHO - Ano, ano, studenti se v době zkouškového upínají k nejrůznějším pomůckám. Ať už kafe či jiné lektvary, talismany a taháky, místo toho, aby se to pořádně naučili. Mladé čarodějnice v obou drabblících pobavily, díky!
Arenga - Jéje, perníčky! Já myslela, že je už po Vánocích! Taky miluju netradiční tvary, ale zuby jsem ještě neviděla...
JJ - No, musel pomoct strejda Gůgl, ale nakonec jsem se dopídila. A druhý drabblík bych teda nechtěla zažít. Dvě osmičky nad sebou??
Martian - Nenene, jen ať pěkně Zahrádkářka zůstane moudrá i bez zubů, nebo se k bolesti zubů přidají ještě záda a kdovíco ještě!
Chrudoš - Teda s takovouhle filosofií na děti! To se může pěkně vymstít, ale Pankrác z toho doslova vybruslil.
Gleti - Uf. Teda nejtěžší nakonec. Musela jsem to přečíst aspoň třikrát, než jsem pochopila, o co tam vlastně jde, ale stejně jsem schopná vnímat hlavně ponurou náladu...

9 JJ JJ | 13. února 2018 v 14:32 | Reagovat

Ještě k těm osmičkám :-D . Při prožívání podkladů k tomuto drabbleti nebylo ublíženo žádnému zvířeti, tedy ani mně. :-)  Ta spodní, která šla první, šla navzdory všem rentgenům s pokroucenými kořeny ven snadno a vcelku (uf, ještěže v celku). No a té druhé se asi fakt stýskalo, visela už jen na kořínku. Takže žádný horor, ale pohoda. To byl můj předposlední zubařský drabblík (ještě mám materiál na jeden, kdyby bylo téma). Jinak mám zuby všechny, možná proto, že nemám víc dětí.

Děkuji ještě jednou všem za krásné drabblíky.

10 Arenga Arenga | 15. února 2018 v 21:29 | Reagovat

Moc se omlouvám všem, že komentuji se zpožděním, ale mám toho v poslední době nějak moc a zkrátka nestíhám, respektive bych potřebovala ještě jednu hlavu, abych mohla myslet na víc věcí najednou a každý den o pár hodin delší.
Ráda jsem si ale Váša drabbliky přečetla, byť tohle téma pro mě bylo složité, respektive nepříjemné v tom, že přišlo v době, kdy sama řeším problémy se zuby a na konci ledna jsem přišla ó osmičku vlevo dole, nikoli plánovaně, ale po slovech "hm, je tam zánět, to je na vytrhnutí." A "hm, tak jedna injekce nestačí, přidám ještě druhou, ale třetí už nemůžu." Jediný pozitivní efekt této akce jsou dvě kila dole.
(Jo, mám tři děti a kromě toho vytrženýho zubu dva vedle mrtvý, všechno během roku a fousek, tak doufám, že to už stačilo)
Takže pište pak o zubech, proto se mi taky nepodařilo vypotit víc, než toho Gustu.

Vaše drabble se mi líbila, hádanku jsem uhadla a obdivovala jsem jak to máte pestré. Akorát ten medik mi vrtá hlavou, protože jsem byla v porodnici s paní, která Bechtěreva měla.

11 Chrudoš Brkoslav Štýřický Chrudoš Brkoslav Štýřický | 15. února 2018 v 23:10 | Reagovat

Všichni jste se nelehkého úkolu zhostili se ctí, nevím koho vyzdvihnout. Každopádně se již těším na "finálové" březnové téma, poslední generálku před DMD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
*************************************************************************************

KattyV a Regi prohlašují:
Na našich stránkách často najdete fanfiction příběhy ze světa Harry Pottera.
Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové,
které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát.


14.1.2014